Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ovi náthával mennyi ideig...

Ovi náthával mennyi ideig marad otthon?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdte az ovit, kedden ebéd után orrfolyással hazaküldték.

Itthon orrsrayt kapott, szerdán már szárazköhögés is volt, az orrfolyás megszűnt. Porszívóval szívom, alig jön valami, az se sárga se zöld

Mit tehetek még érte? Meddig szokott tartani a nátha egy kezdő ovisnál?

Orvos telefonon gyógyít: orrspray + köptető, ha meggyógyult szóljak az igazolásunk miatt… (minden orvos ilyen itt)


2022. szept. 8. 13:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
#10 A magyarok nagy százaléka orvoshoz rohant. Egyszer amikor otthon jártam a rokonom kislányát kellett orvoshoz elvinnem a kötelező oltásra (szülők dolgoztak). Összesen 17 szülő volt bent és és 26 gyerek. Ebből kettő tényleg nem volt jól. A többiek náthásak voltak. A szülők pedig kitárgyalták, hogy igazából semmi baja a gyereknek, de az orvosnak rá kell néznie, mert mivan, ha nagy baja lesz. Szegény gyerekorvos is kivolt már aznap. Megörült, hogy végre valaki nem szórakozni jött😂
2022. szept. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Telefonon lerendezett az orvos

Orrsprayt javasolt, orrszívàst és köptetőt.

A tünetek enyhültek, bár még köhög ami ugye hetekig is eltarthat. Engedi jövő héttől közösségbe

Ennyi erővel igen, a szülő is nyugodtan igazolhatna, mert orvos valójában nem érintkezett vele, az én tapasztalásaim alapján döntött. De enélkül a papír nélkül ugye nem mehet vissza az oviba, és nekem is kell a munkahelyemen.

2022. szept. 9. 18:29
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt tartom feleslegesnek, ha látom hogy csak egy kis orrfolyás és nem kell elvigyem orvoshoz, miért kell mégis orvosi igazolás. Miért nem igazolhatom le a napjait míg itthon volt. Teljesen feleslegesen telefonálgatok stb. Ha nagyobb a baj, úgyis orvoshoz fordulok.
2022. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, osztom a véleményed!

Náthával nem vittem orvoshoz (nem is fogadott egyébkènt), mert betegebb lett volna a rendelőben szétszórt baciktól…

Szóval az orvossal telefonon konzultálva döntöm el megy-e hétfőn vagy sem…

Sokat ő sem tud tenni, ezen át kell esni, kezelni lehet a tüneteket, de gyorsabban ő sem fogja tudni meggyógyítani.

Szóval igen, plusz kör felkeresni az orvost, elmondani mi a helyzet, kérni az igazolást.

Gondolom az ovi is sejti, hogy nem látta orvos, csak papírt adott. (itt ilyenek a gyerekorvosok, csak indokolt esetben adnak időpontot, a többit telefonon rendezik)

2022. szept. 10. 09:48
 15/15 anonim ***** válasza:

13


Nálunk az oviban leigazolhatom…

De a munkahelyre kell az igazolás ( aki màr dolgozik, nekem van kisebb gyerekem is)

2022. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!