Mennyire durva betegség a kéz-láb-száj fertőzés?
Kisfiam másfél éves és úgy néz ki elkapta. Holnap viszem orvoshoz, de kíváncsi lennék tapasztalatokra olyanoktól, akiknek a gyereke átesett rajta.
Vasárnap kezdődött, reggel lázasan kelt, de azt kordában tudtuk tartani hálisten. Estére a feneke már nagyon piros lett de a fogzásra meg a kúpra fogtam. Hétfőn már pöttyös is volt a feneke könyéke, láz már nem volt de nagyon sírt ha ráharapott valamire (akkor még ezt hittem). Ma tiszta pötty ahol a pelus takarja, a szája körül is van néhány, és este fürdetésnél látam hogy már a kéz és lábfején is vannak halvány pöttyök. Biztos vagyok benne, hogy ez a baja szegényemnek, minden stimmel ahogy olvasgattam. Nálatok milyen lefolyású volt, és meddog tartott? Mennyire gyakori, hogy leesik a körme ?




válasza:



válasza:



válasza:A nagyobb lányom szinte tünet nélkül átesett rajta de mondta a doki hogyha roszabbodik akkor adjak neki fagyit.
Akár ha gyümölcsöt leturmixolsz és pálcikával lefagyasztod is jó megoldás, legalább vitamin is van benne
Mi patikai ecsetelőt kaptunk a szájaban lévő hólyagokra, és mentolos hintőport a bőrére. A pöttyök már csak fürdéskor látszódnak, gondolom a meleg víz miatt. Ma végre evett már rendes kaját is reggelire, napok óta csak krémtúrót volt hajlandó.
Még annyi kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni, meddig fertőző? Doktornéninket elfelejtettem megkérdezni idegességemben és olyan nehéz elérni telefonon
Kapcsolódó kérdések:
Hogy vizsgálták ki? Magától múlt el vagy kezelték valahogy?
Nem rég vettem észre,hogy a kislànyomnak a nemi szerve körül piros.Nem rég lett szobatiszta,jelenleg is jár bölcsödébe.Tegnap pisiléskor felszisszent,azóta nem.Beszélni nem tud sajnos.Holnap egy gyermeknőgyógyászhoz elviszem,remélhetőleg fogadnak. Volt már valakinek...
Beteg lettem (nátha/influenza) egy 2,5 éves kisgyerek mellett. Férjem üzleti úton, nagyszülők nyaralnak. Másra sem igazán tudom bízni a törpét. Nagyon bújós, szeretjük egymást, stb szóval szokatlan neki a mostani helyzet, hogy nem szabad meg ilyenek... Szerintetek mit...
Hallottam ilyet a környezetemben. Ha megkapja a ROTA oltást, valóban fertőző széklet fog jönni a gyerekből? Honnan lehet észrevenni, és mennyi ideig lesz így? Mire kell odafigyelni ezzel kapcsolatosan?
Úgy értem a láz, az afták? Mikorra lett gyógyult a gyerkőcötök? Nem sok mindent tud most megenni a kislányom (23 hónapos), és már kifogytam az ötletekből (főzelékek, pürék, főtt tojás, tészták, palacsinta, hártyavékony sajt, sonkaszelet, ezek amik elég puhák,...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




