Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyibe kerül a Rota és az...

Mennyibe kerül a Rota és az Agyhártya elleni oltás?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülnek az oltások? Egyben kell kifizetni? Vagy alkalmanként ahogy kapja az oltásokat? Hányszor adják mennyi idősen?

2022. okt. 26. 12:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Igen, a Bexseron mi nem is gondolkodtunk. Ritka betegség, de olyankor tutira halálos vagy maradandó károsodással jár. Itthon sokan vannak oltva, de mehet külföldre stb. Szerintem nagyon fontos, hogy megkapja ezt.

Mondjuk ez volt a legrosszabb oltás, mindháromtól belázasodott. Mégis azt mondom, megérte. A második fiam is meg fogja kapni.

2022. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

Hű, én a Rotát 24 ezerért vettem (darabonként, Rotarix) 2 és 4 hónaposan kapott egyet-egyet. Bexsero tapasztalatom még nincs, azt 6 hónaposan javasolja a dokink (az első adagot), szóval nekünk még van egy hónapunk addig. Húzós, de szerintem megéri, ha legalább az ilyen súlyos nyavalyákat elkerülhetjük. Érdemes egészségpénztári kártyával fizetni... ;)

Én sem tudtam mit mikor kell beadatni, státuszon faggattam mindig a dokit és a védőnőt. Maguktól túl sok infót nem adtak. Illetve kérdezték milyen plusz oltásokat szeretnék beadatni neki!? Én meg néztem bambán, hogy azt sem tudom milyenek vannak... :D

2022. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
42%

Több fajta agyhártyagyulladás is van


Ezekre oltás is más:


Van a dobozdíjas (600ft) neisvac-c


Van a Bexsero ( nálunk 28e volt tavaly)


Van az Encepur és FSME ( egyik 11e másik 8e)


Melyikre gondolsz?

2022. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%

A Rota oltást 2 és 4 hónaposan kapta a fiam, darabja 23.000 Ft volt. Nem okozott mellékhatást.

A Bexsero-t most kapta 5 hónaposan, mert nálunk ha 6 hónapos korig megkapja, akkor az önkormányzat visszatéríti. (Vagy a Rotát, azt el lehet dönteni, csak a Bexsero a drágább, azt jobban megéri.)

Ezt most 2 hete 30.000 Ft-ért vettem. Kicsit megviselte. Volt utána hőemelkedése, és éjszaka hányt is egyet. De utána már más nem volt.

A Neisvac oltást is megkapta, azt 3 hónaposan. Arra nálunk 300 Ft dobozdíjat kell csak fizetni.

2022. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!