Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Más is retteg az autizmustól?...

Más is retteg az autizmustól? (13 hós a kisfiam.)

Figyelt kérdés

Bármit olvasok a neten, mindenre az autizmus tünete jön ki. Tünet ha “mindenkit megölel”, de az is ha túl szociális, / nem szociális..tünet ha nem beszél/ nem mutogat, aztán jön szembe a cikk hogy ha beszél és mutogat is lehet auti, a túl lassú mozgásfejlődés, a túl gyors mozgásfejlődés, de az se nyugodjon meg aki 2 éves korig normálisan fejlődik, mert utána is “kijöhet.” Tünet ha túl nyugodt a baba/ vagy ha túl sírós, tünet ha repked/ 2 éves korig rendben van a repkedès..


Már teljesen ki vagyok készülve, ha olvasok valamit amit esetleg csinál a babám, már felugrik az autizmus. Elkezdek utána olvasni és teljesen belehergelem magam, szerintem nincs olyan akire ne lenne igaz pár tünet a felsoroltakból..


2022. dec. 14. 17:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha hagynád nyugodtan fejlődni a saját ütemében?
2022. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Én azt nem értem, miért pont az autizmuson aggódsz? Ugyanúgy lehet ADHD-s, skizofréiás, mániás depressziós, cöliákiás, cukorbeteg, elütheti egy autó stb. Miért emeled ki pont az autizmust?
2022. dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, hogy miért ekkora mumus. Ha pl: szimplán értelmi fogyatékos, az nagyobb csapás.

(Igen, autistak között is több az értelmi sérült, mint a zseni. De "átlagos" sérült értelmű több van, mint autista)

2022. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Sose jutott eszembe, hogy a gyerekem autista lenne.
2022. dec. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
nem tudom miért mindenki az autizmus miatt retteg. annyi más betegség, állapot, sérülés, baleset érheti aminek sokkal nagyobb az előfordulási lehetősége…
2022. dec. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
20 év alatt amit a bölcsődében töltöttem, 2 autistánk volt és 2 autisztikus tünetes(ők teljesen rendben vannak, gondolom enyhe vagy asperger lett a diagnózisuk)
2022. dec. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%
Brutális lehet így élni, hogy beképzelsz betegségeket a gyerekedbe
2022. dec. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%

Én kb 8 hónapos kora óta rettegtem tőle, amikor még csak annyi volt, hogy nem figyelt a nevére. 1,5 éves koráig kiröhögött a védőnő meg a gyerekorvos is. Azt mondták, kizárt dolog, egy autista nem ilyen...

Valamiért nem bírtam nyugodni, vittem kivizsgáltatni és beigazolódott, hogy tényleg auti.

Szóval sokszor felesleges a para, de ha nem hagy nyugodni a gondolat, sokkal jobb kivizsgáltatni és maximum megnyugtatnak, hogy nincs semmi gond. Ha meg van, akkor legalább korán kezditek a fejlesztést.

2022. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megkerdezhetem hogy mik voltak még a jelek amik erre utaltak?
2022. dec. 22. 22:16
 20/22 anonim ***** válasza:

Beszédkésés, szemkontaktus kevés volt, nem mutogatott az ujjával, nem hallgatott a nevére, nem értette amit mondtam, rossz alvás, rossz evés, gyerekek tarsasága hidegen hagyta, nem integetett, nem adott puszit, nem ölelt meg, nem épített kockával, az ujja hegyével ért a dolgokhoz, öltözködésnél ellenállt, sokat forgott körbe, nemet rázott a fejével, időnként lábujjhegyen járt. 2 éves korában pedig kezdődött a repkedés, illetve folyamatosan jönnek-mennek az újabbnál újabb mániák. Pl most éppen az, hogy évesnél ha màr kevés étel van a tányérban, nem lehet megdönteni, mert akkor sír és nem eszik tovább.

Vagy pl most előkerültek a karácsonyfa díszek és idegesítette az akasztó a gömbökön. Le kellett vágnom.

De volt olyan korszaka is, hogy amikor evett nem szólalhattunk meg közben, mert sírt és nem evett tovább.

Nálunk az is fontos, hogy mindenből kettő legyen. Két plüss lovacska, 2 piros szaloncukor, 2 arany gömb, stb...

Kedvenc tárgyai is vannak, amikhez ragaszkodik ideig-óráig.

Volt egy időszaka kb 20 hónaposan, amikor mindent sorbarendezett. Most pedig, ha lapozza a könyvet, minden oldalát 3x megkopogtatja az ujjával.

2022. dec. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!