Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Más is retteg az autizmustól?...

Más is retteg az autizmustól? (13 hós a kisfiam.)

Figyelt kérdés

Bármit olvasok a neten, mindenre az autizmus tünete jön ki. Tünet ha “mindenkit megölel”, de az is ha túl szociális, / nem szociális..tünet ha nem beszél/ nem mutogat, aztán jön szembe a cikk hogy ha beszél és mutogat is lehet auti, a túl lassú mozgásfejlődés, a túl gyors mozgásfejlődés, de az se nyugodjon meg aki 2 éves korig normálisan fejlődik, mert utána is “kijöhet.” Tünet ha túl nyugodt a baba/ vagy ha túl sírós, tünet ha repked/ 2 éves korig rendben van a repkedès..


Már teljesen ki vagyok készülve, ha olvasok valamit amit esetleg csinál a babám, már felugrik az autizmus. Elkezdek utána olvasni és teljesen belehergelem magam, szerintem nincs olyan akire ne lenne igaz pár tünet a felsoroltakból..


2022. dec. 14. 17:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Autista lány anyukájaként írom: ne hergeld bele magad, ne olvass annyit.

Ha autista,az egyértelmű lesz. Hidd el....

2022. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Detto ez vagyok en is. Mintha en irtam volna ki a kerdest
2022. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
3 gyermekem van, ebből 2 ugyan sni-s (kevert specifikus, beszédértési zavar, adhd gyanú) de soha nem merült fel bennem egy kósza gondolatig sem az autizmus gyanúja, minden más viszont igen.
2022. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok semmi okosat mondani, de az tuti, hogy feleslegesen idegesíted magad.
2022. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyógypedagógusként egyáltalán nem félelmem, mert tisztában vagyok vele, hogy ez egy spektrumzavar (azaz nagyon enyhe változata is van) és közel sem olyan gyakori, mint amennyire fel van kapva. Előre semmiképp sem érdemes rettegni tőle.
2022. dec. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%
Nem olyan róssz az amúgy
2022. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Még akkor se rettegtem, amikor a neurológus tovább küldött ezirányú kivizsgálásra.
2022. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem nincs olyan akire ne lenne igaz pár tünet a felsoroltakból.."


Ez amúgy igaz is! Valahol olvastam, hogy olyan sokféle tünete van az autizmusnak, hogy szinte mindenkire jellemző 1 tünet, de ettől persze nem vagyunk mind autisták. Ezért van az, hogy a cikk mindenre ezt adja ki, mint ahogy te is soroltad. Még korántsem jelenti azt, hogy autista, én is ezt tudom mondani, mint az 1-es, hogy ne olvass ezekről annyit. Ez ugyanolyan dolog, hogy minden testi tünetre az internet rögtön azt írja, hogy rák. Ez is a rák tünete, az is a rák tünete.

2022. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, eszembe se jut.
2022. dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Látom hogy rendesen fejlődik a korához képest,majd ha autista lesz az úgy is látszódik és akkor szakemberhez fognak küldeni.
2022. dec. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!