Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Baker ciszta térdhajlatban 4...

Baker ciszta térdhajlatban 4 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre a dudort a térdhajlatba, holnap elviszem a dokihoz, elvileg baker ciszta.

2023. jan. 15. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Miből gondolod hogy az? Bármi lehet. Internet alapján te magad/párod/ismerősöd/szomszéd macskája diagnosztizálta(d)?

Majd az orvos megmondja mi az a dudor, ne diagnosztizáld szerencsétlent, mert te is és ő is bele fogrok őrülni.

2023. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az viszonylag felismerhető. Nem egy nagy durranás diagnosztizálni.Előjöhet pld gyakori gyulladásos betegségtől is, főleg így gyerekkorban.Ha az alapbetegség kezelve van akár fel is szívódhat és csak akkor műtik ha a gyerek mozgását nagyban befolyásolja a mérete.Két öcsémnek is volt az egyiket műteni kellett, a másik felnőttkorban szedette ki.Nekem nemrég jött elő, de nálam már kopásos eredetű, gyógytornára küldtek meg ilyenek.
2023. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Most 2 hétig elég durván beteg volt, láz stb de nem adott rá semmit a doki mert vírus. Az tény hogy rengeteget mozog, egesznap le se ül szinte.. nem fáj neki. Nem lehet régóta ott, tuti észrevettem volna.
2023. jan. 15. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt, háromszor szedték ki 6-7-8 éves koromban... Negyedszer is visszajött, de az magától felszívódott egy idő után.

A térdem viszont katasztrófa.

20 évesen egy ortopéd doki kiakadt, hogy ki volt az a hentes, aki gyerekként megműtött, hiszen Bakert csak akkor szabad műteni, ha akadályozza a mozgást. Nekem nem akadályozta.

Most viszont gyakran fáj, főleg frontokra érzékeny, guggolás, biciklizés felejtős, nyújtott lábbal ülni nem tudok.

Akkoriban a gyógytornára nem fordítottak hangsúlyt, 2 hét fekvőgipsz után mehettem, amerre láttam. Ez is komoly hiba volt.

Tavaly nyáron, 32 évesen voltam hegkezelésen egy gyógytornásznál, mert a műtéti hegem nyújtott lábbal nagyon húzódott. Segített rajta, bár tökeletes sosem lesz.

2023. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Huu utolsó, sajnálom...en is azt olvasam hogy nem szokás műteni csak ha gondot okoz, akkor is először leszívást javasolják es inkább felnőttként a műtétet.fiamnak se akadályozza, nem is mondja hogy fáj..nem tudom mikor jött ez ki, csak ma vettem észre.
2023. jan. 15. 21:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltunk gyerek sebészeten és uh-n, igen baker-ciszta. Gyerekkorban nem nyúlnak hozzá azt mondta a doki. Majd idönként vissza kell menni és ránéznek.
2023. jan. 18. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!