Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a fenét csináljak vele? 4...

Mi a fenét csináljak vele? 4 hete köhög?

Figyelt kérdés

szóval, a lányom lassan 4 hete köhög. Ha megy a párásító éjjel, akkor hurutosan, ha nem, akkor szárazon. Torka nem fáj, nem is fájt. csütörtökön kezdte, a rákövetkező egész héten itthon maradt, kicsit javult, de még köhög. Nem olyan durván, nem zavaróan, de köhög.

megivott 2 üveg robitussint, egy tussirexet, második üveg izlandi zúzmót kezdtük ma...

orvoshoz ne vigyem, míg nem fáj neki... óvónők is mondták, mehet nyugodtan, ez nem fertőző köhögés, de mikor reggel köhög 2-t az öltözőbe meg akarnak kb ölni a szülők a szemükkel - most én meg nem fogok nekiállni mindenkinek magyarázni, hogy 4 hete köhög, nem fertőz...


szóval a kérdés, mi a tuti tipp, mit adjak neki?


(nyilván, ha fájna is, ragaszkodnék, hogy fogadja a doki, de igazán nem tud vele mit kezdeni ő se így...)


2023. febr. 13. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Vidd el fül orr gégeszhez maszekban. Valami oka van,hogy ennyire köhög már ilyen hosszú ideje. Habár nekem a gyerekorvos mindig azt mondta hogy egy köhögés akár 6 hétig is elhúzódhat.

Én biztos nem hagynám annyiban és nem kezelném otthon tovább hanem elvinném szakorvoshoz. Lehet allergia, vagy csorog le neki a nyák a torkán ami irritálja, sok minden lehet, ez orvosi kompetencia.

2023. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Elhuzodo köhögésre orr átmosást javasoltak nekünk.

Nem hittem mert nem igazán volt náthás de aztán durva cuccot oldott fel.

2023. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

Fiam amióta ovis, ezt csinálja. Szintén 4 éves.

A rekord a 6 hét volt. A minimum is 3.

Én ennyivel simán berakom, magyarazkodás nélkül. Nem fertőz. Ha valakinek nem tetszik, beszelje le a főnökömmel...

Voltunk fül/orr gégészeten, csináltak fej röntgent, hogy nincs e az orrában összenővés. Voltunk allergia vizsgálaton, nem e ilyesmi van a háttérben. Semmi. Mindene tökéletes, csak köhécsel.

2023. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Hasonló volt. Elvittem orvoshoz. Megvizsgálta, azt mondta, ha nem lesz rosszul, akkor következő héten mehet suliba. Nem fertőz, de a köhögés hetekig is eltarthat. Valóban a köhögésen kívül más baja nem volt. Ment is suliba. Persze kaptam pár fura nézést. Majd összefutottam a védőnővel, megemlítettem a helyzetet, de ő is csak azt mondta, amit az orvos. Ez egy kellemetlen helyzet, de ha nincs baja, akkor nem kellene hogy feleslegesen lemaradjon. Majd otthon tartom, ha indokolt.
2023. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!