Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiam uralkodik az...

5 éves fiam uralkodik az egész családon, az oviban meg eljátsza a szerencsétlen, elhanyagolt, lelki beteget. Mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés

a fiam igazi egóbajnok,szinte születésétől kezdve uralkodik. minden létező módszert kipróbáltunk,semmi sem vált be! ha ő felkel,mindenkit felver,addig senki sem alszik amig ő nem méltóztatik.se szép szó,se csúnya,se semmi!! az oviban viszont visszahúzódó,nyafog,olyan mint egy rongybaba,fejhangon beszél,teljesen olyan minta fele annyi idős lenne. az ovónéniktől meg azt hallgatom h szegény gyerek otthon biztos félre van söpörve,foglalkozzunk vele többet,szeressük és vigyük pőszichológushoz mert lelki sérült!!!!! eszem megáll!!!! van 2 tesója,akiket itthon irányithat,akkor van elemében ha ő a főnök. ha minden úgy van ahogy ő szeretné olyan mint egy angyal,egészen az 1. nem-ig. e mellett nagyon okos,pont ezért tud mindenkit manipulálni. az oviban is sztem az a baja,h ott nem ő a főnök,és inkább eljátssza a szegény kisgyereket h valamit irányithasson. plusz ha valamivel nem ért egyet az Istennek sem csinálja meg! pl: körbe kell futni,ő keresztbe megy. miért? mert körbe futni tök hülyeség,mi értelme? az a magyarázat h azért mert az ovónéni azt mondta,neki nem indok. ha nincs értelmes indoka egy tettnek,nem teszi.. e közben enciklopédiákat fúj kivülről,100ig számol,összes betűt ismeri,egyszer meghallgat valamit máris fujja. túl okos az ovihoz,de mivel nem hajlandó elfogadni a tekintélyt,és nem hajlandó azt tenni amit mondanak neki,az ovónők szerint sosem lesz iskolaérett! évvesztes,jövőre menne,legkésőbb addigra jó lenne megoldást atlálni de már az összes gyereknevelős könvyet kiolvastam,mindenféle tanácsot kikértem és kipróbáltam de semmi!!!!


mielőtt megkanám h nem szeretem,előrebocsájtom h imádom őt és pont azért szeretném ezt megoldani


2013. ápr. 24. 09:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
40%
szerintem nem lelki sérült, csak szimplán meg kellene nevelni.
2013. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valami rendszeres sporttal (pl ovifoci) nem lehetne a figyelmét és az energiáját elvonni?
2013. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
35%
na majd jön itt mindjárt egy 13 éves,azt jól ellát téged tanácsokkal,
2013. ápr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
35%
Én is ismertem ilyen gyereket, ahogy elkezdte az iskolát szinte varázsütésre megkomolyodott. Otthon és az oviban biztonságban érzi magát, át meri lépni a határokat, de az iskolában, ahol fegyelmezni is fognak ezt már nem meri majd megtenni. Addig viszont... Hát... Türelem.
2013. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%
Sport! Nem kell pszichológus. A sportban megtanulja a fegyelmet, tekintélyt, megalázkodást, együttműködést!
2013. ápr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
szerintetek nem próbálom neveleni???? pont ez a gáz az előitéletek. h hülye,neveletlen,leki sérült,el van maradva,zsarnok,stb.. bár hinne nekem valaki..:( a mamik is kifogytak az ötletből. pedig amikor megszületett,elhatároztam h egy klassz,karakán független kiskrapekot nevelek beklőle.lesznek korlátok és határok,amikből nem engedek. de amikor 3 hós terhes voltam és ő 14 hónaposan eldöntötte h nem alszik többet nappal,és 2! hónapig minden nap mindent megpróbáltam,aztán végül ráhagytam,ti mit tettetek volna? roppant kitartó,volt h reggelig ment a cirkusz.. napokon án.. igen,végül én adtam fel. mert van két kistesója akikre tekintettel kell lenni. ha valamiben "hibás" vagyok akkor csak ez,h a 2 kicsi nyugalmáért cserébe engedek neki. mert nem tudok mit tenni! szinte más témánk már nincs csak h vele mi legyen! és elegem van! fél éves kora óta megy ez amióta felállt. szuperdada tippek sem segitettek..sport? ha egész nap fut sem fárad el! úszunk,focizunk,szaladgálunk. itthon trambulin,falmászás. kint bringa. és semmi!!! 9kor még pörög 6kor meg felkel! folyamatosan le kell kötni,akkor elvan,de ki birja ezt? mellé kéne egy 24 órás rabszolga.. :(
2013. ápr. 24. 10:09
 7/36 anonim ***** válasza:
93%

a pszichológus nem hülyeség egyébként,ha ennyire kezelhetetlen.


de az is lehet,hogy tényleg csak szigorúbban kellett volna fogni. nem kellett volna hagyni,hogy uralkodjon rajtatok.

lehet hogy nem voltatok vele elég következetesek és ezért tudta ezeket a dolgokat megcsinálni.

Nem tudom milyen módszereket próbáltál ki,-de akármivel is próbálkozol azt végig kell csinálni és nem feladni,még ha rámegy is az egész napod.

2013. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! kérlek a válaszaimat is olvasd el.voltunk pszichológusnál,az ő ötletei sem váltak be! azt is mondták h egy öntörvényű zseni.
2013. ápr. 24. 10:13
 9/36 anonim ***** válasza:
Nem otthoni sportra gondoltam, hanem ahol van edző, aki felett nem mer uralkodni! Nem mindegy ám.
2013. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

"ha valamiben "hibás" vagyok akkor csak ez,h a 2 kicsi nyugalmáért cserébe engedek neki. "


Ez a kulcsmondat.

2013. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!