Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szólnom kellene hasonló...

Szólnom kellene hasonló helyzetben, amikor taknyosan utazik a gyerekem?

Figyelt kérdés

Az ovis gyerekem sajnos beteg. Emésztőszervrendszeri betegsége van, de rengeteg vizsgálat, kivizsgálások, kórházi bentlétek után se tudják mi is a baja.

Egyike a sok gondjának, hogy folyamatosan taknyos, hol csak éjjél szörcsög, hol egész nap, hol folyik az orránál, hol csak hátrafelé lecsorog. Többször hányta már ki a lecsorgó váladékot vagy csak köhög tőle. Már mindent adtak rá, semmi nem segített.

Az összes vérvétele hibátlan, semmiféle gyulladásra utaló vagy fertőzésre utaló eltérése nincs. Sose lázas, hőemelkedése sincs. Allergia, reflux sincs. És senki nem kap el tőle semmit (se családban, se oviban).


És a lényeg: tömegközlekedéssel utazunk. Legutóbb több kisgyerek utazott egymás mellett a buszon és persze mikor máskor, a gyerekem elkezdett köhécselni, majd orrot folyatni. Gondolkodtam szóljak-e a mellette ülő kisfiú anyukájának, hogy ne aggódjon sajnos ez nem fertőző, hanem valami rejtélyes egyéb. Csak aztán rájöttem semmi kedvem elkezdeni magyarázkodni, hogy mennyire szerencsétlen helyzetben vagyunk ezzel az egésszel. Hiszen úgyse hitte volna el az orvosi papírokat meg nem kezdem el kiteregetni.:-)

Aztán egyszercsak látványosan felállt felkapta a gyerekét és elvonult másik helyre. Én viszont emiatt hirtelen olyan rosszul éreztem magam, mégha értem is a reakciójat főleg a covid óta. Ti szóltatok volna a helyemben?



2023. febr. 21. 07:48
A kérdező szavazást indított:
Nem szólnék, felesleges magyarázkodni így se úgy se hinné el.
Szólnék, de nem mennék részletekbe csak, hogy "allergiás" (azt se szokták elhinni).
40 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem senkinek semmi köze hozzá. Ennyi erővel ha beteg a gyerek és nincs kocsitok akkor is el kell vinni orvoshoz ha fertőző ha nem.
2023. febr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Ha nincs autó, az emberek tömegközlekednek, és van aki dokihoz is így jut el. Mit csináljunk, repüljünk?
2023. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a villamoson egy öregasszony "diagnosztizálta" a kiütéses gyerekemet, hogy skarlátos, és mondta, hogy kössek rá piros kendőt, attól meggyógyul :-) Amúgy csalánkiütése volt.


Szerintem mindegy, hogy mit csinálsz, tedd, ahogy jobban esik az adott helyzetben. Ne érezd rosszul magad miatta. Ha rákérdeznek vagy nyíltan panaszt tesznek nálad, hogy miért tömegközlekedtek, akkor röviden vázold a helyzetet ("Jaj, ne is kérdezze, nem tudjuk, mi ez, orvosról orvosra járunk, nem múlik el, de nem is fertőz. Most is orvostól jövünk.")

2023. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nekem kezdenel egy csak úgy a semmiből magyarázkodni, hogy nem fertőző ám q gyerek, pont azt a gondolatot ultetned a fejembe, hogy bizony erősen fertőz a drága.
2023. febr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4-es igen😁 a magyarázkodás mindig gyanús.

Köszi a válaszokat.

2023. febr. 21. 11:29
 6/16 anonim ***** válasza:
Szólna a fene, legalább nem ülnek mellénk 😀
2023. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólnék. Felnőtt emberek is simán utaznak náthásan is, akinek valami nem tetszik, odébb megy. Azért, mert köhög az ember, még nem kell karanténba vonulni.
2023. febr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
1es, 2es, hívjatok fuvart, ne fertőzzétek le a többi embert mert ti képtelenek vagytok fenntartani egy autót.
2023. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#9, mondjuk aki belvárosi részen lakik (nem feltétlen Budapesten, más városok belvárosára is igaz ez) ott eleve hely sincs annyi autónak. Fölösleges luxus lenne annyi helyet elfoglalni a konzervdobozokkal.
2023. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mi a fene ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés, de orrmanduláját nézettétek már ? Az is tud durva panaszokat okozni.Rutinműtét a kivétele, és kész, sok problémát megold.
2023. febr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!