Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rövid nyelvfékkel milyen...

Rövid nyelvfékkel milyen orvoshoz kell menni?

Figyelt kérdés

Nos! Több dolog miatz gondolom, nehezen tudott cicizni, begyulladt sokszor a mellem, a férjemnek is fel kellett vágni (örökletes), nem dugta még ki 2.5 évesen a nyelvét,sok betűt nem ejt ki, későn is indult a beszéd, ajkát sem nyalta meg soha, egyszer mikor mondtam neki na dugd ki próbálta és öklendezett közben, stb.

Házidokinak szóltam 1 éves korában, de a választ hagyjuk is.

Olvastam, hogy nagyobb gyereknek már műtétes, nem felcsípős a dolog. Ez azért na.

Szájsebész, magán fül-orr-gégész, sztk. szakrendelés fül-oor-gégészet? Kihez vigyem?


2023. ápr. 21. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Sebészetre kell vele menni.
2023. ápr. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor beutaló kell háziorvostól?
2023. ápr. 23. 23:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk nem kellett de időpontot kellett kérnem a sebészeti osztályon és ott mondták hogy nem szükséges a beutaló, gondolom ha érdeklődsz a helyi kórházban, fogják mondani :)
2023. ápr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megoldódott, vagy nem. Fül-orr-gégész elvileg megcsípte, nagyon ellenállt 3an fogtuk le, de semmi jele hogy történt valami. Azt mondta csak kicsit csipte meg, lehet hogy még egyszer meg kell csinálni, de tovább reped ha beszél. Mi? 18000 ft. Durr neked. Egy csepp vér nélkül, a gyerek mondta pápá, utána sem volt jele, hogy a nyelvével valami lenne, de ki sem dugja, meg sem tudom neki nézni, ha lefogjuk se engedi, mert idegrendszeri betegsége van.

Illetve olvastam egy fórumon sok szülőtől, hogy 3x is felcsípték még sem lett jó, így doki közölte hogy többet nem csipi fel neki ennyi volt. Mi? Meghogy a gyerekek alkalmazkodnak majd felcsípés nélkül is. Most már tényleg olyan elegem van ba...us. Azért mentem magánba, hogy ne üvöltsön 1 órát a váróban, mert nem marad csendben, nem tud várni sem, elrohan, esik-kel. Erre olyanom van, hogy csupán fizettem, hogy motoszkáljon a gyerek szájában 3 spaklival meg egy hegyes ollóval egy férfi, mert szerszáma sem volt, mondta legközelebb már lesz. Mi? Szóval többet így nem megyek. Várok egy fél évet, ha nem jobb akkor kérek beutalót a sebészhez.

2023. máj. 1. 22:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!