Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves még nem tudja kifújni...

2 éves még nem tudja kifújni az orrát, orszívót nem engedi, mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Télen, amikor beteg volt, használtunk orrszívót, de az annyira traumatizálta valamiért, hogy utána hetekig rémálmai voltak róla, nem tudott aludni, visszatartotta a kakit...és azóta is retteg a hangos, berregő dolgoktól. Szóval az kizárt, hogy újra kiszívjuk neki. Gyakoroljuk az orrfújást, de az meg nem megy neki. Orrspraytől ugyanúgy fél, mint az orrszívótól. Van bármi más opció orrdugulás ellen?

2023. jún. 16. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

En a porszívós orrszívót porszívó nélkül használom.


Egyebként ha egy ekkora gyerek ennyitől így megijed, nem gondolnám, hogy okés

2023. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Pedig ha kell, akkor kell. Komoly baj is lehet, ha az a takony lefolyik a tüdejére. Sajnos majdnem minden gyereknél van ilyen időszak, de ebben nem dönthetnek ők.
2023. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Inkább legyen egy kisebb traumája amit elfelejt majd mint egy arcüreggyulladása vagy tüdőgyulladása. Ennyire azért nem kell félteni a lelkét.
2023. jún. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Nincs más megoldás!Ki kell szívni.Vagy lehet hagyni,és lehet lockáztatni arcüreg,homloküreg,fül gyulladást.Majd akkor fog csak igazán félni,mikor ezeket szúrják fel neki.Olyan nincs,hogy egy 2 éves nem engedi kiszívni, akkor ha végképp nincs más, akkor lefogjátok,és úgy szívod ki.Mi amúgy kocsi korától játszunk közben,kiszívja a plüss állatok orrát,aztán a sajátját is,persze neki utána segítünk neki alaposan megcsinálni.2 éves már érti is amit mondasz,el lehet magyarázni is neki,hogy ha nem akarja,hogy kórházban kelljen doktorbácsinak kiszívni,meg nem akarja hogy fájjon, akkor muszáj.Ha pedig extrán fél tényleg, akkor érdemes lenne kivizsgáltatni azt is,hogy mi okozza ezt,mert ez szerintem sem normális.
2023. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
*kicsi korától
2023. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a szülő. Szépen lefekteted/leülteted,és kiszívod. Nehogy már a gyerek mondja meg...

És ha injekció kúrára kellene hordanod? Oda se vinnéd, mert nem akar menni? A gyógykezelés nem így működik.

2023. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Akkor is kiszivnam ha nem kell (kis túlzással). Abnormális ez a rettegés és hozzá lehet szoktatni. Lányom is akkor szokott hozzá amikor rendesen taknyos lett.
2023. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy a 2 éves mondja meg, hogy mi legyen. Télen is kiszívtam neki és utána hónapokig ki volt fordulva magából. Egyértelműen amiatt, mert emlegeti a mai napig. Nyilván nem akarom, hogy nagyobb baj legyen, ezért kértem itt tanácsot. Én is tudom, hogy más gyerekben ez nem hagy ilyen nyomott, nem tudom benne miért hagyott, de akkor sem szeretném, ha újra az történne.
2023. jún. 16. 15:19
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor nézd el,ahogy szenved kínlódik és hallgasd meg az orvosok leb*szását arról,hogy mekkora felelőtlen anya vagy,ha netán bekerültök a kórházba. Nem mindig azzal teszel jót a gyerekednek, hogy mindentől meg akarod óvni. Az én gyerekem 3 hónapig volt hörghurutos másfél évesen. Napi 10x minimum szívtam az orrát és 4x inhaláltunk,sőt kórházban is voltunk és szurkálták össze vissza. Megviselte? Igen,de meggyógyult!
2023. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgessetek róla. Magyarázd el neki, hogy télen miért kellett kiszívni neki. Játszátok el babával, vagy plüssel. Ne egyszer, sokszor, amíg meg nem érti. 2 éves, már nem baba, megérti, hogy ez segít neki, hogy jobban legyen. De kisebb gyerek is észreveszi, hogy jobb lesz utána, kap levegőt.
2023. jún. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!