Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek van fia és lánya is,...

Akinek van fia és lánya is, melyik a “betegesebb”? Illetve akinek egynemű gyermekei vannak ott a kisebb erősebb lesz inmunredszerileg ovira?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 éves, kislányom 3 hónapos.

A kisfiam elég beteges mióta oviba jár, még most nyáron is simán 2x megfázott.. pedig ovi sem volt.

Elég sűrűn beteg a mai napig.. vajon a lányok erősebbek. Vagy ha nem, akkor azáltal hogy kicsi korában valószínű több vírussal kerül kaocsolatba a tesó által, ő később erősebb szervezetű lehet?


(Egyébként nekem a kisfiam a bölcsiig, szinte semmi sem volt beteg. Ott havi 1x de volt hogy 2-3 havig tavasszal semmi baja nem volt. Ovi 1 év katasztrófa volt, második egy fokkal jobb…)


2023. aug. 14. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ehhez semmi köze a nemnek, csak az immunrendszernek.


3 egynemű gyermekem van.

Kis iskolás, ovis és aki most fogja kezdeni az ovit.



A 3 gyermekem közül a nagy sokkal betegesebb volt idáig. Talán az iskola picit javított rajta.

Most a középső folytatja.


Ezen a nyáron az enyémek is betegek voltak nem is egyszer, pedig ballagás óta nem voltak közösségben.

2023. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Persze ez is jogos. Nekem 2 lany tesom van, es harmunkbol az egyik mindig betegesebb volt.

De azert annyi koze biztos van, hogy általaban talan a lanyok erösebbek, mar eleve is a 2 x kromoszoma miatt, legalabbis nekem ezt csomoszor mondtak. Csak kivancsi voltam a gyakorlatban is igy van-e valaki(k)nel.

A ferjem anyukaja pl tobbszor monsta mar hogy a ferjem joval betegesebb volt a nővérénel🤷🏻‍♀️ aztan persze ki tudja?!🤷🏻‍♀️

Amugy nem csak ezen a nyaron, de mi mar kb 2 eve folyamatosan betegek vagyunk es bevallom nagyon unom.. mert a gyerek is meg en is mindent elkapunk😞

Sokaktol hallottam hogy a covid hatasa, meg a maszkviseles, meg eleve az ovoda is egy ilyen idoszak. Csak bevallom mar most belefaradtam, es remenykedek, hogy ha meg lesz is par nehez ev, utana azert valamivel jobb lesz🙄

2023. aug. 14. 22:09
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fiam és lányom van, első évben közösségben állandóan beteg volt mindkettő, nagycsoportra szinte sose. Nincs közöttük ilyen különbség.
2023. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút túl van ez misztifikálva a nemek közötti különbség etéren legalább is.
2023. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Rengeteg ilyen ostoba kérdés volt mostanában. Még a gyerekek viselkedése, karaktere, szülőkhöz való kötődése sem függ a nemüktől. Az meg már tényleg a vicc kategóriája, hogy valaki még a betegségre való fogékonyság mögött is ezt keresi.
2023. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1.fiú

2.lány

3.fiú

A legidősebb gyerek legbetegesebb. A testvérei egyáltalán nem. És még egymástól se kapják el. Amikor a harmadikkal hazamentem a korházból, a nagyobbik fiú pont valami hányós hasmenéstől szenvedett. De nem kapta el senki, még az újszülött baba sem.

2023. aug. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Egyik “ostoba” kérdést se én tettem fel. De bárki tette, szive joga, ez az oldal lényege. Mellesleg egyszer se neveltem még fel egy gyereket se, úgyhogy nem tudhatom. Amugy meg nem teljesen hülyeseg eleve sem, mert ha kicsit is utana olvasol a statisztikáknak a fiú gyermekek nagyon esetben (koraszülés, stb stb) sajnos gyengébbek, mint a lányok. Ez nem túlmisztifikàlis, szimpla biológia. Mert 2x erősebb, mint egy x meg egy kicsike y kromoszóma.
2023. aug. 14. 23:55
 8/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem utolsónak hanem 5#-nek szólt a válaszom.
2023. aug. 14. 23:56
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A "fiúk betegesebbek" nem a náthára vonatkozik, hanem a genetikai betegségekre. Ha hibás az egyik X kromoszóma, a másik x "ki tudja javítani." Így sok betegségnél a nőn nem jön ki, csak hordozó lesz.
2023. aug. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Két lányom van, egyikük se beteges. Talán ha háromszor hiányoztak egy évben betegség miatt az oviból. Amúgy se én, se a férjem nem voltunk betegesekedô gyerekek, szóval szerintem genetika lehet.
2023. aug. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!