Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2hetes babám tegnap este...

2hetes babám tegnap este 10től reggel 6ig kisebb kihagyásokkal sírt, infacolt kapott hajnalban, most megint jelentkeznek a hasfájásos tünetek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Próbáltunk mindenfélét(volt időnk)masszázs,torna,hordozás,babakocsi,levegő,babusgatás,stb.tegnap szopiztattam,ma tápszert kapott,féltem hogy a tejemtől lett vmi baja.
2018. aug. 19. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Probald ki, hogy nem eszel tejtermeket es vigyazz a zoldsegekkel. Nalunk a laktoherb teatolvoltak gorcsot, a tejserkentoktol is lehet hasfajas!
2018. aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Szia

Nekünk a Megmelegített meggy mag párna segített

Mindenképpen hason fektetni

Térdre fektetni úgyhogy az egyiken a hasa legyen, a feje pedig meg támaszkodjon a másik térden


Ezen felül még a függőleges jött be( büfi póz)



Minél kisebbre csökkenteni a hasfájás lehetőségét a

Tehát sok büfiztetés..

Nálunk az egyik oka az túl gyors tejleadó-reflex volt, segített ahhoz hogy szopizás előtt egy kicsit előfejtem, akkor tudott vele mit kezdeni( 7 hetesen már csak ritkán fulladozik)


Espumisant és Colief-et kap

Biogaia xart sem ért


Ami segít még pont a szopi

közben úgy tud eregetni, hogy nem zavarja


Ezen felül a szoptatásnak olyan élettani hatása is van a babára nézve hogy fájdalomcsillapítóként hat

Úgyhogy hidd el,hogy nem kifejezetten a tejed ből van

Ha van tejes, akkor ne adj neki tápszert.


Nekem nem lett sem rosszabb,sem jobb, akkor sem amikor káposztát vagy babot ettem

Direkt kipróbáltam

A tejet pedig nem szeretem tehát nem ittam.


Fürdetés is jó szokott lenni... Ici picit melegebb vízben ( az ajánlott felső határa kb 37-38 fok)

Utának 15 p és tele a pelus


Engem az vigasztal, hogy kinövi


Kitartás

2018. aug. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Én is szoptattam. Nekünk az segitett, hogy nem ettem semmilyen tejterméket. Próbálj ki egy tejmentes diétát, és a puffasztó ételeket is hagyd ki!
2018. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

A puffaszto eteleket miert is kell kerulni?

Az nem jut at az anyatejbe! Gondolkozzunk mar... mibol lesz az anyatej? Megsugom, verbol.

Ha neked a veredben ott van pl a gazbuborek ami a puffadas soran keletkezik, akkor az mar regen rossz. Ott harangoznak.

Tapszer csak ronthat a helyzeten.

Egyel, igyal ami jol esik es szoptass minel tobbet!

Esetleg valamilyen cseppet kiprobalhattok. (Espumisan remek), es sok sok pocak masszazs meg torna torna hatan.

Esetleg ha sok tejet, tejtermeket fogyasztasz probald ki, higy radikalisan lecsokkented.

Sajna ez egy ilyen idoszak, tenyleg tul kell elni.

2018. aug. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam két hetes korától volt olyan hasfájós, hogy képes volt estétől hajnalig üvölteni. Minden baba más, mindegyiknek más válik be, kísérletezni kell. Amit nem írtak előttem, az a Colief csepp. Jó drága, de hátha segít, nekünk az vált be leginkább, és az édeskömény tea. Próbáltunk mi is mindent, ami a piacon kapható és adható, teljesen semmi nem mulasztotta el, csak az idő. De ha már csak két órát sírt, nyert ügyünk volt! :) Esetleg ha nagyon nem segít semmi, kérdezd meg a gyerekorvos, ha úgy ítéli meg ír fel görcsoldót, Papaverin cseppeket szoktak azt hiszem. Anyatejes volt a kisfiam, egyszer próbáltam neki tápszert adni, meg is bántam mert csak rosszabb lett. Diétáztam is de semmi eredménye nem volt, így aztán ettem rendesen mindent. Kitartást kívánok!
2018. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsánat, de írták a Colief cseppet! :)
2018. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4es válaszolónak üzenem én nem ehettem puffasztó ételeket!! Kipróbáltam, ettem káposztát és hasfajas lett a vége!!! Érdekes modon 3 honapig tartottam a diétát és nem fajt a babám hasa. TAPASZTALAT! Ettem túrót tejfölt 3 órás ordítás volt a vége.


A pici babáknak több okból lehet hasfájása:

1. Az egyik ezek közül, hogy a baba az evés (akár anyamellből, akár cumisüvegből történik) közben túl sok levegőt nyel és ez a gyomrából lejut a bélszakaszba, ahol problémát okoz


2. Okozhat problémát – anyatejes babáknál – az édesanya táplálkozása, ha olyan élelmiszert fogyaszt, amely az anyatejben kiválasztódva szélképződést, görcsöket vált ki a babánál


3. Tápszeres babáknál, magára a tápszerre lehet érzékeny a kicsi


4. Születésük után az újszülöttek szervezete nincs még felkészülve az anyatejes táplálásra, olyan értelemben, hogy hiányzik a megfelelő bélflóra illetve nincsenek meg a megfelelő enzimek, amelyek segítik a tej, a tejcukor (és egyéb szénhidrátok) lebomlását, így a laktóz egy része, az elégtelen emésztés következtében, a vastagbélbe kerül, ott bomlik le és az ezáltal keletkezett gáz okoz problémát


5. Helytelen szoptatási gyakorlat. Abban az esetben, ha az anya egy alkalommal mind a két melléből szoptat, előfordulhat, hogy a baba nem jut el a táplálóbb, sűrűbb hátsó tejig, csak az első, vizesebb, könnyebben ürülő (ún. szomjoltó) tejhez jut hozzá, amely lebomlása, magasabb cukortartalma miatt, megterhelheti a baba bélrendszerét, több bélgáz képződik


[link]

2018. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!