Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért fél sok szülő ennyire a...

Miért fél sok szülő ennyire a rota és szalmonella fertőzésektől?

Figyelt kérdés

Hasmenés, hányás vírusok, amik pár nap alatt átmennek a gyereken. Mégis azt olvasom, hogy sok szülő retteg tőlük. Pedig nem halálosak, vagy nem okoznak komoly bajt.

Mi az oka, hogy sokan mégis ragaszkodnak a Rota oltáshoz, vagy nagyon tartanak pl. szalmonellás ételektől?



2023. aug. 29. 13:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Francokat nem okoz komoly bajt, nagyon sok gyereket, sőt felnőttet ismerek akiknek komoly kórházi kezelésre volt szüksége. Köztük a saját kistestvérem, aki majdnem belehalt a rota fertőzésbe. Primitív.
2023. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Voltál te már bármelyik is? Nem 2 napig tartó 1-2 hányásról van itt szó. A férjemnek volt olyan, amikor nem bírt felkelni, a vécében feküdt a padlón. Na, ez egy babának simán halálos.
2023. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%
Mert kisbaba könnyen kiszàrad. Viszont megelőzhető, ha betartanak higiéniàs szabàlyokat, ès kezelhető, ha kap a beteg infúziót.
2023. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Ismerősöm 10 hónapos babája kórházba került a Rota miatt.
2023. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

Férjem kishúga annó kórházba került, mert semmi nem maradt meg benne, és azt mondták, hogyha még fél napot vártak volna otthon (háziorvos tanácsa volt, hogy maradjanak otthon, kortyonként itatgassák) akkor belehalt volna a kiszáradásba.

Nekünk 7 hónapos a kisfiunk, be is oltattuk rota ellen, de még ígyis nagyon parázok, hogy nehogy elkapjon valami ilyesmi fertőzést..

2023. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Metionin ***** válasza:
90%
Nincs gyerekem, a főoldalon láttam meg a kérdést de voltál te már szalmonellás? Mert én igen és köze sincs a sima hányós-fosós vírushoz, amit random elkapsz bárhol. Egészséges huszonévesként is orbitális szopás volt, egy pár kilós csecsemőnél minden bizonnyal még nagyobb. Rota úgyszintén, kiszáradást okozhat és nem minden gyereket tudsz olyankor itatni, infúzió kell.
2023. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Az egész életemben a születésemen kívül egyetlen egyszer kerültem kórházba, méghozzá a rotától (akkoriban nem volt még oltás). Annyira kiszáradtam, hogy napokig ott kellett maradnom, anyám teljesen kivolt.

Babaúszáson kaptam el. Ott aztán a szülőnek nincs túlzottan esélye arra, hogy befolyásolja a higiéniát…

Ha meg lehet előzni, hogy a gyerekem nagyon beteg legyen, milyen szülő vagyok én, ha nem teszem meg? Erre vannak az oltások.

A szalmonellát meg hadd ne minősítsem végképp…

2023. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

A lányom volt szalmonellás kb.5 évesen. Nem 1-2 nap alatt ment végig rajta. 3 hétig ment a hasa. Nyilván nem végig megállás nélkül, enyhült neki,bde hasmenéses volt a széklete végig. Mellette iszonyatosan fájt a hasa, minden wc előtt görcsölt neki. Amúgy se volt egy vastag gyerek, de szó szerint csont és bőr volt a végére. Mivel enni és inni szerencsére tudott, így kórházba nem került szerencsére.

És ha hiszed, ha nem, rokonoknál voltunk, házi tojásból készült majonézt evett. Mindenki más evett belőle, és csak neki lett baja. A doki azt mondta, elég egy icipici kis kórokozó, és meg is van a baj. És bár előtte sosem tartottam ettől a betegségtől, utána fokozottan odafigyeltem mindenre.



Kb.2-3 éves kora körül elkapta a Rotát is. Akkor a gyerekorvos nem javasolta (a tesójának már igen) az oltást. Egész álló nap csak hányt, és magas láza volt mellé. Amikor már nagyon sokat aludt, felhívtam az ügyeletet, ki is jöttek. Kapott egy B6 injekciót, meg egy beutalót a kórházba. Azt mondta a doki, ha injekció után még x órán belül hány, az oké, ha az után is, akkor kórház. Szerencsére megúsztuk akkor is. De nem sokon múlt.


Szóval egyik sem olyan, mint egy kis hétköznapi nátha.

2023. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

A családunkon végigment a szalmonella annak idején. Apám kórházba került vele, anyám és mi "csak" nonstop f*stunk otthon. Iszonyag legyengültünk.

Aki szerint ez semmiség, próbálja ki!

2023. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem olyan betegségek amit leírtál.1 hétig is elhúzódnak,és felnőtt ember is kiszáradhat benne.Kisbabára igenis halálos veszélyt jelenthet,de se gyereknek,se felnőttnek nem sétagalopp.Amúgy meg hülye kérdés,mert egy sima 2 napos hányást,vagy orrfolyást sem szívesen kap el az ember,szóval attól is "fél".Ez meg nem ilyen.
2023. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!