Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Köhögésnél mikor viszed...

Köhögésnél mikor viszed orvoshoz, hogy meghallgassák a tüdejét?

Figyelt kérdés

3 éves, eddig még elég enyhe köhögései voltak, de mióta elkezdte az ovit durvulnak.

Majdnem 1 hete köhög hurutosan, először felszakadt mindig a váladék, majd egyre kevésbé. Méz, inhalálás megy, 5 napja köptetőt szed.


Most kb napi 10-15 alkalommal köhög, de akkor lenyom egy jó hosszú köhögő sorozatot, valamikor percekig és folyamatosan hurutosan, csak néha szakad fel a hurut. Éjszaka eddig még nem köhögött.


Náthás is még picit már 2 hete majdnem, hőemelkedést, lázat eddig még nem tapasztaltam, eleven, étvágya 3 napja vagy csökkent vagy válogat, mert sütit enne, mást nem igazán, de ő amúgy is szörnyen eszik).


Te elvinnéd a beteg, hányós, hasmenős környezetbe a gyerekorvoshoz, hogy meghallgassa a tüdejét vagy adnál még pár napot a köhögésnek? Terhes vagyok, így fokozottan igyekszünk kerülni a betegeket, de azért nyilván nem szeretnék a nagyobbnak sem egy kezeletlen tüdőgyulladást.



2023. okt. 25. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Én akkor vittem el a fiamat, amikor baromira nem akart elmúlni a köhögése. 2-3 hete tartott már, úgy, hogy minden más tünet rég elmúlt. Akkor mondta a doki, hogy akár lehet atípusos tüdőgyulladása is, mert annak kb ennyi a tünete sokszor. Így kaptunk beutalót mellkasrtg-re, de negatív lett. A köhögés meg elmúlt idővel.
2023. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvos nélkül sosem adok köptetőt, mert sokszor indokolatlanul köhögteti meg. Sokszor van, hogy csak torokgyulladás irritálja a tüdő felső részét, és nem tüdőbetegség miatt köhög a gyerek.

Orvos akkor kell, ha már a mindennapját befolyásolja és nagyon kínlódik.

2023. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szinten 3 eves a fiam es egy hete kohog. 4napig kapta a köptetot,szepen feljott neki minden es 1 het utan most mar szepen mulik a köhögés. En sem vittem be ezert az orvoshoz,hogy meg elkapjon ott valami mast is...
2023. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nalunk csak akkor volt gaz,mikor szolt h faj a mellkasa,tudeje. Mellhartya gyull.lett szovodmenykent influenza utan.
2023. okt. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdekes. Ez nekem kicsit gondatlansagnak tűnik. Honnan tudjátok hogy miért köhög? Hogy vírusos - e? Hogy szükséges - e antibiotikum? Hogy indokolt-e kopteto használata? Nem vagytok kompetensek, a tüdő gyulladás pedig nem játék. Amikor már köhögö rohama vannak az nem egy taknyos megfazas.
2023. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idő után viszem, ha rondan köhög akkor hamar, úgy szoktunk menni, hogy rendelés kezdete előtt 10 perccel érünk oda, nálunk olyankor alig vannak.
2023. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 os de. Szamtalanszor rohantunk kohogo rohammal dokihoz, orvoshoz, takony csorog hatra es nem tudobol jott, az tiszta. Tud ilyet csinalni. Ha horog es te is hallod,h zorog es lazas, akkor kell vinni.
2023. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tapasztalatokat.

Párszor már köhögött hurutosan, akkor már a rendelő telefonon mondta, hogy kezdjem el a köptetőt. 1x volt, hogy ráhallgattattam. Most annál még hurutosabb volt, így egyből kezdtem magamtól, amikor hallottam, hogy nem akar felszakadni.

Végül úgy döntöttem elviszem orvoshoz, bár most kevesebbet köhög valamennyivel, de nem akar neki felszakadni, a náthája is újra bedurvult 2 hét után (pedig a héten csak sétálni voltam vele), inkább hallgassanak rá a tüdejére, az orvosunk úgyis szabadságon lesz jövő héten, a helyettesítésnél meg dupla annyi beteg lesz. Meg eszembe jutott, hogy kb 1,5 hete valamit félrenyelt és 10 percig köhögött utána, ez is okozhat akár tüdőgyulladást.

2023. okt. 26. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!