Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig normális az állandóan...

Meddig normális az állandóan beteg ovis?

Figyelt kérdés

Lányom 16 hónapig bölcsis volt, ott kevésbé volt beteges. Kiscsoportban állandóan beteg volt, többet volt otthon mint oviban, vagy legalábbis kb fele-fele arány lehetett a kiscsoport otthon/bent. A rekordunk 6 hét volt egyben eddig egyszer amit bent volt. Most kezdődött a középső, szeptemberben is már volt beteg egyszer, most megint, 2 hetet otthon volt köhögés orrfolyással, ehéten vittem, ugye hétfő ünnep volt ráadásul, így kedden kezdte, tegnap este már tüsszögött, mindig így kezdődik. 2 db nap után

Jövőhéten őszi szünet ráadásul, hát már ezt a 2 napot kibírja ott legyen bármi.

Mit kellene vele csinálni? Ez normális? Óvónők mondták hogy most is 12-en vannak a 30-ból, más is beteg. Hát engem ez nem nyugtat. Meddig lesz ez? 20 éves koráig? Meddig normális ez!? Vigyem valahova kivizsgálásra? (fül-orr-gégész látta idén 6*)


2023. okt. 26. 07:26
 1/10 anonim válasza:
21%
Kapja rendesen a vitaminokat?
2023. okt. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Az én lányom betegen született, több probléma mellett immunhiánnyal is.

Az óvoda úgy ment,mint ahogy itt leírtad.

Viszont szeptember óta nem hiányzott az iskolából! Míg az osztály fele igen.

Szóval van remény! Ne add fel. Egyszer megerősödik. Főleg úgy,hogy gondolom, a tiéd amúgy egészséges gyerek.

2023. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ovis 😅
2023. okt. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez teljesen normális. Sulira sokkal jobb lesz.
2023. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam ugyanez. Túl vagyok az allergológián, gasztroenterológián, a fül-orr gége vizsgálat jön, de egyelőre nincs válasz. Csak köhög, mintha szörnyen beteg lenne, hazaküldik, az orvos meg tárja kezeit, hogy életkori sajátosság. Oké, de mit tehetünk? Vitamin, immunerősítő megy, a gyerek energikus, vidám, csak csúnyán köhög.
2023. okt. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Probáljátok ki a szuperlekvárt, nekünk bevàlt. Béta glükán van benne.
2023. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen normális sajnos, majd iskolára jobb lesz.
2023. okt. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#1

Kap C és D vitamint.

Megeszik napi fél kg zöldséget, gyümölcsöt, alma körte szőlő banán kiwi narancs, uborka, paprika, répa stb mikor miket

Kapott Alpikolt, Marslakócskák szirupot, Béres cseppet

Túl vagyunk Broncho Waxom kúrákon is

Magmaxx gyümölcskristályt is eszik


Mást már nagyon nem tudom mit kellene

2023. okt. 26. 09:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Próbálunk kitartani, már idén mind a kettőnket elbocsájtottak munkahelyről az állandó táppénzezés miatt. Én elhelyezkedtem egyből, szerencsére olyan helyre, ahol sok a home office, de nyilván nem korlátlan..most a férjem jár interjúkra, egyelőre alkalmi munkavállalóként dolgozgat, de ha ő is újra elhelyezkedik nem tudjuk megint mi lesz...még megint 2 évig akkor :(
2023. okt. 26. 15:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a 6-7 éves kor oldotta meg. Ráadásul a suliban nem is örülnek ha nátha miatt hiányzik a gyerek, szóval abszolút könnyebb.

Mi is próbáltunk mindent. Azt is, hogy a betegség végén nem egyből mentek közösségbe hanem ráhagytunk időt. De semmi nem volt jó.

Azt felejtik el sokan, hogy ezek a betegségek olyanok, hogy kötelező találkozni velük. És azzal, hogy egy óvoda orrfolyás miatt otthon tart egy gyereket, az pont ezt fogja eredményezni. Hogy semmi ellenállásuk nem lesz. 2020 óta közösségbe került gyerekek átka ez :(

2023. okt. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!