Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez mi lehet? Nagyon aggodom!

Ez mi lehet? Nagyon aggodom!

Figyelt kérdés

1 honapos kisfiamnal a következöket diagnosztizálták

Pitvari sövényhiány

Az aorta egyéb veleszületett rendellenességei

A tüdőverőée szűkülete

A tüdőverőér billentyű vele született szűkülete! Volt már ilyen valakinek? Kétségbe vagyunk esve a párommal 😥



2023. okt. 26. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Pitvari sövényhiány Azt jelenti, hogy van egy lyuk a szívében. Ez Egyebkent nagyon gyakori sokszor eszre sem veszik. Es sokszor magatol elmulik.


A billentyű szukulet viszont nem hangzik jol. Szerintem nagy valószínűséggel muteni kell majd a fiadat. De itt is sokat szamit milyen mértékű a baj.


Mit mondtak az orvosok?

2023. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos még nagyon kicsi ahoz hogy bármit tudjon mondani 😥
2023. okt. 26. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Vidd akkor másik orvoshoz. Tesómnak is volt baj a babanak a szivevel (o down szindromas is volt, nem tudom pontosan melyik de volt gond a billentyűvel is) par hetesen mar tudtak hogy muteni kell majd. Fel eves korában meg is műtöttek. Ha mast nem akkor Bp gyermekkardiológia menjetek el. Igy te is meg tudsz majd nyugodni. (#1)
2023. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2023. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnál is több szívprobléma merült fel, amikor megszületett. Nekünk is csak azt tudták mondani, hogy nem elég idős ahhoz, hogy okosat tudjanak mondani, szóval van ilyen. Az aorta szűkület nálunk is kérdéses volt már terhesség alatt is. Születése után 2 hetente, majd havonta kellett járnunk szívultrahangra. Gondolom nektek is menni kell gyakran? Ha most még nem tudnak mit mondani, talán akkor nincs nagy baj. A fiamnál már minden rendben (2 éves), ahogy idősebb lett, megszűnt minden felmerülő szívbetegség, vagyis inkább nem igazolódott be.
2023. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 44 éves nő vagyok, születésem után aortaszűkületet diagnoztizáltak nálam és a ductus botalli se záródott be. Rendszeresen kellett járnom gyerekkardiológushoz, és 5 éves koromra tervezték a műtétet. Előtte volt egy katéteres vizsgálat, akkor 4 vagy 4,5 lehettem. Az aortaszűkületet megműtötték 5 éves koromban, egy minimális lyuk maradt a mai napig. A szívbillenytyűkkel anno nálam nem volt probléma, az csak huszonéves korom körül alakult ki (mitralis prolapus).

Gyógyszert csak a műtétkor kellett szednem, sportolni is sportolhattam, nem akadályozott semmiben a betegségem.

2023. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!