Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves gyerek székelési...

3 éves gyerek székelési problémák, hasi fájdalom, étvágytalanság, gyerek elmondása szerint jobb oldalon "fáj a csontja" és a csípőjét mutatja fájdalomra, lehet ez esetleg vakbél?

Figyelt kérdés

Sziasztok kedves Szülők!


Kérdésem az lenne, hogy tapasztalt-e valaki a kérdésben leírt problémákról és lett-e belőle végül vakbélgyulladàs?


A történethez hozzátartozik, hogy kerek egy éve székletvisszatartási problémákkal fordultunk orvoshoz, ugyanis miután az egyébként minden nap jókat kaksizó két éves kistesója megszületett, egy hónap elteltével kórházat, orvost megjárva, valószínű a hirtelen beállt változás miatt az életében, visszatartotta a kakát. (Ezen is elképedve állunk, régen 10 gyerek nőtt fel együtt, hogy lehet pszichésen megviselt egy 2 éves, nekem olyan hihetetlen!) Kisfiú, igazán közösségbe nem tudtunk járni (300 fős településen élünk, gyerek sincs), nem volt gyerekhez szokva, pszichésen így reagált a kistesóhoz és hogy anya másra is figyel, nem csak rá. Akkor heteket leküzdve, márciusra rendeződtek a dolgok, nyáron már semmi probléma nem volt a kakával. Aztán a nyár egy kemény tej/kakaó függőségbe torkollott, minden nap majdnem 2 liter tejet/kakaót ivott, azt hittük sose lesz vége, de mindenki azzal jött, hogy "igya csak, ti is így nőttetek fel".... Igen, csak mi friss tejen, nem boltin... Aztán jött ősszel az ovi. Kb. 1 hónap múlva a kakaó mintha sose itta volna, úgy tűnt el... Mondanom sem kell, poklok pokla reggelente, szívfájdalom, sok sírás, itthon az egész nap kint játszó gyerek egyszercsak bezárva lett. Egyik héten ovi, másik héten pedig betegség, taknyosság, köhögés, hasfájás, már törzsvendégek vagyunk az orvosnál. Aztán a kaka is egyszeriben megint mumus lett, ráadásul vér is megjelent a székleten, amit a tejre vezettek vissza, meg arra, hogy mivel napokig tartogatja, lehet bereped a kis lyuk, és vérzik, ez pedig újra visszatartja a kakalástól, mert fél. Erre már volt a jól bevált macrogol, mini klizma, de ugye ezt állandóan nem csinálhatja vele az ember. Az óvodában pedig kezdte jól érezni magát, délután azért már nagyon várt, de péntekig még sose jutottunk el, hogy egy hetet végigjárjunk. Persze ez a legkevesebb, rossz is nélküle itthon. De egy hete hasfájással maradtunk itthon, majd rá két napra hasmenés volt, így hétfőn már orvosnál voltunk. Megvizsgálta alaposan, hasát megnyomkodta, hallgatózott, minden oké, meg mondta is, hogy vakbél gyulladásra utaló jel nincs. Valószínű belgyulladasa van a gyereknek. Hányás hasmenés járvány is van. Igen ám, de hasmenés egyszer volt, hányás pedig mindig csak estére szinte ugyanabban az időpontban, este 8-kor és 10-ejfel között. Háziorvosunk szerint a mikrobiom felborult, probiotikum es vitamin kell. Teszem hozzá, étvágytalan, de ràfogtam a gyümölcslevekre, mert teát abszolút nem fogad el, mert e hét szerdán ő is, én is betegek lettünk, köhögés taknyosság ezerrel, az egy évesnek kutyabaja hála Istennek. Aztán jött másnap a kakálás, ami már egyben maradt de kicsit sárgás volt. Majd rá két napra újra egyben maradt, jo adag volt, de sárgább színű a kaka. Ma voltunk orvoshoz újra, szerinte normális, 10 napos probiotikus kúrát írt elő. Hogy sárga multivitaminosat ivott, valószínű színezte a székletet, valami kis bélgyulladása van. De aztán itt van végül az, hogy mondja a kisfiú, hogy fáj a csontja, jobb oldalon. Teszem hozzá állandóan ugrál, szalad, esik puffan... Aztán május óta 7 centit nőtt, erre is rákérdeztem doktornőtől, növekedési fájdalom miatt van ez (de mi van ha nem???) De a napokban a jobb csípőjét mutatja és sírdogál, hogy fáj, majd elfelejti, játszik, megint eszébe jut és így tovább. És bennem most tudatosult, hogy mi van, ha mégis vakbélgyulladàs... Én átéltem, 4 évesen kivették már, semmire nem emlékszem, anyukám szerint irtóra fájt a hasam, majd másnap reggel már arra mentek a kórházba, hogy éjszaka meg is operáltak. És most ezen kattogok, mi van ha jelez a hasfájás, sárga kaka, ez a szerinte "csontfájdalom" mind-mind vakbélgyulladàs? Hétfőn mindenképpen intézünk uh-t, vérvételt, bár ettől is rettegek, mi van ha valami komoly baja van... Ettől retteg más anyuka is?


Anyukám mindig el van képedve, hogy neki sose jutott eszébe, hogy ez, vagy az a bajunk, vagy bajunk történik, nem is érti, miért reagálok túl mindent. De addig is itt egy hétvége, és az idegességtől aludni se tudok, mert minden percben csak figyelem, hallgatom.


Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!



#fájdalom #vakbél-gyulladás #3evesgyerek #sargaszinuszeklet
nov. 18. 01:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Voltatok mar hasi uh. on? Ha nem surgosen vidd el ! Ne varj vele!!! Nem akarlak ijjesztgetni de ez Nagyon sulyos betegsegre is utal ez nem jatek! 100% ek hogy nem vakbel gyulladasa van!!
nov. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Kerjel hasi uh.ot, es vizelet Mintat es a vizeletbe nezzzek meg a vma (viemé)hormon tesztet! Ezt nezzek meg ! 1 es voltam
nov. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Hasi uh!nem.szórakoznŕk.ezzel valamint a kakaó szépen szorjlást okos a gyereknek és én nem tömném cukros üccsikkel sem.valami lehet megfogja a székletét..a kakaó biztos hogy szorulást okoz
nov. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám vakbélnek, de az biztos, hogy valami nem oké. Tunetei is vannak, meg egy anya ösztönösen érzi. Ha nagyon panaszkodik vagy nagyon nyugtalan vagy én bevinném valamelyik kórház ügyeletére, mert mi van, ha tényleg valami komolyabb... és elég régre nyúlnak vissza a problémák. Minden jót nektek, remélem, nincs nagy baj.
nov. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod tenni vidd el ügyeletre kórházba mielőbb. Én nem vagyok aggódós anyuka típus, de azért ez nem is az a legyintős kategória, szerintem inkább legyen egy felesleges körötök a kórházban, mint valami komoly baj legyen.
nov. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Időpontot még most kezdek majd intézni, mert aggódom, akárhogyan is próbálnak nyugtatni, inkább reagáljam túl a dolgokat. Nem voltunk uh-n, mert a háziorvosunk nem tartotta indokoltnak, teljesen biztos abban, amit mond. Mert egyébként a gyerek jó kedélyű, rosszcsont hála Istennek, csak azért mégis, ezek amiket mond, nyugtalanítanak.

nov. 18. 09:41
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos a haziorvosok sok mindennel nincsenek tisztaba , mar reeeeg elkellet volna kuldeni benneteket egy hasi uh.ra, foleg azert hogy viszatero es elhuzodo problemaval alltok szemben! Mindenkeppen harcold ki az uh.ot! Hagy kerdezzem meg Mikor faj a hasa olyankor hanyik is?
nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem kellene még időpontra is várni. A háziorvos nem küldte tovább, mert nem látta indokoltnak, de te érzed, hogy ezzel tovább kellene menni. Azért írtuk az ügyeletet, mert oda most is mehetsz és nem kérnek beutalót. Hova kérnél időpontot egyébként? Gasztro vagy ortopédiai vagy? Én vinném most, nézzen rá másik orvos vagy mondjon valamit.
nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mi újság? Elvitted az ügyeletre?
nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hogg vagytok? Voltatok az ugyeleten?
nov. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!