Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A babám egyik lába hosszabb...

A babám egyik lába hosszabb mint a másik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A körzeti gyermekorvosunk vette észre ezt a problémát (akiről sajnos mindenki csak rossz véleménnyel van.) Állítása szerint, kórosan hosszabb az egyik lába mint a másik(én is látok valamit, de az kb fél centi eltérés maximum). Viszont az ortopédiai csípőszűrésen nem találtak semmit (az ortopédus nagyon lelkiismeretes, nem gondolnám hogy ő ne vett volna észre valamit. 16án voltunk nála, és ma a gyermekorvosnál) Őszintén aggódom hogy most mit kellene tennem. Üdv. Egy 3 hónapos anyukája.

#baba #hosszú #Egyik lab
nov. 28. 16:24
1 2
 1/15 anonim válasza:
83%
Orvoshoz nehogy elvidd! Inkább írj ki kérdéseket a netre!
nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én visszavinném, hogy kifejezetten emiatt nézzenek rá. A gyerekorvosban nem bízom, az enyém annyi hülyeséget mondott már. De ha te is látod, akkor megér egy szakorvos látogatást.
nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lányomnak 7 évesen vették észre, hogy az egyik lába 3 mm-rel rövidebb. Szóval bármi előfordulhat. Vidd ortopédushoz.
nov. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Vidd orvoshoz! Egy viszonylag könnyen kezelhető probléma (speckó cipő, talpbetét), viszont nagyon sok kárt okozhat, ha nem nincs rendbetéve.
nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Újra elvinném ortopéd orvoshoz, lehetőleg magánban.
nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is,mint az 5#-ös.
nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ortopéd szakrendelésre kell vinni. Attól még a csípője rendben lehet.
nov. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is magán ortopéd orvoshoz vinném.
nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es, mint írtam voltam orvosnál vele, ezért sem értem. Az ortopéd orvos is egyébként tüzetesen átnézte, és nem értem hogy kerülhette el a figyelmét. Közben beszéltem egy másik orvossal, aki azt mondta, hogy lehet csak a nyúlási fázisban nem egyformán nőnek, mert egy szép hosszú babáról beszélünk. Köszönöm egyébként a válaszokat, valószínűleg így elviszem magánba, de őszintén még engem és bátyámat is az a doktornő kezelt, és bátyámnál volt probléma amit egyből jelzett. De amúgy ő is ugyan úgy kinyújtotta, és nézegette a lábát mint ahogy a doktornőnk ezt észlelte.
nov. 28. 23:28
 10/15 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy az orvos azt mondta hogy csak akkor vigyem majd el mégegyszer ha majd elindul, hogy akkor megint átnézzék, meg majd figyeljem a járását is. Valóban elég lenne akkor elvinnem, vagy vigyem el még most, minél hamarabb?
nov. 28. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!