Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez természetes? 2,5 éves...

Ez természetes? 2,5 éves gyermekem most először kapott el olyan vírust amivel köhög így ismeretlen a terep. Hurutosan köhögött, nem vészesen sokat, de csúnyán így ünnepek előtt visszavittem az orvoshoz aki prednisolonos kúpot írt fel 3 napig egyet.

Figyelt kérdés
Először megijedtem mert úgy tudtam csak fulladásra adnak ilyen kúpot, de pint köhögött mikor meghallgatta, nem vagyok orvos, bízom benne beadtam neki. Ennek teljesen meg kellett volna szüntetnie a köhögést? Tegnap adtam be az utolsót és ma mintha többet köhögött volna. Nem fullad, nem rohamszerű csak hurutos. Vigyem vissza orvoshoz? Vagy teljesen normális, hogy köhög még néha?
dec. 25. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kellett beadni, kruppra van, nekünk írt fel, hogy legyen otthon és ha fullad akkor adjam be. Kruppos? Hurutos köhögés hetekig eltart, lehet rá mindenféle szirupot kapni, nekünk egyik se használt, úgyhogy nem ajánlok.
dec. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem Kruppos. Egészen eddig soha nem köhögött. Én is így tudtam, de nem akartam megkérdőjelezni. Ezzel ugye nem ártottam neki?
dec. 25. 21:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy ahogy hallgatta biztosan hallott valamit ami ezt a gyógyszert indokolta.
dec. 25. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:
A köhögés gyakran hosszú hetekig megmarad még gyógyulás után is. Amíg hurutos, még nyilván van mindek ürülni. A köhögés a legmakacsabb tünet, ami kíséri a légúti fertőzéseket, nem múlik el néhány nap alatt soha.
dec. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Inhaláljatok, az bőségesen elegendő.

A kúpot én sem értem, a kislányunk kruppos köhögésre kapta gégegyulladás mellé. Azért, hogy mielőbb lehúzza a gyulladást, kúraszerűen kellett neki 4 darabot beadni és tartalékként van itthon baj esetére, de ezt a köhögést megismernéd, ha ilyen lett volna...

A köhögés sokáig marad, el fog múlni.

dec. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kuptól baja nem lesz. De nagyon felesleges volt.

Száraz köhögésre én nem adok semmit. Ha felszakad, utána köptető. Mi a sinupretet használjuk.

Fiam 4 éves. Ő ősszel elkezd köhögni, tavaszra hagyja abba.

Ez ilyen sajnos.

A kicsi szeptemberbe lett 2 éves. Ő is köhög most. Kapja a köptetőt és ennyi.


Ja meg én ilyenkor kicsit megemelem a vitamin adagjukat.


Ilyen kúp nekünk is van itthon. Kruppra kaptuk mi is. Fiam kicsiként sokszor befulladt, arra kellett.

Én egy orvosváltáson elgondolkodnék.

dec. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!