Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet belőle baj? Azt olvastam...

Lehet belőle baj? Azt olvastam nem oldódik fel a glicerines kúp. Tegnap este kapott egyet gyermekem, annak nyoma sincs és ma kapott mégegyet szorulásra. Csak az egyik jött ki a kakival.

Figyelt kérdés
jan. 1. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet, mert feloldódik, ha kinyomta egyben akkor nem oldódott fel ugyanis a kicsire korábban jött rá a kakilhatnék. Mi is jártunk így, székletürítéssel gondjaink voltak annak ellenére, hogy vizet itattam vele eleget és kevés édeset kapott. Az ovi, az új közeg volt a ludas.

Én maszíroztam sokat a pociját, combjait, fenekét és mozgott nagyon sokat, de adj neki sok gyümölcsöt, esetleg olyan székletlazító szirupot, amit naponta használhat. Az én gyerekem általa tud normálisan kakilni. Ne hőmérőztesd sokat, mert rászokik, beöntést ne alkalmazz, se durva székletlazítót főleg ne cukrosat.

A kúp se a legjobb, mert sértheti a végbélnyílást a legnagyobb igyekezeted ellenére is.

Nem tudom mennyi idős, de úgy olvastam és mondta az orvosom, hogy el lehet széklet nélkül még 5 napot is ha van elég pisi, nem húzza magát össze és hasonlók.

Amúgy vigyázz, mert a széklet miatti szorongás ördögi kör lehet hiszen fáj neki. Buzdítsd arra és magyarázd el neki ha van olyan idős, hogy kakilni kell és minél többször sikerül neki annál inkább kevésbé fog fájni. Nekem csak így ment. Hála az égnek már túl vagyunk rajta!

jan. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2,5 éves. Időközönként székletvisszatartással küzdünk. Most épp ez a periódus van és már 4 napja nem kakilt. Végső esetben nyúlok kúphoz csak. Csak ezzel még nem találkoztam, hogy feltettem egyet nem hozott eredményt és ki sem kakilta. Illetve azt olvastam, hogy a hatóanyag kijön belőle de maga a kúp testhőre nem oldódik
jan. 1. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve azt olvastam, hogy a hatóanyag kijön belőle de maga a kúp testhőre nem oldódik"


Akkor most fogj egy kúpot a kezedbe és szorítsd szépen pár percig, hogy radobbenj, mi az igazság.

jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer írom hogyha kikakilta akkor nem tudott feloldódni időben, ha kakil és nincs benne akkor feloldódott, semmi baja nincs tőle ne aggódj.

4 nap még nem a világ vége, inkább szerezz be szeklazító szirupot, én szilvásat vettem és adtam neki naponta. Attól lágyabb volt a kaki és idővel megszüntetettem neki a szirupot is. Nem tudom nem-e szeretnéd leszoktatni pelusról, vagy nem-e érte valami ami miatt keményebb neki. Bár simán lehet az édesség, kevés mozgás, kevés zöldség és gyümölcs is a bűnös.

jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!