Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Volt olyan, hogy az orvos...

Volt olyan, hogy az orvos vizsgálat nélkül rábökte, hogy semmi baja a gyerekednek? Mit csináltál?

Figyelt kérdés
Egyszer volt, hogy nagyon aggódtam a fiam miatt, de az orvos azt mondta, hogy minden rendben. Aztán kiderült, hogy nagyon nem volt minden rendben. Most a lányom beteg, és nem tetszik, ahogy és amióta beteg, de az orvos telefonból rábökte, hogy minden rendben, biztos csak vírus. Valahogy nem tudok benne bízni, de a sürgősségire sem akarom feleslegesen becipelni, mert a statisztika szerint valószínűbb, hogy tényleg nincs komoly baja. Csak én aggódom túl. Utálom, hogy nem tudok bízni abban, amit az orvos mondd. Hogy bízzak benne, ha rá sem nézett? Anyukám egyik barátnőjének a 2 évese tüdőgyulladásban halt meg, mert addig nyugtatgatták a szülőket vizsgálat nélkül, amíg végül elszürkülve vitték be, de addigra már késő volt segíteni. Valószínűleg ez is része annak, hogy bizalmatlan vagyok. Annyira szeretem őket, ha bármi bajuk lesz, nem érdekel, hogy az orvos hibázott, az én gyerekemnek lesz baja. Valaki érzett hasonlóan? Mit lehet csinálni egy ilyen helyzetben? Szedjem össze magam és nyugodjak le, vagy vegyem komolyan és vizsgáltassam ki magánorvosnál? Lehet, hogy az egész családnak kéne egy magánorvosi biztosítás. Vagy ez abszolút túlreagálás?
jan. 2. 16:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem bízol az orvosodban, akkor keress egy olyat, aki megbízhatóbbnak tűnik 🤷‍♀️ amúgy meg szerintem nyugodj le, kicsit hisztérikusnak érzem a dolgot.
jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%

Én bevittem az ügyeletre,és mondtam,hogy valami komoly baja van a gyereknek,vizsgálják meg alaposan.

Volt is. Tüdőgyulladás a szívénél. Talán 10 napig hordtam a kórházba injekcióra...


Meg is mondtam akkor a házi gyerekorvosnak,hogy nagyon beteg a lányom, és hogy nem vette észre. Persze magát védte...


De utólag örültem, hogy vittem tovább. Már olyan gyenge volt a lányom, hogy 5 métert nem bírt jönni saját lábon 4 évesen,és ebédkor elaludt rágás közben. Úgy ráztam fel,meg ne fulladjon...Szóval durva volt.

jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mi a baja,kérdező? Leírod?
jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

És azt a gyerekorvost,aki telefonon diagnosztizál egy gyereket,azonnal hagyd ott! A tüdő meghallgatása a minimum!


Én karácsonykor covidos voltam,mégis megvizsgált a dokim többször is,mert a 2020-as covid károsította a hörgőimet. Biztonságosan,maszkban, nem köhögtem folyamatosan, nem fertőztem meg senkit. Szerencsére ez most enyhe volt.

jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

#2 Te jó ég. Pont ilyesmitől félek.

10 napja hány és megy a hasa, 5 napig 39 fok feletti láza volt, de az már nincs. Véreset kakil napi 6-8x. Éjszaka 5 órákat alszik, azalatt is 2x kel, egész nap bújik hozzám, kapaszkodik belém, kétségbe van esve, ha nem vagyok ott, pedig amúgy nagyon önálló kiscsaj. Eddig magasról tett rá, hogy én mit csinálok, ment, mint a tank. Kiszáradás közelben nincs, iszik, eszik szépen. Másfél éves.

jan. 2. 17:00
 6/34 A kérdező kommentje:
Nincs másik gyerekorvos itt, ha ez nem tetszik, legfeljebb magán van. De lehet, hogy lassan elgondolkozom a magánon. Ki tudjuk fizetni, csak úgy éreztem, hogy úgysem vagyunk soha betegek, valószínűleg nem lesz baj.
jan. 2. 17:02
 7/34 anonim ***** válasza:
93%

Én ezzel már rég bevittem volna. Már semmi baja nem lenne.


Amúgy meg lehet baktérium is.


Kérj széklettenyésztést. És legközelebb NE hagyd 10 napig szenvedni! Vidd be a sürgőre.


Én 15x voltam a lányommal kórházban, 7x hányás-hasmenés miatt. De ő eleve beteg.


Ott csak segítenek. Azért dolgoznak. Semmi szörnyű nincs ott.

Szerintem 10 nap hányás-hasmenés és az alvásmegvonás SOKKAL-SOKKAL rosszabb,mint 3-4 nap kórház!


Kimerül a kis szervezete teljesen!

jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%

Véres hasmenés egészen biztosan nem vírus, nem is értem az orvost, biztos nem valami papír nélküli kuruzslóról van szó? Vagy az első napokban mondta ezt?


A lányomnak volt ilyen baja, nem is érdemes ezzel háziorvoshoz menni, mert tartós véres hasmenés és láz esetén labor, tenyésztés kell. Én vinném és vittem is kórházba a gyereket, ha ez így igaz, tuti nem otthon próbálkoznék.

jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Legalább hívd fel a sürgőt,és kérj tanácsot telefonon! És legközelebb hamarabb.
jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 8# nem lepontozni akartalak, hanem fel, csak véletlen félre nyomtam.
jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!