Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázcsillapító mellett se megy...

Lázcsillapító mellett se megy le teljesen a láz, maximum 38,7°C-ig. Próbálkozzunk másik lázcsillapítóval?

Figyelt kérdés
9 éves. Jelenleg orvosi javaslatra 4 óránként váltásban Nurofent és Flamborint kap. Amint megy ki a hatásuk már kúszik is vissza a láza. Mire adhatom a következőt, addigra 40 fölé is megy. Próbálkozzunk valami mással?

jan. 3. 15:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg mást! Hívd fel az orvost vagy gyógyszertárban ha elmondod mi a gond biztos segítenek.

Az én fiamnak is volt ami megse mozdította a lázát, kértem mást a gyógyszertárban, egyből levitte..

jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Hűtőfürdőt/vizes borogatást is javasolnék, ha lemegy a láza 38 fok alá, akkor a lázcsillapító meg tudja jobban fogni, hogy ne menjen vissza.
jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
De ha tartósan 40 fok fölé megy már délután és nem lehet levinni, én lehet bevinném a kórházba, mert este szokott még magasabbra menni.
jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nincs kádunk, csak zuhany van. Prizniccel már próbálkoztam, de nem ért semmit.
jan. 3. 15:45
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Másik gyógyszer, langyos vizes zuhany, rengeteg folyadék. Ha nem megy le valóban érdemes lenne átgondolni az ügyeletet!
jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
Akkor zuhanyoztasd. Mérleggel kezded, szépen lassan óvatosan csökkented a hőmérsékletet. Vagy egy lavórba meleg víz, bele a lába bokáig és szépen fokozatosan adod hozzá a hideg vizet
jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

Itatható? Rosszul van a láz miatt? Miért akarod mindenáron csillapítani?


Amíg a kis szervezetének a termosztátja nem áll át, tehát amíg a teste csak fűt és fűt, nem akarja leadni a hőt, addig nem érdemes a külső hűtéssel próbálkozni. Ha hat a gyógyszer a hőközpontra, akkor már a szervezete is túlmelegedett állapotként fogja a lázat érzékelni, és leadni próbálja a hőt. Akkor működni fog a langyos zuhany, és jól is fog esni neki. Amíg a teste mindent bevetve küzd, hogy fenntartsa a lázas testhőmérsékletet, addig csak dideregni fog alatta.

jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%
#7 Talán ha hűtéssel 40 fok fölé megy, ne kísérletezzünk azzal, hogy meddig megy fel hűtés nélkül.
jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
35%
7# Talán mert 40 fölé megy? Láttál te már 40 fok feletti kritikus állapotot,amikor nem indult lejjebb csak feljebb és feljebb és a vége sajnos tragédia lett? Ha nem,ne oszd a hülyeséget,mert aztán sokan követik és esetleg miattad lesz súlyos baja a gyerekének. Gyógyszer mellett ilyen magas neki,szerinted? Kísérletezz a sajátodon,ne másén. Beteges ez a sok lázcsillapító ellenes hívő,de meg is értem őket egy adott fokig,de hogy 40 fok fölött ami gyógyszerrel ennyi is erre bíztattok anyákat,az ilyet már büntetném törvényileg komolyan.
jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Érdemes mást is próbálni. Kislányomnak a Panadol amennyire nem ért semmit fájdalomra, annyira gyors és hatékony lázra.


Orvosnak érdemes ezt így elmondani ha más nem telefonon, súly függvényében javasolhat magasabb adagot egyébként az eddig kapottakból is. Én 1 hónapja jártam így, dupla adagon éltem, hogy 38 alatt is legyen a hőm néha. Viszont gyereknél csak orvossal egyeztetve tenném ezt, magamtól nem adnék a javasoltnál magasabb adagot.

jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!