Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Honnan tudjam, hogy súlyos-e...

Honnan tudjam, hogy súlyos-e egy allergiás reakció? Tehát hogy azonnal vinnem kell ügyeletre a gyermeket.

Figyelt kérdés
27 hónapos fiam ma 2x vizeset kakilt. Este láttam furdetesnel hogy ilyen kiütések jelentek meg rajta. Most este ahogy feküdt az ágyon az arcán is megjelentek. Cetrizint adtam neki most. De honnan tudjam hogy mennyire súlyos. Olyanokat olvasok hogy legzesbenulas és hasonlókat okoz egy allergia
jan. 9. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne legy orvos, ha nem az vagy.

A kiutes lehet himlo, csalankiutes, allergia, sok minden. Ne a netet bongeszd, mert meghulyulsz tole (lasd legzesbenuas), menjetek orvoshoz.

jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az ügyeletet és kérdezd meg, hogy ezzel bevidd-e.

Eleve nem kellett volna gyógyszert adni, lehet, hogy nem is allergia. De ez most már mindegy, telefonálj egyet!

jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a könyvet szoktam felcsapni ilyen esetekben:


[link]


Mindig ott van a fejezet végén, hogy milyen tünetek esetén kell orvos, ügyeletre menni vagy mentőt hívni.

jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer még korai volt.

Lehet csak pelenka kiütés.

jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
4# Az arcán?
jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Irtam délután a doktornőnek. És ő írta, hogy szerinte virusfertozes és ajánlotta a normafloret és a cetrizint az allergia kezelésére. Csak most megijedtem, hogy feküdt az ágyon és utána látom az arcán is megjelent. Utána adtam be a cetrit, eddig nem.
jan. 9. 20:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kap tőle levegőt az azonnal elő szokott jõnni. Ès àltalaban vagy bőrkiütes vagy legzesi nehèzsèg szokott lenni, egyszerre kettő nem.

Hasmenès viszont egyàltalan nem allergiàra utal. Vìrus valòszìnûbb, ez alapjàn a kèt tünet alapjàn.

jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hat inkább így mondom 2x kakilt nagyot és hígat. Plusz nincs étvágya
jan. 9. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem kap levegőt, az fél óra múlva szokott jönni.


Allergiaközpontba foglalj időpontot tesztre, ha hasmenése lett tőle, akkor ne adj neki. Általában elsőre ritkán okoz légzéskimaradást, másodikra már igen. (Mire időpontot kapsz, addigra az is kiderül allergia-e). A cetirizinben van laktóz (csak mert én egyszer a széntablettával jártam úgy, hogy már napi 3-t szedtem ès egyre jobban ment a hasam terhesen és már tiszta pánikban voltam, hogy mi a baj, aztán kiderült, hogy csak a laktózintolerancia).

jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

2 éves elmúlt, gondolom már mindent eszik,a laktóz intolerancia is rég kiderült volna.

Evett ma valamit újat ami allergizál?

Tünet simán vírus is lehet.

jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!