Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fülfájás + hőemelkedés/láz....

Fülfájás + hőemelkedés/láz. Tényleg várhat hétfőig?

Figyelt kérdés

Hétfőn lázas volt a 3 éves kislányom. Akkor màr 3 napja náthás volt. Az orrából váladék már napok óta alig jön, picit köhögött, nagyon horkolt és orrhangja van orrdugulás nélkül.


Péntek este elkezdte fájlalni a jobb fülét. Én felhívtam az ügyeletet, ők adták az ügyeletes gyerek fül-orr-gégészt és azt mondta, hogy ha fáj a füle otthon adjak neki fájdalomcsillapítót. Kérdeztem, hogy ha lázas lesz akkor be kell-e vinni ilyenkor. Azt mondta, hogy csak akkor, hogyha gyógyszerre nem csillapodik a láza és/vagy a fülével több probléma lesz (folyik, duzzadt, piros, nem múlik gyógyszerre a fájdalom).


Eléggé megindult most éjszaka a hője szegénynek, most fogom újra mérni, 37,7 már biztosan van.


Terhes vagyok, így az ügyeleten lévő sok betegség sem a lányomnak, sem a születendő babának nem tenne jót (van olyan himlő, amire még múltkor antitestem sem volt és most szezonja van nálunk sajnos).


Ti, ha tegyük fel csillapítható láza és csillapítható fülfájása lenne megvárnátok a hétfőt, ahogyan az ügyeletes fülész mondta?



jan. 20. 03:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csillapítható, igen, de nekem a nagylányom hajlamos a fülgyulladásra, szóval ő ha azt mondja du., hogy picit fura a füle, akkor tuti, hogy éjjelre min. 39 fokos láza lesz és üvölt a fájdalomtól… ezzel nem szoktunk várni, akár éjszaka is bevisszük, hogy megkapja gyorsan az antibiotikumot.
jan. 20. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ügyelet valóban csak csillapíthatatlan lázzal indokolt. A többi (fülfájás, orrhang, horkolás) lehetséges mandula gyulladás. Megnagyobbodva tuti megvan. Az is ráér hétfőig. Orrszi, orrsparay és fülmelegítés
jan. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fülfájás, fülgyulladás nagyon sokszpr spontán is meggyógyul 2-3 nap alatt, viszont a fájdalmat fontos csillapítani, mert baromira tud fájni.

A kisfiammal nagyon sokszor csináltuk végig ezt, neki való fájdalomcsillapító akár 4 óránként adagolható váltott hatóanyaggal, így ugyanazt csak 8 óránként kapja. Hamarabb gyógyul ha sikerül biztosítani az orrlégzést, ezzel jobban szellőzik a fülkürt is. Sósvizes orrsprayel szoktam átmosni az orrát, egyik lyukon sósvíz befúj, másikon porszívóval szivatom, utána Nasivin. Nasivin után 10 perccel újabb orrszívás.

Ha lázas tilos, de ha nincs láza lehet melegíteni a fülét, egy zokniba só és be a mikróba, a kisfiamnak nagyon sokat segít a melegítés mindig.

Hétfőn pedig a doki majd megnézi és eldönti kell-e rá antibio, mi soksuor hétvégén ki tudtuk annyira kezelni, hogy mire hétfőre odakerültünk nem kapott rá semmit már, mert persze nálunk is mindig hétvégére van ilyen gond. 😄

jan. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utolsó: Láza is volt szegénynek?


Egész éjszaka hőemelkedése volt, reggel már majdnem láza. Azóta szerintem már lázas is.😔 Fülét este óta nem fájlalta, viszont a nyakára mutogat, hogy fáj neki a "torka" pont a nem fájós füle oldalán.

jan. 20. 09:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Időközben elvittem. Láza is volt már, feküdt, mint egy fa. Savós középfülgyulladás + torokgyulladás.😔 Kapott orrsprayt és antibiotikumot.
jan. 20. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem! Ne várd meg, ha fáj a füle, az órák alatt is nagyon el tud durvulni.

Valószínű szövődmény lépett fel, ráment a fülére, én ugyanígy jártam, elmentem hétvégén ügyeletre, onnan kórház, és antibiotikumot írtak fel, de azt mondták ahogy kiváltom, még a gyógyszertárban vegyem be az elsőt..

Ha 3 óra múlva nem csillapodik a fájás, menjek vissza fel kell hogy szúrja.

Szerencsére hamar gyógyultam a gyógyszertől.

Mindenképpen vidd ügyeletre. Szerintem.

jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!