Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hány óránként lehet adni a...

Hány óránként lehet adni a különböző lázcsillapítókat?

Figyelt kérdés

Két éves gyermekem tegnap belázasodot.Természetesen beszéltem az orvossal ma voltunk is nála."Csak" láza van szegényemnek,de ilyen még sose volt,hogy folyamatosan!

Van ithon nurofen,flamborin és amit a doktornő írt metamozil 200mg kúp.Tegnap este fél7kor kúpot adtam neki,de alig vártam,hogy fél11 legyen,hogy nurofent adjak neki,mert a kúptól nem ment le.Annyit mondott,hogy ha magas a láza akkor 2óra múlva adjak neki mást.

Igazából a kérdésem az lenne mivel még nem kellett ilyen sokszor és sűrűn adnom neki,hogy ez a három fajta gyógyszer mehet felváltva 4óránként?Látni,hogy fáj neki és a közérzete is rossz,hűtőfürdőt is próbáltuk,de konkrétan kiugrott a kádból,pedig úgy csináltam ahogy mondták így csak állt a vízben magamhoz öleltem és úgy mosdattam,de szerintem így nem hatásos 🥺 Pedig minden izgit tettem a vízbe,erre is ha kapok ötletet megköszönném!


jan. 30. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Más hatóanyagú gyógyszert lehet adni 4 óránként,ha ugyanaz a hatóanyag akkor 6 óránként.
jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha jól látom akkor a flamborin és a metamizol ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza.
jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Metamizolt nem szeretnék adni neki(2szer adtam egyszer se vitte le neki).Maradok a Nurofen és a Flamborin kombónál!
jan. 30. 14:42
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A Flamborinnak is a metamizol hatóanyaga, ezt akarta mondani az előző válaszoló.
jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

A hutofurdovel tobbet artasz, mint hasznalsz. A 80'as evekben volt divat, azota eltelt 40 ev, a tudomany pedig naponta fejlodik.


Javasolt olvasmany, most itt tart a tudomany :



[link]



Tegnap belazasodott, es mar rohantal vele az orvoshoz, ez sem normalis dolog, mar bocs. A laztol nem kell felni, a szervezet kuzd valami ellen. Csillapitani is ha csak nagyon muszaj, mert pont azzal lassitod a gyogyulast.

jan. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
5! Ne nyomulj már Novák Hunorral...nem kell ez a túlokos emberke ide.
jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező! A lányom 8 éves,tegnaptól 39-39.7 a láza. Mi is a Flamborin-Nurofen-hűtőfürdő hármast alkalmazzuk.


Hűtőfürdő: lázzal megegyező hőmérsékletű víz,nyakig benne a gyerek, lábnál fokozatosan hűteni a vizet elviselhető hűvösségig.

jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Van egy Lázbarát nevű app (androidra biztos), a tudástár része miatt ajánlom.
jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

5!Nem rohantam az orvoshoz,felhívtam elmondtam mi a helyzet hiszen egy gyerekről beszélünk,és az orvos kérte,hogy menjünk be ma!

Nem azért kérdeztem itt,mert örömömbe tömni szeretném szegény gyerekemet gyógyszerrel,de ha kell akkor kell és a lényeg,hogy segítsen!

jan. 30. 16:49
 10/13 A kérdező kommentje:
7!Köszönöm!Jobbulást a kislányodnak 🙏
jan. 30. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!