Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » BCG oltás helye nem látszik....

BCG oltás helye nem látszik. Ez baj?

Figyelt kérdés

4 éves kisfiamnak nincs hege, és csecsemő korában sem fakadt ki az oltás helye. Tudom, “most már késő”, de őszinte leszek, a saját babakönyvem olvastam (‘96-ból), ahol a BCG mellé oda írták, hogy látszik a heg. Én sosem foglalkoztam vele eddig, hogy látszik e neki a heg, vagy sem, de ezt elolvasva, felbuzdultam és utána olvastam ennek a negatív heg dolognak. Megijedtem. Ő nem kapott újraoltást, gyermekorvos sem foglalkozott akkor ezzel, szóba sem került.

Arra emlékszem, hogy a kórházba kapott valami szurit a bal karba, de mivel komplikált koraszülés volt, nem számoltam, hányszor és mikor szúrták meg.

Mi a teendő ilyenkor? Jelezzem a jelenlegi gyermekorvosnak, hogy nincs hege, illetve nem emlékszem duzzanatra, kifakadásra? Félek, hogy most védtelen. Ezen kívül minden kötelező és fizetős oltáson jelen voltam.


márc. 5. 19:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
32 éves vagyok, sosem látszott a heg. Elvileg nem kell làtszódnia feltétlenül.
márc. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
nem jelent semmit,élet megy tovább.
márc. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A most 11 éves fiunknak sincs hege, a kisebb és nagyobb tesójának van. Akkor megkérdeztem a gyerekorvost, hogy nem kell-e újat kapnia, de azt mondta, ez a régi típusú oltásoknál volt fontos. A mostaniaknál már nincs jelentősége.
márc. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj.
márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%

Én 28 vagyok. Nem látszik a helye.

Amúgy ha nem kapott volna sem baj, már elavult oltás ez nagyon.

márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó: miért lenne elavult?
márc. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak be se fogant az oltás. Nem volt semmilyen bőrreakciója. Természetesen hege sincs.

Ennek ellenére minden kórházi papírjára ráírják, hogy BCG hege van. Meg se nézik,hogy nincs..


Amúgy a legújabb szabály szerint a nem befogant oltást is befogantnak tekintik és nem oltanak újra. Vagyis sosem lesz BCG hege. Most 8 éves.

márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs hegem, viszont ha megnyugtat, nagyon "jó" bőröm van, egy műtéti hegen kívül semmilyem hegem nem látszik, pedig átok rossz gyerek voltam, rengetek sérülésem volt. Szóval ha ez lesz nálatok is, az egy jó dolog :)
márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is kérdés volt státuszon. A lányomnak nem látszott, a fiamnak még mindig piros. A védőnő csak annyit mondott, hogy nagyon szép a heg (a nem létező :D), és kipipálta, hogy megvan a heg.
márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
A lányomnál szépen látszik. A fiamnál 3 éve még az oltás helye sem látszott 2 naposan, nemhogy később a heg. Kérdeztem a gyermekorvost, azt mondta, hogy most már nem oltanak ilyenkor újra. Nyugodtabb lettem volna, ha legalább egy kicsit látszik, de állítólag Magyarország pont a határon van, hogy érdemes-e adni a BCG oltást, mert az inkább a gyerekkori szövődmények ellen véd, úgyhogy annyira azért nem aggódom miatta.
márc. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!