Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi idő után jelentkeznek...

Mennyi idő után jelentkeznek oltást követően a mellékhatások?

Figyelt kérdés
Ma 13.00-kor kaptam meg a 9 hetes babám az oltást+a Rota vírus elleni készítményt. Mikorra várható láz, vagy hogy beduzzad a lába, vagy hasfájás, hasmenés a Rotától? Kb, mert nyilván minden gyereknél más.Csak, hogy mire készüljek, mert egyedül vagyok vele itthon.
ápr. 10. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb. 3 óra múlva jelentkezett nyűgösség, koraestére ment fel kicsit a láza (a rota miatt nem, csak valamelyik oltás után). A lábát borogattam, miután hazaértünk.

Hasmenést nem vettem észre – de egy ideig, talán egy hónapig még fertőző a széklete a babának, arra vigyázz.

ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál nem jelentkezett semmilyen mellékhatás, egyik oltást követően sem.
ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk kb 3-4 ora mulva lett lazas, mas tunete egyebkent nem is volt, hasmenese se lett a rotatol.


De nyugodj meg kerdezo, nem lesz semmi baj! Egyedul is meg tudod oldani :)

ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk másnap és az azt követő nap fájt a pocakja, akkor nyűgös volt. De ennyi összesen, semmi más baja nem volt.
ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 4 óra múlva jelentkezett. Lázas lett. Második alkalommal meg hasmenése volt szegénynek két napig, de akkor nem volt lázas.
ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Én direkt babusgattam egész nap, de jellemzően estefelé lett hőemelkedése, ha egyáltalán.


(Amúgy hivatalosan ezt oltási reakciónak hívják, mert teljesen normális hatása az oltásnak, hogy beindul a kicsi immunrendszere, ez a működésének az alapja. Mellékhatásnak meg ami inkább nem várt negatív hatás. Nagy jelentősége nincs persze.)

ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
aznap vagy másnap tudtommal, nekünk legalábbis így volt
ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Fertőző a széklete?
ápr. 10. 18:51
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta az orvos, hogy nem az, nem kell ettől tartani, max hasmenés lehet a Rota elleni készítménytől, de ennyi.
ápr. 10. 18:53
 10/15 A kérdező kommentje:
És mi fertőz? A nem létező Rota vírus ,ami ellen kapta?
ápr. 10. 18:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!