Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kruppos roham? Vagy mi lehet még?

Kruppos roham? Vagy mi lehet még?

Figyelt kérdés
Gyermekem elaludt, majd kb. 1 órával később elkezdett szárazan köhögni, kapkodta a levegőt, utána oldalra fordult és aludt tovább
ápr. 26. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem roham, csak száraz köhögés.

A kruppnál a fiam fel is kelt mert halhatóan nehezen vett levegőt és igazi ugató k{högés kisérte.

ápr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom eldönteni mi volt ez. Egy kruppos roham akár magától is elmúlik? Ha ennyire már adnám a kúpot, azzal nagyobb bajt csinálnék?
ápr. 26. 23:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy milyen kúpot adnál, így erre a részre nem tudok válaszolni, de a kruppos roham magától "csak úgy" nem múlik el. Nekünk most volt először kruppos rohama a lányomnak majdnem 4 évesen, nagyon ijesztő volt, megközelítőleg sem olyan, mint egy sima száraz köhögés és nem is múlt el magától. Ki kellett menni a hideg levegőre, és akkor is csak viszonylag lassan múlt el. Meg ha egy enyhébb rohamról is szó van, a kruppnak jellemzője az ugató köhögés, hallani, hogy ez se nem száraz, se nem hurutos, valahogy úgy a kettő között van, vagy nem tudom, szóval szerintem nálatok nem ez lehetett.
ápr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 3,5 éves lányom kruppos, 2 éve jött az első roham. A krupp nem ilyen és nem múlik el magától. Erre nem kell kúp.
ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kruppos roham. Ha kruppos, akkor nem alszik vissza. Felébred és jellegzetes ugató és/vagy sípoló hanggal köhög. Nem összekeverhető semmivel, iszonyú ijesztő, a gyerek kb. fuldoklik. Az elsőnél is érzed, hogy ez bizony az, annyira más egy szimpla köhögésnél.

Amíg hideg levegő/inhalálás/befújás/kúp nincs, addig a kruppos roham tart.

Lehet csak félrenyelt, vagy száraz a levegő a szobájában.

ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szépen aludt, majd jött egy sipolós levegővétel, utána pedig a köhögős roham, mintha fojtogatnák kb. alig kapott levegőt. Nem tudom jobban leirni. Aztán elfordult és aludt tovább
ápr. 27. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!