Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cataflam csepp antibiotikum...

Cataflam csepp antibiotikum helyett? Másnak is írtak így fel? Eredményes így?

Figyelt kérdés

A 3 éves kislányom 2 hete beteg, náthás. 1 hét után visszalázasodott és a nyaka megdagadt (összegyulladtak elég rendesen a nyirokcsomók), a fejét 2 hete fájlalja.


Elvittem dokihoz, aki egyből nézett vért az ujjából. A CRP 9-es volt, de azt mondta, hogy egyelőre még nem kell antibiotikum, csak gyulladáscsökkentő, majd 3 nap múlva mindenképpen kontroll.


Még csak 1 alkalommal adtam neki Cataflamot tegnap délután, de ma hajnalra megint lázas lett.


Értem a doktor logikáját, csak a családomnak szokatlan, hogy nem tömnek azonnal antibiotikummal. Vagy szerintetek ilyenkor kellett volna már kapnia? Persze nem vagytok orvosok, csak az érdekelne, hogy nem lennétek idegesek, hogy hétvégére antibiotikum nélkül vagytok egy gyulladásos, lázas gyerekkel? Nektek is írtak már így fel gyógyszert?


Régen is volt gyulladás a szervezetében, de láz nélkül, ott 8-as lett ujjból a CRP, de ment az antibiotikum. Igaz, ekkor külföldön nyaraltunk és 3 nap múlva már otthon voltunk, így nem hívott be kontrollra az orvos.



ápr. 27. 04:42
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem, nem lennek ideges, hanem orulnek, hogy az orvosnak nem elso dolga az antibiotikum felirasa, es ha a gyerekem rosszabbul lenne a hetvegen, bevinnem az ugyeletre. Ha felul akarod biralni az orvost, akkor inkabb valtsd le olyanra, akiben megbizol, mert valoszinusitem, hogy nem ok nelkul nem vagy orvos. A Cataflam csepp meg pont eleg eros ahhoz, hogy akar le is vigye a gyulladast teljesen a kontrollig.
ápr. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Működik, a fiam állandó török gyulladását lehetett lehúzni is arra a szintre, hogy könnyen kezelhető legyen. Ha az orvos ezt mondta, ne a család rosszallása miatt ne csináld
ápr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Helyettesítő orvosnál voltunk. Én nem vagyok azonnali antibiotikum párti, mert a túl sok ab szedése után ha valamikor igazán a szervezetnek szüksége lenne rá, akkor meg majd nem hat. Ezért van ennyi rezisztens baktérium, mert hosszú évekig reflexből náthára is felírták az orvosok. A doktornő gondolom pont ezt akarja elkerülni. Csak még erről a módszerről nem hallottam, anyukám meg folyamatosan az antibiotikunot fújja (meg tényleg múltkor ilyen CRP-re kapott). Nem mondta amúgy a doki, hogy nem fog kelleni, csak, hogy még nem, aztán hétfőn lehet ír.
ápr. 27. 07:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is örülnék az antibiotikum kerülésének.

Fiam novemberben lázasodott vissza 3x. Mellé lett egy tüszös mandulagyulladása. Mi is a cataflamot kaptuk rá "csak".

ápr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is kaptunk cataflam cseppet torokgyulladásra meg mellé még valamit amit lassan kellett elszopogatnia kiskanálról.
ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Cataflam nem szteroid gyulladáscsökkentő.
tegnapelőtt 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!