Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szoktatok szabadságot tartalék...

Szoktatok szabadságot tartalékolni a várható bölcsis, ovis betegségekre?

Figyelt kérdés
Vagy érdemes e egyáltalán, mivel a fiam szeptemberben kezdi várhatóan a bölcsit, ezért így készülve előre is erre az opcióra.
máj. 21. 13:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én tartalékoltam, de szerencsére nem kellett, a bölcsis fiam szeptembertől februárig egyszer sem volt beteg. Akkor hiányzott egy hetet és azóta sem. Tudom tudom, a mi esetünk kivételes, de egyáltalán nem biztos, hogy folyton beteg lesz.
máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem nagyon volt jellemző a betegség.

De amikor beteg volt, én tp-re mentem. Igaz ez kevesebb, de a szabi meg kell a nyáriszünetre.

máj. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk nem adnak erre szabadságot, csakis táppénz. A nyári leálláskor sem szeretik, ha elmész szabadságra, maximum egy hetet adnak, a többit meg old meg... Fizetetlenre sem engednek.
máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3 miért ezt mások döntik el helyetted?
máj. 21. 13:59
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Mert ilyenek a főnökök. Ha nem tetszik, mehetsz a HR-re, de ott is ugyanezeket mondják. Elvileg családbarát munkahely. 😄
máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
5 te milyen betegen mész be még dolgozni amúgy?
máj. 21. 14:05
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

"...miért ezt mások döntik el helyetted?"


A szabadságot a munkáltató dönti el, te az egyharmadaval rendelkezel

máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Én mindig bemegyek, magammal még soha nem voltam táppénzen. Kisfiam is ritkán beteg szerencsére, de egyből csörög a telefonom, ha el merek menni vele táppénzre. Hívnak a HR-től, hogy hogy vagyok, mondom a gyerek beteg, nem én, mikor megyek vissza dolgozni, mert számítanak a munkámra és biztos, hogy akkor már munkába állok stb. Undorító dolognak tartom. Meg azt is, hogy jelenléti bónuszt már nem kapok, azért mert a gyerekkel el merek menni táppénzre. Én nem is merek többet szülni.
máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
8 igen ez szörnyű, máshol is ezt hallom vissza. Ha meg szeretnél bónuszt, és nincs gyereked akkor bemegy mindenki betegen is gondolom?
máj. 21. 14:11
 10/23 anonim ***** válasza:
42%

"Meg azt is, hogy jelenléti bónuszt már nem kapok, azért mert a gyerekkel el merek menni táppénzre."


Abban mi az undorító, hogy nem kapsz jelenléti bónuszt, ha nem vagy jelen?

máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!