Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Most, ha babám kapott antibiot...

Most, ha babám kapott antibiotikumot, rosszabb lesz a gyerekem, kevésbé fejlett, hülyébb, butább, vagy mi?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kérdésért, picit mérges vagyok.

babám 1 évesen kórházba került egy erős fülgyulladás miatt, ami nem ment le róla 1 hét alatt, állandóan hányt stb.

Hát, kapott antibiotikumot, nem voltam hűde boldog, de hát babám már visszafogyott 7kg-ra, és a gyulladás sem akart lemenni a füléről.


sogórnőm azóta is emlegeti.


most akkor a gyerekem hülyébb lesz ettől? Felnőttkorában nem fog talán lediplomázni? Vagy mi lesz?

lesz még neki erős az immunrendszere, mindig mondom, de már nagyon bánt, hogy emiatt a gyerekemet nem tudom, lenézi talán.. nem akarok buta kifejezést használni..



2012. máj. 8. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, sz@rd le a sógornődet.


Az első lányom 5 hetesen esett át egy súlyos műtéten: --> 2 hétig antibiotikumot kapott --> jelenleg 4,5 éves nagyon okos egészséges kislány.


A második lányom elesett az utcán 1 évesen, valami drótdarab megszúrta a kezét --> vérmérgezés --> 1.5 hét kórház, intravénás antibiotikum stb. --> jelenleg 2,5 éves, semmi baja :-D


Tudod, mennyi gyógyszert fog még a gyereked bevenni míg felnő??? én már szinte bele sem merek gondolni, de azért áldom az Istent, hogy nem száz évvel ezelőtt élünk, és ezek a betegségek gyógyíthatóak.

2012. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

És konkrétan mit emleget a sógornőd?

Az én tanácsom, ne foglalkozz vele, mert ebben a témában (vagy másban is), úgy látszik erősen korlátolt.


Ha mégis nagyon zavar, megkérdezném, hogy hol és mikor szerezte az orvosi diplomáját, mert érdekel hol tanítják, hogy nem szabad antibiotikumot adni, főleg ha indokolt.

2012. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A fiam már ahogy az inkubátorba betették kapott, mivel betegen született. Egy héttel tovább bentvoltunk, végig gyógyszerezték, infúziót is kapott.

Most 2,5 éves, értelmes, egészséges, kugya baja

Sógornőd meg sz---d le!

2012. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, ne haragudjatok, csak picit magamra vettem, egyébként megkérdeztem az imént anyukámat és én is kaptam antibiotikumot 1.5 évesen. Nem is tudtam!!!

tüdőgyulladás (ezt tudtam)


és most semmi bajom, se allergia, se semmi.


szóval akkor picit lenyugszom. Sogórnőmmel nincs semmi baj, csak néha olyanokat mond, hogy a falra mászok tőle. Ott vagyok társaságban és ő meg (hallom), hogy az ő gyereke soha nem kapott még antibiotikumot, mert egészséges stb. Nem is volt még kórházban. (igaz) És mindenki tudja, hogy az enyém kapott.

kellemetlen ez nekünk, de hát ez van.

2012. máj. 8. 14:54
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezzel csak a sajat jo anyasagat akarja bizonygatni, amiben o ketelkedik. Bizonytalan es ilyenektol var megerositest. Pl. varja, hogy erre a tobbiek azt mondjak, hogy milyen szuper anya o, vigyaz a gyerekere, jol eteti, stb. Mert meg nem volt korhazban.

Csak itt az a baj, hogy ezt mas karara teszi. Nincs onbizalma, megerositest var. Esetleg ugy tudnal finomitani a helyzeten, hogy neha megdicsered ot, nem a gyereket. Talan jobban fogja magat erezni es nem mond ilyen butasgokat.

Sokszor, amit mi tamadasnak gondolunk, az a masik reszrol inkabb

onvedlem. Sokkal onzobek az embek annal, mintsem ok nelkul arra pazaroljak az energiajukat, hogy masokat bantsanak.

Kitartas, es nagyon jo, hogy korhazba vittet a gyermeked emiatt.

2012. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Fog még a sógornőd gyereke antibiotikumot kapni, csak kerüljön közösségbe!

Az enyém sem kapott 3 éves koráig, aztán az ovi magával hozta, azóta már isten tudja hányszor kapott, ennek ellenére ügyes okos kislány. A fiam 9 hónapos volt, mikor a nagy oviba került és ahogy az a nagykönyvben meg van írva mindent elkapott a nagytól, így ő már 1 évesen kapott antibogyót, ő is okos kisfiú, sőt dokink szerint a kortársaihoz képest sokkal ügyesebb.

Semmi hátránya nem lesz a gyerkőcödnek abból, hogy kapott gyógyszert, azért megkérdezném a sógornőt, hogy ő mit tett volna a helyedben??? Arra az időre míg kiürül az antibogyó legyengül az immunrendszere és kész. Meggyógyul és megy tovább minden a maga útján. Gondolom bélflórát javasoltak nektek is, az még hamarabb rendbe hozza és erősíti a kicsit!

2012. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom ...ezt még nem is hallottam...Oké hogy ne gyógyszerezzük a gyerekeket ha nem muszáj, de én meg ettől megyek falnak amikor inkább hetekig szenvedtetik a gyereket mondván majd kijön belőle...Nekem a lányommal pont ez volt az akkori orvosunk mondta hogy a napok óta lázas bágyadt stb.gyerekre hogy csak vírus fertőzés, c vitamin lázcsillapító stb... teltek a napok és annyira be volt gyulladva már a füle hogy magától kirepedt!!! Ordított szegény...az ügyeleten küldtek tovább a fül orr gégészetre ahol elmondták már rég antibigyót kellett volna kapjon akkor nem jártunk volna így.

Azóta a lányom is kapott már vagy 4-5 ször (most 3.5 éves) és továbbmegyek a kisebb fiam 8 hónapos és ő is (mivel hazahozta a nagyobb a válogatott betegségeket) most kapja épp a második antibiotikum kúráját. Nem azt mondom hogy MINDIG kell vagy hogy örülök neki de nem érzem hogy ettől nem lenne egészséges a gyerekem.

Örülök neki hogy van ilyen találmány hogy gyógyszer és nem kell feleslegesen hetekig szenvedniük.

Ja és minden elfogultság nélkül a lányom teljesen normális, okos, ügyes, jól fejlődő gyerek.

2012. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gyógyszer párti vagyok:)

Lányom 1,5 évesen volt először beteg, megfázott, elvittem dokihoz, kapott antibiotikumot, köptetőt. Lázas volt, csúnyán köhögött, folyt az orrából a zöld sűrű trutyi.

Én inkább beadom a gyereknek az orvosságot, mint hogy házi praktikákkal kezeljem 2 hétig, majd rámenjen a tüdejére, vagy arcüreg gyulladást kapjon a sok felgyülemlett slajmtól, takonytól.

Fél évente megfázik, vagy a bölcsiben elkap valamit, doktor néni mindig felírva a gyógyszert, 2-3 nap alatt rendbe jön, míg barátnők gyermekei hetekig betegek, és mindig vissza esnek.

Szerintem semmi hátránya nincs belőle a gyereknek, egészséges, szép, okos a 3,5 éves lányom!

Na majd előbb utóbb sógornőd is megtudja ha beteg a gyerek, és gyógyszert kell neki adni! Örüljön neki hogy eddig megúszták!

Ne foglalkozz vele, vágj vissza neki hogy inkább a gyógyszer, mint hogy beteg legyen a gyerek, nem az őskorban élünk, ha nem lennének gyógyszerek lehet ő sem lenne itt!

2012. máj. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A sógornőd egy idióta... Én nagyon beteges kisgyerek voltam, mondhatni antibiotikumon nőttem fel, és nem hogy nem hülyültem el, de most járom az orvosit :D Szerencsére így felnőtten csak ritkán szorulok rá. De ott a kisöcsém. Szerencsétlen kapott egy nagyon csúnya fülgyulladást, de a doki nem akart neki antibiotikumot adni, mert egy 6 éves gyerek már jöjjön ki belőle. Bekerült a kórházba, a fül-orr-gégész könyörgött az antibiotikumért, de az orvos csak nem akarta neki megadni, így a fertőzés felterjedt az agyvelőre... Édesanyám csak úgy engedte meglumbálni, ha cserében azonnal adják végre neki, szerencsére megúszta... Az antibiotikum nem az ördögtől való, nem hülyül el tőle a gyerek, csak tudni kell mikor van rá szükség. Fülgyulladásnál pl. mindenképp!
2012. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz. Fél éves kor előtt nem jó antibiotikumot adni, mert aki azelőtt kapnék szinte biztosan túlsúlyos felnőttek lesznek több tanulmány szerint.
2012. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!