Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltatok már néhány hónapos...

Voltatok már néhány hónapos gyerek mellett a párotokkal mély ponton? Megoldódik ez később vagy ez nem természetes és csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kislányunk és rengeteget vitatkoztunk mindig is. Mára nem állunk szóba egymással pedig igazi vita nem is volt.Ha itthon van vagy számítógépezik vagy alszik és néha a kislányunkkal játszik. Nem tudom pontosan, de kb 3 hónapja ölelt meg utóljára csak úgy anélkül hogy kértem volna. Gyanakszok arra, hogy neten ismerkedik (régebben volt rá példa és lebukott). Nem rossz ember és bonyolult elmagyarázni mindent. Nekem nem igazán jó a viszonyom a szüleimmel sem. Bármi is lesz egy kényszer helyzetbe kerülök. Nagyon el vagyok keseredve ha belegondolok, hogy ha ez mindig így marad akkor soha nem lesz részem szerelemben és boldogságban. Én is rendkívül türelmetlenné váltam az utóbbi időben, de nem tudom honnan meríthetnék erőt ha nem az öleléséből. Nagyon csalódott vagyok, hogy kislányként nem ilyen család megteremtéséről álmodtam és nem értettem a sok csonka családot, hogy miért lett úgy ahogyan. Most mégis sokat gondolok arra, hogy vajon lehetne-e jobb ha elmennék a kicsivel. Soha nem éreztem magamban úgy, hogy valóban véget ért valami közöttünk, pedig rengeteg szakítási drámát átvészeltünk. Azt hiszem már ahoz sincs erőm, hogy igazán ragaszkodni tudjak. Egyszerűen csak arra vágyok, hogy egy férfi átöleljen amikor hazaér és megcsókoljon és beszélgessen velem úgy, hogy érdekelje az amit mondok neki. Mégsem tudok még csak gondolni sem arra, hogy ez a férfi ne ő legyen. Pedig az a téveszmélye, hogy én csalom. Tény, hogy volt egy fiú ismerősöm aki átjött este segíteni egy beadandó tanulmányommal hogy másnap reggelre le tudjam adni. De még csak fel sem merült soha hogy érdekelnénk egymást hiszem neki is kisgyermeke van és sokat segítünk egymásnak barátságból és a feleségét is ismerem. Viszont előtte is már ilyen féltékenykedős volt így nem akartam szítani a tüzet azzal, hogy mondom neki. Azóta már nem ez a probléma de valahogy annyi minden van porondon... Másnál is volt olyan időszak amikor nem látott esélyt a boldogságra azzal akivel az életét képzelte el? Nem szeretném megtudni ha megcsalt, mert kiborulnék. Viszont tisztázni sem ártana. Már odáig jutottunk hogy e-mailt írtam neki, hogy elfogadom bármit is szeretne de beszéljük meg vagy írja meg hogy döntsön. Ekkor feltételezem, hogy az apukájához ment és ott aludt, de nem mondta hogy megy és nem tudom valójában hol volt. mikor hazajött nem köszönt, nem szóltunk egymáshoz. kb 8 órán keresztül jó ha 5-5 mondat elhagyta a szánkat egymás felé, de nem beszéltünk a dologról. megkért hogy majd mossak mert kevés a felsője és ez volt az utolsó mondat mielőtt dolgozni ment volna. Ez csak egy mély pont lenne???
2012. ápr. 5. 22:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A vége felé épp azt akartam tanácsolni hogy mutasd ezt meg neki, de úgy látom már írtál neki és semmi foganatja nem lett. Én abszolút újrakezdéspárti vagyok (szakítás után mással) és hiszek abban hogy mindenki megtalálja a megfelelő párt magának akár kisgyerekkel is, de vannak nők (férfiak), akikben nincs meg az elég erő az újrakezdéshez (tökéletes példa rá nagyanyám, aki 46év agyonterrorizált házasság után még 10évvel is sajnálja magát a 46rossz évért, pedig volt 10éve továbblépni). Szóval neked kell tudnod hogy te nagy túlélő vagy vagy maradsz ebben a semmiben, mondván, hogy végül is nem iszik, nem ver, csendben elvagytok így míg valami nem történik. Én felmérném a helyzetet és ha nem embertelen körülmények közé tudnám csak vinni a kicsimet, elmennék vagy kidobnám. Esetleg még egyszer utoljára dűlőre vinném, mondja el az ő verzióját. Jár neked is a boldogság, sok erőt és kitartást kívánok a megtalálásához!
2012. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Alap esetben ez egy kapcsolat végét is jelentheti.

Tudom nem jó azért együtt maradni, mert ott a gyerek és neki az jó. A feszültség a gyereknek se jó.


Elé álltál már és megkérdezted tőle a szemébe nézve, hogy Te mit tehetsz azért, hogy ez a kapcsolat működjön?

Hogy ő mit szeretne, mitől érezné magát jobban és otthonosabban otthon?

Mit tehetnél azért, hogy bízzon benned? (Úgy látom ennek teljes hiánya van, ez pedig az alapja egy kapcsolatnak).

És hát a gyerkőcöt közösen vállaltátok, közös felelősséggel.


Először is döntsd el, hogy Te valójában mit szeretnél.

Ha ez megtörtént, akkor ennek tükrében állj a elé.


tudod van egy régi mondás:

a férfi a fej, ami mindent irányít, a nő viszont a nyak, ami a fejet irányítja


Te is nőböl vagy annak idején, hogy irányítottad?

2012. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Huh...Hát nem egyszerű helyzet. De nálam az kiverte volna a biztosítékot, ha nem is szólna, hogy nem "óhajt" itthon aludni, és még csak nem is mondaná, hol volt... :S Most hiába írnám, hogy költözzetek el a kicsivel pár napra akár barátnőhöz is, hiszen nem ismerem a körülményeidet. Az is érdekes, hogy az email óta nem nagyon álltok szóba, bár az, hogy csak a mosónőnek néz szintén nem bíztató (de az sem semmi, hogy emailben kell kommunikáljatok :O). Te próbálkoztál az öleléssel/puszival/szexszel? Vagy csak ráhagyod, hogy ha ő csinálja, akkor oké, ha nem hát nem. Lehet, csak el vagytok hidegülve egymástól, és bizony ennek megoldásában a férfiak csapnivalóak. Kezdeményezz Te, és meglátod a reakcióját. Ha durva elutasítás, akkor adhatsz ultimátumot, talán akkor végre hajlandó lesz valamit kinyögni, és akkor már mindketten tisztábban láttok. De addig is szusszanj egyet, próbálj lecsillapodni, ez valóban egy mélypont, sok mindenkinél előfordul, a gyerek bizony nagy vízválasztó, még akkor is, ha mindkét fél erre várt a legjobban. Szerintem a legjobb, ha Te kezdeményezel, ha látja rajtad az igyekezetet, talán ő is felolvad... Fel a fejjel! :)
2012. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Így utólag féltem, hogy elég zavarodottra sikerült a kérdésem és csak lehurrogást fogok kapni.

Nagyon jó rálátásod van a helyzetemre vagy csak pont beletrafáltál, de tényleg magamban folyton viszakozok és érveket sorolok fel, hogy miért ne menjek. Ellene pedig csak egy érvem van: nem vagyok boldog.

Nagyon furcsa is a mi kapcsolatunk. Hibáztatom magamat most, hogy nem gondoltam át jól amikor ekkora felelősséget vállaltam rá építve. Az ő jellemében hatalmas a kettősség. Egyszer nagyon úgy viselkedik rövid időre mint egy herceg és az idő többségében szinte elnyom. Én nem voltam 50 kg amikor megismerkedtünk de folyton azzal viccelődött, hogy dagi vagyok. Én pedig elhittem. Nagyon erős nőnek gondoltam magamat mielőtt nem ismertem meg és minden vágyam az önnállóság volt. nem tartottam attól ha valakivel beszélnem kellett vagy bármi. Eléggé központi személyiség voltam egy társaságban. Mostanra az ellentéte lettem a régi önmagamnak. Nem tudok egyedül dönteni, félek ha egyedül kell valamit elintéznem. Mikor meghíztam terhesen visszanéztem a régebbi képeimet és akkor szembesültem azzal, hogy nem hogy hasam nem volt de még befelé is görbült úgy kiállt a csípőcsontom. Én pedig folyton takargattam, hogy milyen húsos...48kg-al... Rengeteg olyan fiúnak tetszettem akikről sok más lány álmodott és minidg volt sok testrészem amit nem szerettem magamon, de mióta ismerem azóta 2x annyi lett. Nem igazán tudok mellette emberileg érvényesülni mert csúnyán mondva belém nevelte a tétlenséget. Mióta szültem rengeteg striám van és 28 kg ledása után is még van rajtam 2 felesleg. Engem zavar és elfedi a ruha..de nem tudnék senkivel sem olyan bizalmi helyzetben kerülni rajta kívül, hogy láthassa. Emiatt pláne nehéz elképzelnem, hogy akár évek múlva is én megtalálhatnám az igazit, amennyiben ő nem az.Reálisan végiggondolva nincs arra lehetőségem, hogy egymagam biztosítsam azt az életszinvonalat a kislányomnak amiben élünk és amiben midig is éltem én is. Szüleimmel együtt lakni nagyon kemény dió. Sokkal rosszabb lenne a mindennapos hangos civódást hallgatnunk és részt vennünk az ottani élet problémáiban is minthogy kb folyamatosan egyedül vagyunk itt a kicsivel. nekem sajnos nincs erőm a szüleimhez. Mikor hozzájuk megyünk akkor természetesen szívesen megyünk és szeretem őket, de nagy előkészületet és erőlétet igényel nem pedig kikapcsolódást és pihenést. Egyszer mikor összevesztünk akkor azt is mondta a párom, hogy akkor ő elmegy és fizeti a lakást nekünk meg ilyenek. Én viszont ezt nem szeretném, mert ígyis hozzá tartoznék miközben jó pofát kéne vágnom ahoz ha majd ő mással fog élni meg elfogadni. Ezért mondom hogy nagyon nehéz és jelenleg csak 1 dolog hozhatna boldogságot, ha megoldódna a kettőnk közötti feszültség és boldog családban élhetnénk mindhárman. Én ráadásúl nem tudom, hogy milyen lehet apa nélkül felnőni, de igazságtalannak tartanám a lányommal szemben ha önzőségből elvenném tőle ezt a lehetőséget. Ezzel szemben pedig ott lebeg a szemem előtt, hogy ha évek múlva ugyan ide juthatunk vagy vég? ae lehet.Akkor egy már kialakult családi kapcsolatból kell kiszakítanom a gyereket... Örlődök nagyon-nagyon! próbálom magammal megbeszélni a dolgot, de az a baj, hogy nem csak rajtam múlik. Attól még, hogy én szeretném ha máshogy lenne nem lesz másképp ha ő nem szeretné. De nem tudom, hogy mit szeretne. Viszont mind a kettőnknek nagyon sok változásra szükségünk van a másikkal szemben. Nyilván szuper lenne ha képes lennék szó nélkül egy mosolygós angyalkává vállni és hirtelen minden rossz tulajdonságom elillanna hogy kezdeményezzem a nagy ,,változást". Viszont egyenlőre örülök ha nem bőgök éjjel nappal. Folyton fáradt vagyok és akkora ürt érzek és reménytelenséget hogy nem tudok erőt venni úgy magamon, hogy nincs is miért. A szüleim felé épp ugyan úgy nem mutatom ki mint bárki más felé aki lát, mert könyebb mosolyt eröltetnem feléjük mint megmagyarázni miért sírok,de ez is rengeteg energiámba kerül. megtenném az első lépést, ha cserébe megölelne és érezném hogy fontos vagyok és van aki szeret. Egyszerűen csak hiányzik a törődés. amikor láttam, hogy örül mikor megszületett a kislányunk azt hittem, hogy ez már mindig így lesz, hogy mi már örökké együtt leszünk és mindig szeretni fogjuk egymást. Hát ez az...lemondtam róla miközben reménykedem, hogy lesz még másként:(

2012. ápr. 5. 23:54
 5/16 anonim ***** válasza:
Én és a párom hasonlókon mentünk át tavaly... Én már rengetegszer elhatároztam, hogy elhagyom, mert már nem bírom tovább!!!!! A párom utált otthon lenni, ezért haverozott munka után, hazudozott, stb... Én meg a kislányunkkal egész nap otthon voltam és próbáltam megfelelni neki... Aztán mikor olcsóbb albérletet kerestünk, akkor majdnem csak én és a babánk költöztünk, de akkor anyósom és párja elbeszélgetett velünk, mint egy párterápián8anyós hasonlót tanult) és akkor úgy nagyjából megbeszéltünk mindent, hogy kinek mi a baja, min kéne változni és még feladatokat is kaptunk, amiket teljesítenünk kellett. Pl. randira menni, sms-ezni, újra megismerkedni, stb... Szóval nekünk csak a "párterápia" segített. Aztán az új lakásba úgy döntöttünk új életet kezdünk. Nem mondom, hogy itt nem voltak még gondok, de közel sem akkorák, mint tavaly. Amúgy egy éve élünk itt és 2 hónap múlva születik a második babánk! Szerintem nálatok is ez most egy nagy mély pont, aminek szerintem a rossz kommunikáció, illetve annak a hiánya a felelős!!!! Valahogy próbáljatok meg beszélgetni! Ha hazajön, mond meg neki, hogy szeretnél vele beszélgetni, mert úgy érzed, így ez a kapcsolat egyikőtöknek sem megfelelő. És ha szeretne rajta változtatni, akkor kezdjétek el megbeszélni a dolgokat. Ha elutasítja, hogy őt ez nem érdekli, akkor szerintem egyértelmű, hogy ennek vége kell legyen... De ha hajlandó legalább el kezdeni beszélgetni, akkor van esély. Sok sikert! És írd majd meg mi történt!
2012. ápr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz tanácsot adni, és nem is akarok, csak a véleményemet írom le. Nem ismerlek és a körülményeket sem, hiába írtad le, de nem mindent, mert az nem lehetne pár szóban összefoglalni. Ezek szerint a párod nem változott, mindig is ilyen volt a természete, tehát, mielőtt gyereket vállaltatok volna, ismerted a rossz tulajdonságait is, és ezek ellenére vele akartál lenni. Mi változott? A rutin? Nagyon nehéz időszak ez egy férfi számára, persze, a férfiak is különbözőek, de a legtöbben megijednek, illetve, túl sok nekik az a folytonos napi rutin és unalmas is. Gondolom, tudatalatt érzi, hogy kevesebbet vagy vele és már nem érzi azt a sok törődést, most a lelki oldalára gondoltam. Ha fennáll a gyanú, hogy ismerkedik, akkor valamit nem kap meg (ismét a lelkiekre gondolok). És azért is nehéz bármit is írni, mert tényleg nem ismerem a részleteket.

Könnyű azt mondani, hogy kezdj új életet. Mert egy régi kapcsolatot bizony nehezebb rendbehozni, mint egy újat elkezdeni. Ne félj attól, hogy nem találsz senkit, biztos, hogy fogsz találni, és ha te elfogadod magadat, akkor az új párod is elfogad, bár biztos, hogy nincsenek ott gondok a külsővel, nekem úgy tűnik, bebeszéled magadnak. De akárhogy is, bizonytalan vagy magadban, a kapcsoltaban, a párodban, és ez nem most kezdődött, és ezt a párod is érzi. Valahol ez is gond lehet.

Nagyon nagy közhelynek hangzik, de nincs olyan, hogy szerelem utolsó vérig. Egy igazi, jó kapcsolat mögött ott a munka, rengeteget kell dolgozni érte és persze szeretni. Elfogadni magadat, a másikat és megtanulni ENGEDNI!! Talán ez a legfontosabb. Hidd el, most úgy érzed, hogy ez a kapcsolat halálra van ítélve. De akkor hallálra volt ítélve a legelső pertől fogva, de beleszerettél valamiért és ő is viszonozta valamiért. Azért mennek tönkre a családok, mert a felek nem tudnak engedni és önzőek.

Azt, hogy most ilyen időszakot éltek át, fel lehet fogni tanulásnak is. Nem tudom mennyi ideje vagytok együtt, bocs, ha nem vettem észre, de biztos, hogy nem olyan sokat, hogy teljesen egymáshoz szokjatok.

Szerintem, érdemes lenne adni még egy esélyt az egésznek. Te ismered a párodat, te tudod, hogyan tudnád kizökkenteni ebből az állapotból, hogy legalább beszélni tudjatok. Meg kell beszélni, és próbálj meg túllépni dolgokon és engedni. Ami meg felháborító viselkedés, azt persze meg kell beszélni. Hogyan tovább, ő mit szeretne. De ne közömbösen. Csak össze lehet egyeztetni az érdekeket.

Az, hogy nem ölel át és nem közeledik, abban ne hibáztasd, mert ahogy leírtad a viselkedését, nekem úgy tűnik, hogy ő sem érzi most magát boldognak, valami hiányzik az életéből, ezért sem közeledik. Sok mindent kell átbeszélnetek, de ne közömbös beszélgetés legyen, adjatok esélyt magatoknak:) Ne (csak) a babáért maradjatok együtt, magatokért, a kapcsolatotokért, evégre valamikor számítottatok egymásnak, és biztos, hogy megvan az a szeretet valahol legbelül, csak ilyenkor az emberek képesek kissé önzőn viselkedni. Menekülni mindig könnyebb, mint szembenézni a problémákkal, Fölépíteni nehezebb, mint lerombolni. A kapcsolatotok nem halott, csak fel kell éleszteni a lángot:)

2012. ápr. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Huu hát megmondom őszintén, hogy most rá kellett döbbennem, hogy nem tudom megmondani, hogy mi voltunk-e valaha igazán szerelmesek andalogva stb...Néhány pillanat ki nem mondott szavakból meglepetésekből van emlékem amikor elnyomva még azt az érzést is amikor kimondanád a másiknak hogy mennyire szereted nyugtázod magadban, hogy ez most jól esett... Én ismerem már és tudom hogy azért mert eszméletlenül hangulat ember. Ha valaki megbántja akkor rajtam tölti ki. Ha felidegesítem valamivel akkor olyan dolgokat tud mondani amit ép ember nem tudna kiejteni a száján...ha most elsorolnám miket modott vagy tett már akár velem is akkor csak azt az oldalát ismernétek ami a rossz. De abból a nagyon nagyon kevés pillanatból amikor tudott velem őszinte lenni és beszélgetni volt kedve akkor rádöbbentem, hogy ő nem rossz és nem ilyen. Egyszerűen csak bután csinál sokmindent és megmagyarázhatatlanul mindent félresöpörne az életéből ha egy ici-pici apró dolog felidegesíti. Az anyukája többször megjegyezte már nekem, hogy olyan rossz a természete hogy ő nem tudna vele soha együtt élni. Én emiatt nem is kedvelem az anyukáját mert ezt az elejétől fogva hajtogatta pedig nekem igazán rosszat nem tett mégis egyből egy ilyen védelmező ösztön szerű tört rám. Szerencsére már leszokott arról, hogy ezt minden beszélgetésünkhöz hozzáfűzze, de rányomta a bélyegét a hozzá való viszonyulásomhoz. A páromnak meg nem tudom megmagyarázni igazán miért fog el nyomasztó érzés ha nagy ritkán meglátogat minket.Szerintem a párom igazán ki sem tudja mutatni az érzései egy részét mert most is igen...nem jött haza és nem állunk szóba...mégis hazafelé hozott nekem reggelit amit lerakott a pultra pedig fogyózok és tudom hogy sajnálja hogy sanyargatom magamat. Viszont ő utálja a túrósrétest a mazsola miatt...nyilván nem a 7 hónapos kislányunknak vette. De mindig akárhogy is összeveszünk mindig valamit vesz nekem mintha ezzel neki ki lenne pipálva az hogy gondolt rám...Pl volt hogy rengeteget veszekedtünk amikor ez az egész elkezdődött és tudta hogy tetszik az új stokke babkocsi és hetekkel később derült ki hogy lerendelte mert bosszankodott, hogy később fog ideérni nem pedig a gyerek névnapjára.Aztán elmondta hogy úgy szerette volna átadni, hogy titokban felállítja a gyerekszobába és utána mikor benyitok majd meglepődök.

Nah most képzeljétek el azt az embert aki rengeteget dolgozott azon hogy örömet okozzon nekem aki a gyerek születése után folyton ölelgetett miközben 25 kg-al több voltam mint aki meg sem szült egy ideig és azt mondta hogy ő most nagyon boldog mert úgy érzi mindene megvan... ugyan ez az ember azt mondta nekem amikor terhességem alatt a néhány befogadott kóbormacskánk alomjától a szagától éjjel nappal hánytam és megkértem hogy ajándékozzuk el mert ő sosem tudott otthon lenni én meg nem tudtam foglalkozni velük és marha sok volt a gond..és mit mondott? hogy a macskák a legfontosabbak..mire én: fontosabb mint a gyerek? erre ő, hogy igen ha a macskákon múlik akkor inkább megölné a gyereket...

Közben meg imádja a kislányát. Szóval egyszerűen érthetetlen ez a hatalmas kontaszt! És mp-enként vált. Minta skizo lenne...persze mindig van egy kiváltó ok de mindent túlreagál. tudom igen nem csak ő a hibás a kapcsolatunkban mert érzem hogy mostanában szinte mindentől sírnom kell és ezt is szar lehet látnia. Hát leírhatatlan mennyire furcsa a természete. Mikor találkoztunk ő azért maradt velem mert egy másik lányt szeretett aki csalta és kb velem felejtette el...De találtam néhány régi msn-es beszélgetésüket és nagyon rosszul esett hogy velem soha nem beszélt olyan tisztelettudóan mint vele. Akkor engem soha nem is szeretett??? Annyi bennem a kétség, a kérdés...MINDEN!

Ebben az esetben ha könyebb lenne külön hát bevallom a könyebb utat választanám. Szeretem, de nem tudom miért. Minden amit felsorolnék az igazából nem valós! Szeretem azért mert...lehet valakit azért szeretni mert néha kedves volt velem? lehet ez érv? Nem akarom tényleg leírni bármennyire is kikívánkozna belőlem, hogy mennyi megalázó dolgot csinált velem és én mégis mindig szerettem. Nagyon hisztis vagyok mostanában mióta a gyerek megszületett. Közben én most fogok államvizsgázni, csinálom a szakdogámat, vizsgázgatok és ő folyamatosan megjegyzést tesz arra, hogy butának tart miközben én vagyok az egyike annak a maréknyi lánynak aki ilyen erős szakot választott és aki magamögé utasítja az összes fiút ami szerintem nagyon gáz rájuk nézve... Ilyenkor nekem folyton az az érzésem, hogy irigy hogy nekem pont a matek ami fekszik. Hát most mi mást mondjak? Ez is megint olyan értelmetlenre meg hosszúra sikerült már megint. Köszi hogy egyáltalán a fáradságot veszitek elolvasni. Már ezer vitánál bebizonyosodott, hogy bármikor képes dobálózni a szavakkal. Mikor egyik őszinte beszélgetésünk volt megkérdezte miért nem akarok hozzámenni. Én pedig elmondtam, hogy azért, mert folyton szakítunk és ő simán rámondja amikor azt modnom hogy megyek, hogy ,,MENJ!". Ő pedig erre mit válaszolt? Azért mert ilyenkor tudja, hogy még ha el is mennék rövid időn belül visszamennék...Nagyon rossz érzés, mert ő az egyetlen ember aki tényleg mindent tud rólam. Pontosan úgy ismer mint én magamat. Nincs olyan dolog ami kínos lenne előtte. Nincs még egy ilyen ember a környezetemben rokon sem. Szeretném ezt az őszinte beszélgetést megejteni de most nincs abban a hangulatban...legutóbb amikor meg akartam ölelni és kedveskedni neki hangosan üvöltött és ellökött magától és durva dolgokat mondott mindezt éjszaka. Szegény szomszéd...nem tudom minek tarthat engem:s hát ezek tudatában nem merek kezdeményezni semmit. Ismerem már annyira hogy tudjam nem is ismerem igazán...

2012. ápr. 6. 01:55
 8/16 anonim ***** válasza:
Most nagyon ki vagy bukva, de magad is megfogalmaztad nagyon jol, hogy mit erzel, hogy szereted:) Ugyanis nem valamiert szeretunk valakit, hanem csakugy. En sem tudnam megmondani, miert szeretem a ferjemet vagy a hozzam kozelallokat, igen, vannak jo tulajdonsagaik, de hibakat is elkovetnek, es azok nem osztanak, nem szoroznak, nem valtoztatnak az erzeseimen. Tudod, hanyszor vesztunk ossze a ferjemmel a 10 ev alatt, hanyszor bantottam vagy epp ellenkezoleg. Mikor nagyon megbantott, sokszor akartam elkoltozni, jart az agyam, hogyan tovabb, hova menjek, mit csinaljak. Aztan aludtam ra egyet, kettot, harmat es kozben kommunikaltunk, aztan eljutottunk addig, hogy leultunk beszelni, aztan az ido elteltevel mar nem is emlekeztem ra, mit mondott, hogyan bantott. Persze, minden veszekedesnel visszajonnek az emlekek, de rajottem, hogy csak abban az allapotban, megbantva, sertodve, nem latok tovabb a serelmeimen. De a szeretet megmarad es igazabol nem is szamitanak a vitak, amik voltak, mert eltorpulnek a szeretet mellett. En rajottem, meg kell tanulni tisztelni a masikat es engedni. Nem rabszolganak lenni, egyaltalan nem. Minden ember nagyon osszetett egyeniseg, el nem lehet mondani, mennyire. Ha neha magunktol is kibukunk, akkor mit varjunk a masiktol. Biztos, hogy nehez eset a parod, ha irod, de ha szereted, akkor megeri kuzdeni. Mert senki nem mondta, hogy egy ujjabb kapcsolat konnyebb lenne, vagy hogy el tudod felejteni. Ebben a helyzetben le kell higgadni, varni a megfelelo alkalomra es beszelni, bar neha szavak nelkul is megoldodik az ilyen helyzet. Gondolom, csak beszelni akartal rola, tanacsra nincs szukseged, mert a szived ugyus tudja, mit kell tenni. Hagyatkozz a szivedre, az sosem teved. Amig erzelmileg kotodsz a masikhoz, addig anelkul, hogy mely sebeket hagynal a lelkedben, nem tudsz szakitani. Mert a szakitas valaminek a veget jelenti. Nektek pedig meg lehet jovotok, ha jol csinaljatok:) De te tudod, elkoltozni mindig el tudsz, csak akarat kerdese, mintahogy a maradas is. Mindketto nehez, de a kapcsolatot mindig apolni kell, nehez munka.
2012. ápr. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia Kedves Kérdező! Szeretnék Neked hosszabban válaszolni, mert látom, hogy nagyon el vagy keseredve- nálunk ugyanez volt fél éve, majd irok tanácsot, csak később, mert most rohannom kell!
2012. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nagyon átérzem a helyzetedet! Én irtam az előzőt, hogy később leirom a mi történetünket (ha érdekel), mert szerintem hasonló Nálatok a probléma- lényeg, hogy sok mindent tanultam a saját hibáinkból. A mi kapcsolatunk nagyon jó volt, nagy szerelem, boldogság, stb.. Egészen a kislányunk 4 hónapos koráig. Majd kb. 4-9 hónapos koráig ugyanazt éreztem, amit Te leirtál, hogy Úristen, már sosem leszek boldog a párommal, nekünk is totál beszürkültek a napjaink, ill. a kapcsolatunk, pedig minden nap jöttünk-mentünk a babával. Egyre kevesebbet segitett a baba körül, s emiatt nagyon sok tüske volt bennem, egyre inkább azt éreztem, hogy minden más jobban érdekli őt, mint én és a Gyermekünk. Ez nagyon-nagyon elszomoritott, s egyre inkább a kislányomban kerestem vigaszt. Persze totál elhidegültünk egymástól szexuálisan is, és mivel nagyon rossz alvó a babánk, nem aludtunk együtt, általában én virrasztottam vele. Lényeg az, hogy egyszercsak besokalltam, és elmondtam neki, hogy én igy, ahogy pár hónapja élünk, NEM VAGYOK BOLDOG! A reakciója sem nyugtatott meg, teljes érdektelenséget láttam rajta. Ez még 1 hétig ment, minden nap elmondtam neki ezt, majd megkérdeztem, hogy miért ilyen közömbös velem, stb.. Provokáltam 1 beszélgetést. Ő mindenre azt mondta, hogy: nem tudom. A végén még arra is azt mondta, amikor megkérdeztem, hogy tudna-e élni nélkülem. Na, ekkor teljesen bepánkoltam, éreztem, hogy ez nem vicc. Itt jött kőkemény 1 hónap tele vitákkal, ő 1 csomó mindent a fejemhez vágott. A legvégén derült ki, hogy tulajdonképpen neki van 1 lelki társa, aki nagyon türelmes vele, és akivel mindent meg tud beszélni, amit velem már csak vitákkal. (ezzel nem akarok bogarat ültetni a füledbe, csak hátha..) Akkor még tényleg nem volt köztük semmi, de nyilván az a nő csak a kegyeit kereste, én meg állandóan fáradt és undok voltam vele. Lényeg, hogy szétköltöztünk egymástól. Egyedül maradtam a 9 hónapos kislányommal. Ez 4 hónapig tartott, majd rájött a férjem, hogy nem bir nélkülünk élni. Már 2 hónapja vissza szeretne jönni (még nem tudom, hogy meg tudom-e neki bocsátani), de a lényeg az, hogy most mintha kicserélték volna, újra a régi- rajong értem és a kislányunkért, persze vannak viták a történtek miatt. Amit javasolnék, hogy beszélgetni, beszélgetni- mi bántja őt, mi bánt Téged, mert nálunk egyértelműen a kommunikáció hiánya okozta az egészet! Lehet, hogy valamilyen szinten Neked is boritanod kéne, ha nem érzd jól magad, hátha rájön, hogy mit veszithet!!!!

Bocsánat, ha hosszú és zavaros voltam, csak ilyenkor minden hasonló story érdekli az embert, hátha 1-2 dolog Nálatok is igy van. Irj mindenképpen, hogy mi a helyzet, nagyon drukkolok, hogy megjöjjön a párod esze, és szive!!!!

2012. ápr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!