Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Babalátogatásra vinnél magadda...

Babalátogatásra vinnél magaddal kutyát? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Leszögezem, nem velem történt, hanem barátnőmmel, de engem nagyon felháborított.


Szülők nem tartanak kutyát, mert anyuka allergiás rá, apuka pedig (bár régebben volt kutyája) már nem igazán kutyabarát. Apuka lánytestvére, aki egyébként a gyerek keresztanyja(!), úgy jött babát látogatni, hogy elhozta a kutyát is. A szülők kérdezték, hogy ezt most hogy is gondolta, ill. mondták, akkor hagyja kicsit lejjebb engedve az ablakot a kocsin, és hagyja ott a kutyát. Lánytestvér megkerülte anyukát, félrevonta a apukát (testvérét), és közölte, hogy csak mert a nője(!) ki nem állhatja a kutyákat, őt ez nem érdekli, aztán pityergőre fogta, hogy azért engedje már meg, legyen már jó testvér. Apuka nagy nehezen belement, anyuka meg totál kiakadt. Nem sokáig maradtak (eléggé feszült volt a légkör), kifele menet pedig a kutya lef@sta a járdát (utólag derült ki, hogy 1-2 napja már beteg volt a kutya, ment a hasa). A lánytestvér ezután minden ismerősnek és rokonnak szidta anyukát, hogy az majdnem kidobta őt babalátogatáskor (jah, azt elfelejtette mondani, hogy ő meg kutyával ment látogatni), és iszonyatosan el kezdte mocskolni mindenki előtt barátnőmet.


Hát kérdem én, tényleg vannak ilyen őrült emberek, akik kutyával (ráadásul beteg kutyával) mennek babát látogatni?!



2013. márc. 29. 23:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én még a férjemet is kidobtam volna, ha megengedi...
2013. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Megáll az eszem....Szerintem még egy baráti látogatás előtt is illik megkérdezni, hogy a kutyus jöhet-e nemhogy babalátogatóba, ha pedig az egyik családtag allergiás rá, akkor egyértelmű, hogy nem.
2013. márc. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát, volt is vita barátnőm is férje között, mert bnőm kérdőre vonta férjét, hogy melyik fontosabb, a gyereke vagy a testvére (sarkítva a problémát). A "családtagra" visszatérve, hát igen, itt kezdődik a baj, mert a sógornő nem igazán tekinti a testvére feleségét családtagnak, csak a testvére nőjének. :S De ez az utólagos mocskolódása csak mostanában derült ki (pár hete történt a dolog), én ettől sokalltam be, ez dühített fel még jobban. :(
2013. márc. 29. 23:52
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Te most az úgy állítod be, mintha ez a gyerekről szólna mert tudod, hogy a sok ősanyuka kap a témára és neked ad majd igazat. Ennek semmi köze a gyerekhez. Kutyát kérdezés nélkül elvinni valahova illetlenség. Ennyi az egész. A gazdája bunkó meg nem is tűnik kutyatartásra alkalmasnak, az meg teljesen lényegtelen, hogy ott volt egy gyerek is. Sok bunkó ember van a világon, end of story, senki nem halt bele. Teszem hozzá sokkal több esze annak sincs, aki azt mondja, hogy hagyják az állatot a kocsiban, ami köztudottan tilos állatvédelmi szempontból és csak azért mert valaki anyuka, és leszrja az ártatlan állatot még nem jelenti azt hogy figyelmen kívül kéne hagyni. Azt meg nem tudom, hogy attól most neked miért lett jobb, hogy kiírtad a kérdés és jól megmondtad magadét.
2013. márc. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Számítottam állatbarátok válaszára is, bár válaszod igen elszomorít, mert mint írod, "az meg teljesen lényegtelen, hogy ott volt egy gyerek is". Én meg még csak nem is mérlegelnék, hogy mégis egy gyerek, vagy egy kutya a fontosabb. Nah, mindegy. Az állatvédelmi szempontból általad írt tilos autóban hagyásra meg annyit, hogy nem tűző napon állt a kocsi, és az ablakot még mondták is, hogy engedje lejjebb, és nem csak anyuka, apuka is. Utólag már azért az is felmerült bennem, nem-e azért nem hagyta a kocsiban a kutyát (mert boltba is viszi magával, és akkor leengedett ablakkal hagyja a kocsiban a kutyáját), mert tartott attól, hogy összef@ssa az eb a kocsiját. :S
2013. márc. 30. 00:19
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

hát akkor mitt van még egy állatbarát válasz :)


- van egy kutyám, imádom. de soha, senki lakásába nem viszem anélkül, h előzetesen től engedélyt kértem volna rá és nem csak úgy általában, hanem minden esetben, az adott alkalomra vonatkozóan is.


- egy újszülöttet nem látogatnék meg úgy, h ott a kutyám, mert nem érezném helyénvalónak és higiénikusnak. megjegyzem, az én babám a kutyám mellé fog születni hamarosan, de az más helyzet, mert eleve mindig együtt lesznek ahogy hazahoztam a babót a kórházból, mnem pedig egy adott ponton, tök "sterilen" és ismeretlenül találkozik a baba egy vadidegen kutya "baciállományával"


- ha a lány tudta, h a kutyának hasmenése van és mégis elvitte babanézőbe, onnantól kezdve mindent átértékelnék magamban, amit eddig róla gondoltam és a véleményemet a szemébe is mondanám, csak mert szerintem így tisztességes...

2013. márc. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Akkor olvasd el jobban a válaszom. Szerintem sem lehet engedély nélkül másokhoz kutyát vinni akár van gyerek akár nincs (mondjuk gondolom nem mászik bele csecsemő bölcsőjébe a kutya, abba meg senki nem hal bele, hogy egy házban van egy állattal), de neked attól nem lesz jobb hogy idejössz és még 20 embertől megkapod az igazolást, hogy bunkó volt az illető amikor te is tudod, hogy az volt. Ettől fog változni valami? Különben sem lenne a te ügyed, a férjnek kéne elintézni a testvérével. Csak jólesik másokat szídni, és mindenki tudja, hogy az ősanyák kifejezetten élvezik szídni a kutyásokat.
2013. márc. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Akkor már kaptam állatbarát/kutyatartó hozzászólásokat is (ok, stílus más :D). Nem állt szándékomban "ősanya-kutyás anya" ellentétet szítani, egyébként is ki nem állhatom a "csak két fajta ember létezik: az egyik csak egy bizonyos típus, a másik az előző ellentetje típus" gondolatmenetet... És nem a kutyával van bajom, hanem a hüle gazdájával, és nem összességében a kutyatartókkal, hanem ezzel az eggyel.
2013. márc. 30. 01:48
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hogy van-e gyerek vagy nincs. Kutyat vendegsegbe csak ha meg van beszelve akkor szabad vinni. En imadom a kutyakat. Van is kis szobacirkalom. De nem engednek be kutyaval senkit. Pofatlansagnak tartom kerdezes nelkul vinni.
2013. márc. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van kutyám, de gyerekem még nincs. Én egyedül a nagyimhoz szoktam vinni a kutyát, amikor megyek, de azért, mert tudom, hogy szeretik egymást és nincs vele problémája. Ha egyszer megkérne, hogy ne vigyem többet, akkor nem vinném, nincs ezzel probléma. De más esetben eszembe sem jutna elvinni a kutyát látogatóba. Még a kérdés szintjéig sem jutottam el soha. Most nem csak arról van szó, hogy gyerek van vagy nincs, mert alapból nem tartom illendőnek a kutyámat más házába bevinni. Az más ha külön kéri, de ugye itt nem erről van szó.


Imádom a kutyámat és az én gyerekem is mellé fog születni, sőt tudom, hogy rendszeresen féreghajtva van és tiszta mégsem engedem, hogy ha pl együtt megyünk sétálni, akkor a barátnőm fia közelébe menjen, kivéve, ha a kisfiú meg akarja simogatni és a barátnőm megengedi. Utálom az olyan kutyásokat, akik rossz hírét keltik a többi a kutyásnak, de azt is utálom, aki egy ember miatt általánosít. Szerencsére erről itt nincs szó!:)


Összefoglalva a nő egy bunkó, hogy még csak meg sem kérdezte, hogy egyáltalán hogy viszonyulnak a szülők a dologhoz!:(

2013. márc. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!