Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Adnátok lázcsillapítot a 10...

Adnátok lázcsillapítot a 10 hós babának lefekvés elött ha most éppen nem lázas?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gyógyszer párti azt leszögezem, és 39 fok alatt nem szoktam adni semmit sem, ha csak nem extrém nyügös.

De tegnap délben kezdödött a láza. Enyhe láza volt, letettem aludni, mire felkelt magas láza volt. Aztán kapott lázcsillapítot, és estére 4 órával késöbb megint magas láz volt, akkor másik hatóanyagut kellett adnaom neki. Elaludt és reggelig aludt. Reggel viszont magas láza volt, megint lázcsillapító, és az most lehúzta neki most 4 órával a csillapító beadása után teljesen lent van neki 36,5 fok. Délben rakom le, akkor 5 óra lesz a csillapítok között, és attól félek, hogy mikor alszik megy neki fel, és felébred, pedig most az lenne jó, ha 3-4 órát aludna délután egyhuzamba. (annyit azért néha szokott)



2013. máj. 25. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

Adnék igen neki.

Énsem szoktam csillapitan,szervezete dolgozzon,mert ha nemtud megküzdeni akkor már erős virus van jelen.

5gyermekes

2013. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Inkább nem mert ha mégsem megy fel a láza akkor meg felesleges volt beadni , és ezt nem tudom meg utána, ha előre beadtam.

Este szoktam csak adni ha, ha előtte többször volt magas láza, de akkor is hajnalra felmegy neki, ha olyan beteg, és akkor is kell adni. Nálunk az este ha lázas horror, akkor semmi nem viszi, de délután van, hogy fel sem megy annyira. Inkább szerintem hagyd a gyógyszerezést estére, akkor fontosabb, hogy jól aludjon. Ne takard ne nagyon, és ha felkel kicsit várjál a gyógyszerrel, mert van, hogy csak az alvás miatt kimelegszik nagyon és lassan lemegy. Adjál neki sok vizet.

2013. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kerria ***** válasza:
17%

Én most még beadnám neki, és ha holnapig nem lesz lázas, akkor holnap nem adnék neki. Bár attól is függ, mit adsz neki.


Kúpot nem adnék neki most, viszont Nurofen szirpot igen. Fájdalomcsillapító is, így nyugodtabban tud pihenni.


És ne nagyon legyen felöltöztetve/ne nagyon takard be.

2013. máj. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

11 után már nagyon álmos volt, megetettem és leraktam csillapítás nélkül.

Fél órát aludt és felkelt sirt, de nincs láza. Szerintem fájhat valamilye, most bekentem a cumit dentinoxxal, ha torka fáj azt kicsit csillapítja. Most játszik. ìgy remélem délután megint letudom tenni. De szerencsére láz nincsen.

2013. máj. 25. 12:11
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Én ilyenkor mindig adok 1/2 adag lázcsillapítót lefekvés előtt.
2013. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
nálunk orvos javasolta megelőzésre mikor nagyon beteg volt a 3x1 panadolt, Nurofent..stb. mondjuk lányomnak 39,5 a minimum láz.
2013. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!