Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Koszmó lehet nagyobbacska...

Koszmó lehet nagyobbacska gyereknél is? Egyáltalán mi az és mitől alakul ki?

Figyelt kérdés
Utánanézegettem ennek, de csak azt találtam hogy babák fejbőrén szokott lenni.
2013. máj. 28. 10:50
 1/4 klopusz ***** válasza:

Szia!


A kicsiknél koszmónak hívják, nagyobbaknál és felnőtteknél sebhorreás dermatitis-nek, vagyis súlyos korpásodásnak, de a kettő ugyanaz - tudomásom szerint.


Remélem, segítettem.

2013. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kisiskolás korig visszatérhet.

Elhalt hámszövet a fejbőrön. Nem olyan nagy kaland, nem valami kórság, ami ártalmas.

Fel kell áztatni és ledörzsölni gyengéden de határozottan. (Lekaparni tilos, mert sebesedhet!)

Vagy vehetsz méreg drága készítményeket, amikkel ugyanazt éred el.

És még javasolni fogják az olajos áztatást. Ha sok haja van a gyerekednek, én nem ajánlom, mert irtóra nem jön ki az olaj a hajából, és undorító lesz napokig.

2013. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2013. máj. 28. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:

4 éves elmúlt a lányom és a füle fölött volt neki koszmó (ilyen sárgás-zsírosabb-néhol szárazabb- lerakódás). Próbáltam olajjal lekapirgálni, aztán BABÉ koszmó elleni samponnal mostam neki rendszeresen.

Védőnőnk szerint sok nagyobb gyereknél is előfordul, főleg sapkás-téli időszakban.

A 2 évesemnek is volt egyébként (egyszerre a 4 évesemmel), neki eléggé kiterjedve, de ő nem hagyta az olajozást, így neki csak a koszmó elleni samponnal próbálkoztam, és mosás közben körömmel finoman dörzsöltem is, így pár mosás után lejött.

Elég undorító, én nem is értettem, hogy lett ez most nekünk télen, mert előző télen nem volt ilyen problémánk.

2013. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!