Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Elvinnéd orvoshoz az egy éves...

Elvinnéd orvoshoz az egy éves lázas orrfolyós gyereket, ha más tünet nincs, vagy várnál egy napot még?

Figyelt kérdés
Az orrát szívni tudom, lázat is csillapítok, nem vészesen magas egyelőre. Lehet hogy a tortúra rosszabb lenne most neki.

2013. jún. 12. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindenépp elvinném, mert ha lázas is, taknyos is, akkor antibiotikumot ír mindig az orvosunk. Jobb hamarabb elvinni, mint meg árni hogy fájjon a torka, ne egyen...
2013. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mióta lázas. Ha már tegnap is az volt és ma is van neki akkor igen. Ha "csak" hőemelkedés akkor talán pihenni hagynám ágyban és adnék neki valami gyógyszert amit ilyenkor lehet neki. De ha ma délutánra se lenne jobban akkor mindenképpen megnézetném a dokival, bár azok közül is sok csak találgat, hogy mi van a gyerekkel.


Jobbulást a kicsidnek!

2013. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A mi dokink sosem indít antibiotikummal, főleg nem ha átlátszó vizes a cucc ami jön.

Max a torkát fülét tudja megnézni, de sokszor a láz első napján semmi nem látszik még. Én már jártam így, hogy aztán másnap megint mehettem és az idegőrlő...

Ezért vacillálok most, de köszi a válaszod!

2013. jún. 12. 11:55
 4/13 A kérdező kommentje:
38,6 volt most, az már nem hőemelkedés (levonással együtt)
2013. jún. 12. 11:56
 5/13 A kérdező kommentje:

Na most odatelefonáltam, de mivel a nyári szabadságolások miatt átrendezik a rendelési időket, el is dőlt a dolog, holnap délelőtt fogom vinni, ma késő délután van a dokink, és akkor már az oviba kell mennem a nagyokért...

Az élet néha segít dönteni helyettünk! :)

Köszönöm!

2013. jún. 12. 12:01
 6/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hányadik a gyerek. (Háromról vannak tapasztalataim, megosztom)

1.gyerek: rohanok vele,buszon, és még összeszedünk egy-két bajt a 3 órás tortúra alatt.

2.gyerek: ha nem megy le a láza borogatástól és pihenéstől (mellette ülve, mesélve, dúdolva) megyünk és kijelentjük, ha nem muszáj semmiféle vegyszert nem adunk, az orvos ennek megfelelően bólogat, és teáztatást, borogatást javasol és visszahív, ha nem javul gyógyszer nélkül.

3.gyerek: figyeljük, hogy a láza borogatástól és pihenéstől lemegy, mellette ülve, mesélve, dúdolva , teáztatjuk, biztosítjuk a nyugodt, technikamentes, csendes (villogó tv,nyekergő rádió) környezetet, hagyjuk, ne egyen, amíg issza nem tér a természetes étvágya,

és szépen gyógyul

2013. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem vinném. És az nagyon rossz, ha mindenért antibiotikumot ad az orvos.
2013. jún. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

38,6 fokos láz elég magas, szerintem itt már gyulladás áll a háttérben, én mindenképp ma vinném el. Nálunk 3-tól van rendelés, az ovi nálunk 5-ig nyitva. 3 óra előtt odamennék a dokihoz, hogy hamar sorra kerüljek és mennék az oviba.

Bár lázas gyereket nem jó levegőre vinni, főleg, ha kint is meleg van, meg még fúj a szél is (legalábbis nálunk), de gondolom az oviba is vinnéd magaddal. Na, meg nem írtad mennyi idős gyerek.

2013. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van., már megtanultam hogy 1-2 nap lázas orrfolyóssal nem rohangálunk az orvoshoz mert semmit se ad rá mondván vmi vírus is lehet (néha az is tényleg és elmúlik magától persze lázcsillapító c vitamin orrszívás orrcsepp).

Viszont ha nem javul akkor 1-2 nap múlva vihetem újra. Na akkor (3 nap láz után) már nem ússzuk meg az antibiotikumot. Én ezzel egyet is értek. Egy két nap lázra nem szívesen adnék komolyabb gyógyszert de ha 3 napja erősen lázas főleg kicsi baba, gyerek akkor oda már kell vmi egyéb is a nurofenen kívül (ez csak példa).

2013. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
de írta, " az egy éves lázas orrfolyós gyereket"
2013. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!