Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisfiunk állandóan piszkálja...

Kisfiunk állandóan piszkálja a köldökét, néha a hasát is nyomkodja; pelenkázásnál azt mondja, hogy ne emeljük fel a lábát (egyszer valamiért összerezzent és azóta nem engedi), mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Voltunk a gyerekorvosnál, megtapogatta, azt mondta, hogy minden rendbnen, rossz szokás lehet. Amikor megkérdezzük, miért piszkálod a köldököd, viszket, fáj?, akkor eleinte azt válaszolta, hogy nem, egy ideje azt mondja, hogy igen, de az lehet, hogy csak azért van, mert annyit kérdezzük.

2013. jún. 19. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj azzal ha piszkálgatja a kökét.

Az én kislányom is szokta amikor bepelizem, de ezze semmi gond nincs, szoktak csinálni ilyet a gyermekek. Érdekes számukra ilyenkor ismerkednek sokmindennel ami nagyon érdekes számukra.

Amikor összerezzent lehet, hogy nem jól fogtad meg a lábikóit, vagy valamiért picit megilyedt.

Ne lehet hogy túl aggódod magad? Ő az első gyermeketek?

Mi anyák az első gyermeknél hajlamosak vagyunk sok apró doljok, problémák miatt megilyedni. De ezt csak egyszer tatasztaltad, mármint azt, hogy összerezzen amikor a lábikói felemeled pelizés közben?

2013. jún. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet rossz szokás, de pl. a lisztérzékenység tipikus tünete a köldök környéki fájdalom. És az bizony a háziorvos általi megtapogatástól nem fog kiderülni. Egy pár hétig nem foglalkozzatok vele, egyszer se! kérdezzétek meg, mintha nem lenne, és ha nem múlik, lehet érdemes utánamenni a dolognak. Persze, millió dologtól lehet., de lehet tényleg csak vmiért ezt találta ki magának.
2013. jún. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ő az első gyerekünk 2 és fél éves, de van már egy második is. Szerintem sajnos ez már nem az a tipikus "ismerkedem a testemmel" vizsgálódás, mert gyakorlatilag két percenként piszkálja, ruhán keresztül is.


Ez jó ötlet, hogy két hétig egyáltalán nem foglalkozunk vele, nem szólunk rá, aztán meglátjuk.


Köszönöm.

2013. jún. 20. 07:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, hát ha van egy kis tesó, akkor lehet figyelemfelkeltés, a lányomnak egy fél évig fájt a hasa, ő nagyobb volt, 4 éves, amikor ezt csinálta, én itthon a kicsivel, a nagy meg oviban... Állandó hasfájás, már beszéltem az óvónőkkel, kivizsgáláson voltunk.. semmi baja... Egyszer beteg lett az egész család, a lányom, a kicsi fiam, a férjem is. Én voltam a naggyal, a férjem a kicsivel (direkt gyereket cseréltünk), többet, a lányom nagyon beteg volt, és amúgy is eléggé el tudja magát hagyni. Egy hétig babusgattam, együtt aludtunk ketten, stb... Érdekes, akkor elmúlt a hasfájása....

Ne foglalkozzatok a jelenséggel, és próbáljatok meg kiemelten vele törődni, kettesben legyél vele sokat. tudom, hogy nehéz.

2013. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!