Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől lett ilyen aluszékony,...

Mitől lett ilyen aluszékony, és talán lázas?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, és már 2 napja, szinte egész nap alszik. Eddig meg csak éjjel aludt jól, nappal szinte semennyit. Meg tudom mosolyogtatni, eszik is rendesen (anyatejes). Viszont elég meleg a feje teteje. Az arca, és a teste nem igazán.Lehet így is lázas? Éjjel kicsit melegebbnek érzem mindenhol, de eszik, alszik akkor is. Eddig a frontokra úgy reagált, hogy nyűglődött, és csak a kezemben aludt.

Mi lehet a gond? Hőmérsékletet nem mértem még.



2013. júl. 20. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
De ha nem mered meg a lazat akkor mi honnan tudjuk hogy lazas e? Bocsanat de ez igy eleg buta kerdes.. hogy valaszoljak is vannak ilyen idoszakok hogy tobbet alszik..foleg ha bujkal benne vmi..az en fiam is ilyen. Betegseg elott mindig tobbet alszik es 39 fok alatti laznal csak a homlokat erzem melegbek..de nem biztos hogy a tied is beteg lesz..bar nem tudom otthon milyen ido van most de a fiam pl nagy melegekben tobbet alszik..vannak olyan babak akik melegbe nem alszanak jol..
2013. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát én egyből megmérném neki a lázát. én örülnék ha egész nap aludna és csak kajáért kelne fel. nekem is 3hónapos a babám de egész nap fent van és nyűgös lesz estére pedig mindent megpróbáltam hogy aludjon nem akar.
2013. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eddig ő is fent volt egész nap, azért furcsa.

Megmértem, 39,5 C, tehát 39 fokos, azaz lázas. Most próbáltam egy kúpot adni, de egyrészt nem tudtam rendesen ketté vágni, másrészt mikor benyomtam, kb 10 mp múlva kakilt egy nagyot.

Nemsokára hazaér a férjem, akkor megpróbáljuk majd a hűtő fürdőt.

Bocsánat, ha bután kérdezek, de első baba, és aggódok, hogy beteg lesz!

2013. júl. 20. 12:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Már nem lesz...már beteg.

Van neki egy vírusos vagy egy bakteriális fertőzése. És valószínűleg azért van ilyen magas láza, mert gyulladás is lehet a szervezetében. De mindezt orvos hivatott eldönteni.

Menjetek inkább be az ügyeletre és mutassátok meg egy orvosnak és egy ilyen pici babát eszetekbe ne jusson otthon kezelgetni és várni a csodára! Ha első baba, ha nem! Mi is ezt tettük első babásak révén.

2013. júl. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Akkor hívom az orvost, Ő talán megmondja, mi a teendő.

Kijön, vagy vigyem ügyeletre.

2013. júl. 20. 12:48
 6/8 anonim ***** válasza:

Ti vigyétek be az ügyeletre.

Ilyenért nem szoktak kimenni.

2013. júl. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az orvost nem érem el, ezért felhívtam a Heim Pál kórházat, és azt mondta az ottani orvos, hogy próbáljuk meg hűtő fürdővel, és priznitzcel. Ha úgy nem megy le, akkor vigyük ügyeletre.
2013. júl. 20. 13:13
 8/8 A kérdező kommentje:

A hűtőfürdő megvolt, evett, most alszik. Ha felébred, megint megmérem a hőmérsékletét.

Köszönöm az eddigi segítségeket.

2013. júl. 20. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!