Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 5 éves kislányom reggelente...

5 éves kislányom reggelente száraz köhögéstől szenved. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 éves kislányom, minden reggel közvetlen felkelés után nagyon köhög. Napközben és este sosem fordul elő. Már próbáltuk, hideg párásítóval inhalálni, vízzel itatni. Ezek ellenére még 2-3 percig köhög (szárazon), aztán mintha elvágták volna. A doki azt mondta, hogy légúti betegség. Volt valaki hasonló helyzetben, mert már szeretnénk rájönni, hogy mi váltja ezt ki a lányunknál. (a lakásban nincs penész, és a páratartalom is 60% alatti). A válaszokat köszönöm.

2013. júl. 20. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Tüneti szerek: Hustensaft szirup, Citrofort cseppek.
2013. júl. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, eleinte kapta ezeket. Csak már jó lenne tudni, hogy mi ingerli a köhögésre. Voltunk allergiavizsgálaton, minden ok. A gyermekorvos szerint nem nagy ügy, csak mikor már a köhögés fuldoklós öklendezésbe torkollik, nagyon sajnálom őt.
2013. júl. 20. 15:06
 3/10 A kérdező kommentje:
Vagyis ő a lándzsás útifűtől még jobban köhög és csak nagyon nehezen tudja abbahagyni.
2013. júl. 20. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez volt gyerekkoromban, és nálam allergia okozta. Aztán 15-16 évesen orrfolyás váltotta fel, de csak és kizárólag reggel volt a köhögés és az orrfolyás is. (júniustól- októberig) minden áldott reggel így ébredtem. Anyám már totál ki volt majd megszokta. Voltatok már allergia vizsgálaton? Érdemes neki kálciumot adni, valamint ha allergiás akkor Lertazint ajánlom (nem tudom gyereknek adható-e, de a Claritin egy kalap sza..)annak idején az összes gyógyszert végi próbálta rajtam anyám (amit orvos mondott) és mind hatástalan volt végül beletörődtünk és így ébredtem. Ha nem allergia akkor izlandi zuzmó szerintem nagyon jó, de csak a szirup a cukorka semmire nem jó. Stodal szirup szintén nagyon nagyon jó. Ami még bevált nekem a gyerekeknél pár csepp eukaliptusz esetleg menta illóolaj a párnájukra, vagy a szobában párologtatva, vagy mikor jött a köhögő roham és akkor egy textil zsebkendőre csepegtetve belélegezni.
2013. júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is minden reggel köhögök, és "száraz" a torkom. Nekem a száraz levegő okozza, nagyon alacsony a páratartalom a légkondi miatt.
2013. júl. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerencsések vagytok,hogy csak ennyi a bajotok.Az én fiamat öt évesen már kétszer műtötték,és azóta is nagyon sokat szenved szegény.
2013. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4-es, igen voltunk allergia vizsgálaton, minden ok. A stodalt is próbáltuk, de attól még jobban és hosszabban köhögött. Az izlandi szirupot kipróbálom, abból a cukor tényleg nem jó. Köszönöm az ötletet az illóolajra, az jónak tűnik. Akkor szerinted majd kinövi, mint ahogyan te is.....
2013. júl. 24. 11:30
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os. Sajnálom a kisfiadat. Ő is légúti betegségben szenved?Mikor a lányom 3 éves volt, pulmonológiára hordtuk, mert fuldokolva köhögött, de csak télen. A hűtőbe már be volt tárazva a retrodert kúp. Aztán az akkor 1 éves öccsével be is kellett menni a kórházba krupp gyanújával. Vele azóta semmi gond.
2013. júl. 24. 11:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Én amikor fulladoztam, hörgőgyulladásom volt, majdnem tüdőgyulladás lett belőle. Igaz, ez nem száraz köhögés volt, csak azért írtam, mert nem csak allergia van, minden köhintésre ezt írják...Fül-orr-gégészhez érdemes menni ilyenkor vagy egyenesen pulmonológiára.
2013. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:Légúti betegsége is van (porallergiás),meg szívbeteg,refluxos,vérnyomásbeteg,gerinc-és szemproblémái is vannak (2-szer műtötték a szemét),és még sorolhatnám jónéhány sorban.Szinte az orvosok közt nőtt fel.

Most 14 éves.

2013. aug. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!