Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Négy éves kislányomnak sárga...

Négy éves kislányomnak sárga folyása van. Gyerekorvos a héten szabin, a védőnő használhatatlan. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Igazából tanácsot sem tudok kitől kérni. A gyerekorvosunkat mindig hívhatom tanácsért, de most szabin van.

Vigyem el a helyettesítőhöz? Vagy inkább nőgyógyászhoz? És abból van gyerek, vagy vigyem a sajátomhoz?

Segítsetek, anyukák, merrefelé induljak el?


2013. júl. 30. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem indításból ügyelet.Biztos nektek is megvan adva egy cím ahová bármikor viheted.Vagy attól mert szabin van az orvosotok, attól még kell hogy legyen helyettese.Az a legtisztább szerintem.
2013. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább gyerek-nőgyógyászt ajánlanék:

Dr Csatlós Éva, SOTE I.-en rendel, de Pesterzsébeten van magánrendelője is.

2013. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Ez kicsit off, de hozzátartozik: Nekem is volt kb ennyi idősen. Nem nagyon emlékszem másra ekkora koromból, de ez belém égett. Detto folyás a bugyin, anyum elvitt nőgyógyásztra, s ott elvágta azt, hgy kb 20 évig bármit is megbeszéljek vele az intim dolgaimról. Olyan szinten megalázónak éreztem gyerekként ezt a vizsgálatot, hogy többet nem mondtam anyunak el semmit, valószínű azért mert nem akartam hogy ez megismétlődjön. S még akkor sem sokáig, amikor már magam intéztem az ilyen problémáimat. Ez rányomta a bélyegét a kapcsolatunkra de kegyetlenül. Imádom anyukámat, tök jó a kapcsolatunk, de ha tudod valahogy készísd fel a kislányod arra, hogy a nyőgyógyász dokotr bácsi/néni kenetet fog venni. Nem tudom , hogy csináld, de ne járj úgy mint mi. Azóta ezt anyunak elmondtam, nem kicsit megdöbbent. Sosem gondolta volna, hogy ilyen hatással van rám. Azt hitte, csak úgy magamtól nem beszélek vele a "nőcis" dolgokról.
2013. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok, ezért írtam gyermek-nőgyógyászt, akinek ugye ez a szakterülete.

Egy ötevenes pasashoz én sem vinnék el egy négyévest!

2013. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Attól, hogy ez rossz élmény lehet, még nem maradhat így. A gyereknőgyógyász elvileg nem nyúlkál, csak megnézi. És mindenképpen "néni" legyen, ne "bácsi".

Én egyébként a helyettesítő dokihoz vinném első körben.

2013. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

#3 -as vagyok


Persze, hogy nem feltétlen kell, hogy ilyen nyomot hagyjon, csak leírtam én hogy jártam. S arra nem is emlékszem, hogy nő volt-e vagy férfi. Bár talán férfi. De nem is az volt a lényeg ezek szerint. S nem "nyúlkált" , hurkapálcával vett kenetet. Csak leírtam, hogy ilyen is van..

Felnőtt fejjel visszanézve , jó tudni, mikre érdemes figyelni, ami nekem evidens, de a gyereknek nem valószínű. Bár nekem fiaim vannak, pillanatynilag nem érint.


34 N

2013. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, nagyon köszi, hogy írtatok!

Végül végre felvette a gyerekrendelő a telefont, így első körben megbeszéltem velük, hogy oda viszem a kislányt, a helyettesítőhöz.

Sajnos jobb lenne a saját doktornénije, akit jól ismer, de ő csak csütörtökön jön, és addig nem akarok várni.

Éjjel átázik a kis bugyija, annyira folyik, nem is értem, rémes szegénykének.


A felkészítő jótanácsot is köszönöm! Azt hiszem, el fogom mondani neki alaposan. Én már kukucskáltam, meg a pirosságát Bepanthennel kenegettem, majd olyan oldalról próbálok közelíteni, hogy a doktornéni is olyasmit fog csinálni, mint én. Megnézi, bekeni, stb.


A Pesterzsébet jól hangzik, a Heim Pál sajnos nem vette fel, ma nincs rendelésük. Rákeresek neten.


Köszönöm, anyukák! :)

2013. júl. 30. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!