Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő esetén meddig...

Bárányhimlő esetén meddig maradjon otthon a kisfiam? 3 éves, családi napközibe jár.

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy amikor már csak pörkök vannak, akkor nem fertőző már, de mi van, ha addigra a család más tagjain (pl. a kisöccsén) is kijön a betegség? Attól még elmehet a kisfiam a napközibe?

2013. aug. 2. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hetet tartottam itthon, megoldható volt. Attól, hogy a testvére elkapja, de ő már meggyógyult ő már mehet óviba. Ennyi erővel ti se menjetek ki az utcára, mert azért mert ti már voltatok bárányhimlősök attól még hordózók lehettek. Mondjuk kismamát mostanában ne látogassatok, vagy szóljatok neki, hogy nálatok most ilyen van. A bárányhimlő amúgy akár 8 hetet is lappang, tehát az óviban lesz aki majd csak 2 hét múlva jön ki, de már benne van a szervezetében.
2013. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én mindenhol azt olvastam, doki is azt mondta, hogy 2-3 hét a lappangás ideje. Aki már egyszer volt beteg, az tényleg hordozó lehet? Akkor most jó sokáig nem találkozhatok a kisbabás barátokkal, ugye?
2013. aug. 3. 12:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Aki már volt azzal bátran találkozz, és azzal is aki esetleg nem volt, de vele ha lehet ne puszilkodjatok, ne egyetek egy tányérból stb. Aki nem volt és kismama az is utazik buszon, megy voltba stb. ettől a világ nem áll meg , csak ha már ti tudjátok , hogy nálatok ez a veszély akkor picikét vigyázzatok nehogy pont ti fertőzzétek meg a mamit. De nem kell most az egész családot karanténba zárni, hisz a kis mama sem él karanténban csak azért mert nem volt még bárányhimlős vagy nem volt toxoplazma fertőzése stb. Bármilyen betegséget hordozhatsz, lehet rajtad nem jön ki a tünet, de máson igen. Ez minden betegsége igaz, nem csak a bárnyhimlőre, de a te szervezeted már tudja hogyan kell a fertőzés ellen védekezni, aki még nem esett át bárányhimlőn annak a szervezete még nem tudja. pl. Olyan is van hogy te már voltál bárányhimlős ezért bár a bárányhimlőt elkapod, de csak egy kis megfázást okoz nálad, míg aki nem esett még át bárányhimlőn annál bárányhimlő alakul ki. De ha erős az immunrendszere akkor nála sem biztos, hogy előjön a bárányhimlő, a kismamák (akik még nem voltak himlősek) ezért vannak veszélyben mert ott az immunrendszer is sokkal inkább le van terhelve.
2013. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!