Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor beteg az egyik gyerek...

Amikor beteg az egyik gyerek (pl. mandulagyulladás, bárányhimlő) elviszitek oviba a másikat, vagy őt is otthon tartjátok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ha virusos eredetű lehet jobb, ha otthon marad, nehoyg lefertőzzön mindenkit. Egyébként én egy 1-2 napig hagynám otthon, addig lecseng a java és utána mehetne. Nem tudom nincs tapasztalatom, csak a tesóimnál asszem anyuék így csinálták, ha egyik beteg volt, maradt mindkettő. Úgy is otthon kell vele maradni.
2010. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam úgy egyszer hogy az óvodás fiam bárányhimlős lett,de hát a lányom már iskolás volt így ő nem maradhatott itthon,mert az igazolatlan lett volna.Két hét múlva a lányomon is kijöttek a pöttyök,ő is elkapta (a bárányhimlőnek 2 hét a lappangási ideje,de úgy mondta a doki hogy a pöttyök jelentkezése előtt már 4 nappal fertőz).Amikor a lányomról elmúltak a pöttyök és ment suliba,akkor már több osztálytársa is hiányzott mert ők is elkapták a bárányhimlőt,szerintem a lányomtól.

De ha a lányom még akkor ovis lett volna,amikor az öccse bárányhimlős lett,akkor ő is otthon maradt volna,mert tudtam hogy úgyis elkapja,de hát az iskola más,ott azért nem lehet hiányozni mert a gyerek testvére beteg!

2010. jún. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bárányhimlőnél-és más fertőző betegségnél nem viheted!!

Én ha tehetném itton tartanám-egy - elkerülöm a köz rosszallását- kettő-lehet ő is átesik rajta és nem kell kétszer végigcsinálni az egészet.

2010. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából azért kérdeztem, mert a nagycsoportos fiam bárányhimlős lett. Én itthonról dolgozom (távmunka), és egy gyerek mellett még valahogy el tudom végezni a munkát, de kettő mellett már nem. Szerettem volna tudni, hogy mások hogy csinálják. Egyébként mindketten be lettek oltva bárányhimlő ellen, tehát nem feltétlenül fogja elkapni a kicsi. Bár, ezek után már nem bízok a védőoltás(ok) hatékonyságában.

2010. jún. 3. 22:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül nem kapta el a kicsi a bárányhimlőt, úgy látszik, hogy legalább nála hatásos volt az oltás.
2010. jún. 27. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!