Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megfázott az 5 hetes babám?

Derko340 kérdése:

Megfázott az 5 hetes babám?

Figyelt kérdés

A kicsim 5 hetes és álandóan olyan mintha tele lenne az orra.Csak anyatejet kap szopizik.Ha belenézek akkor vagy semmit nem látok benne, vagy mintha kis sárgás zöldes valami lenne. Őt nem zavarja de engem igen. Már vettem tengeri só orrsprayt de nem merem használni.

Megázott? De nem lázas, nem hapcizik. Mi lehet?


2013. aug. 6. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy az anyatej bukik az orrába. Az én babán is nagyon szörcsögött picinek, kórházban többször szóltam, de azt mondták bukik vissza, meg ott még fejletlen nekik az a rész. Magától elmúlt. Ha hapcizik, akkor sem biztos, hogy megfázástól, mert ilyenkor sokat prüszkölnek a babák. Szerintem semmi baja a babádnak, ha nincs láza, eszik rendesen, alapvetően jó a közérzete.
2013. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idős babáknál ez normális. Ha őt nem zavarja, rendesen tud szopizni és aludni akkor nem baj. De orrspray helyett cseppents neki anyatejet az orrába. Az sokkal természetesebb és jobban kíméli a kicsi orrát. És ha lenyeli, nem ártalmas.


Ha meg lenne fázva, akkor nyűgös lenne, esetleg lázas. A váladék kifolyna az orrán, vagy csorogna le a torkán és zavarná evés és alvás közben is.

2013. aug. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyatejet, ha lehet ne csepegtess az orrába, mert az a baktériumok táptalaja. Semmi értelme, ez egy rossz néphiedelem, hogy az anyatej jó az orrba. Ne tedd!
2013. aug. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne félj az orrspraytől. Ez direkt babáknak lett kitalálva. Nem kell sok, csak egy minimális mennyiség. Ezután pwdig orsz-porszival próbáld meg kiszedni amit lehet. Ha fehér a cuccos, akkor kezelgethetitek otthon, de ha zöldes sárgás, akkor orvoshoz kell vinni, mert már fertőzésre utal. Mi is 5 hetesen voltunk náthásak.
2013. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!