Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha soha nincs mellékhatása az...

Ha soha nincs mellékhatása az oltásoknak a lányomnál, akkor az ugye nem azt jelenti, hogy rossz az immunrendszere? 15hós oltás után megdagadhat a tarkó nyirokcsomó? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szóval úgy értem,hogy nincs Neki egyik oltás után sem láz,sem hőemelkedés se semmi. Most kapta a 15 hósat 10 napja. és semmi!! úgy tudom,hogy egy betegségnél pl jó ha van láz,mert azt jelenti,hogy jó az immunrendzsere... (pedig nagyon féltem tőle) annyi,hogy neki eddig is tapintható volt a tarkói nyirokcsomója és most dupla akkora lett az egyik. ez normális? meg az,hogy még hőemelkéde sincs soha?
2013. aug. 10. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
A nyirokcsomó feldagadásában nem tudok segíteni neked,de a hugom gyerekének és az én lányomnak sem volt hőemelkedése oltás után! Ezek új fajta oltások,amitől nem igazán lázasodnak be a gyerekek!
2013. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyém sem lázasodott be soha, de én nem aggódtam.


A 15 hós oltás (MMR, ha jól tudom) 3 féle legyengített kórokozót tartalmaz, itt nagyobb valószínűsége van annak, hogy előfordul láz vagy egyéb. A nyirocsomó duzzanatot sem tartom kizártnak, sőt kiütések megjelenése is lehet mellékhatás. De általában az oltás beadását követő 9-10. napon szoktak a mellékhatások megjelenni, ez a lappangási idő. Az én kisfiamnak ezen a napon hőemelkedése volt, de ennyi.

2013. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm,igazán azért aggódom,mert sok helyen olvasom,hogy ilyen meg olyan betegek oltás után a gyerekek,főleg a 15hós után. és nálunk soha nem volt semmi.ugye nem azt jelenti,hogy rossz az immunrendszere? mondjuk ha logikusan gondolkozom és rossz lenne,akkor beteges lenne és az oltás is nagyon megviselné.nem?
2013. aug. 10. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!