Elvigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
csütörtök reggelre bepirosodot a 8hónapos fiam szeme meg tiszta csipás volt mint a kiscicáknak szokott.fölhivtam az orvosunkat h megkérdezzem mikor dolgozik, de azt mondta ne vigyem el csak kamillateával törölgessem meg egy krémet ajánlott még amivel kenjem.péntekre szépen hejre is jött ugyh pénteken még kezeltem de szombaton már nem.tegnap este kicsit, ma reggelre meg ujra nagyon csipás de nem piros.az orvost nem érem el.szerintetek bevigyem vagy csak kezeljem ugy mint eddig?esetleg volt ilyen valaki babájának?
2013. okt. 28. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A tünetek alapján kötőhártya gyulladás lehet. Erre szemcseppet adnak. Vidd el az orvoshoz, mert ez fertőző!
2013. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kötőhártya gyulladásra antibiotikumos szemcsepp vagy krém kell, azt meg csak doki tudja felírni. (Az egy másik dolog, hogy legújabb elmélet szerint kamillázni tilos... A gyerekorvos és két szemészorvos is ezt mondta nekem. Egyik lányomnak az ovi első évében 5x volt kötőhártyája...)
2013. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hú valami nem túl naprakész orvosod lehet. A kamillát már 10 éve biztosan nem ajánják szemre, söt erösen alergizáló hatása és szárító hatása miatt még bakteriális gyulladást is könnyen okozhat.

Pl ha vírusos betegsége van a szemnek és a kamilla kiszárítja a kötöhártyát, akkor a sejtek könnyebben kapnak el bármilyen más betegséget is.

Még kutyánknak Sem ajánlotta már 10 éve az orvos.


Szerintem vidd el, mert nem múlt el csak rosszabb lett.

Amúgy én nem vagyok dokihoz menös ember, de ha valami nem múlik el és rosszabb lesz(föleg szem) akkor meg kell hozzá értönek mutatni.

2013. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat.hát nem egy fiatal dokink van, már nyugdij előtt állhat, eddig problémám nem volt vele, bár igaz beteg sem volt még a fiam.mindjárt öltöztetem is a manómat és megyünk.
2013. okt. 28. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kötőhártya gyulladás gyanús, és antibiotikumos szemcsepp kell rá. A fiamnak is volt. Nekem pl gyermekszemész ajánlotta a kamillás borogatást, ha nem allergiás rá a gyerek, de ez önmagában nem használ. Egy dolgot tudnod kell, addig míg piros a szeme, vagy váladékos, fertőz, nem mehet közösségbe. Sokat segít, ha minden nap cseréled a párnahuzatot, már ha van neki (macerás, de megéri), és minden olyan textíliát, amivel a szeméhez érsz.
2013. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!