Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A 2 hónapos oltással ti is...

A 2 hónapos oltással ti is automatikusan kapjátok az agyhártyagyulladás ellenit is?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem vagyok oltásellenes, de ezen kiakadtam. Be akarom adatni ezt is (jövőre úgyis kötelező), de nem most, a 2 hónapossal együtt, mert olyan picike még. Simán tolták elém a papírt, hogy írjam alá, mikor megkérdeztem, hogy mit is, akkor mondták, hogy a Prävenart. Mondom nekik, én ezt most nem szeretném, hú, hogy néztek rám! Megmondom őszintén, most csalódtam a gyerekorvosunkban:(
2013. nov. 19. 14:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%

Először is tegyük már tisztába a dolgokat!

A Pravenar nem agyhártyagyulladás elleni,hanem a fertőző tüdőgyulladás (pneumónia) ellen véd!

Az agyhártyagyulladás ellen pedig a Meningitec és Menjugate oltás való.Amit nem kötelező,hanem választható oltás.

Szóval valamit nem jól értettél,és emiatt nem adattad be a tüdőgyulladás elleni oltást,ezért néztek rád furán.

Egy eü.-s anyuka

2013. nov. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Én beadattam egyszerre mindkét gyerekemnél,5 hónapos korukig havonta 2 oltást kaptak,mert beadattam nekik a menigetic oltást is.így felváltva kapták a prevenárt,és a meningetic oltást.Úgy voltam vele jobb egyszrre túl lenni rajta,minthogy többször vigyem.


Eü-s anyukának,a Prevenar agyhártyagulladás ellen is véd,nem írt butaságot a kérdező. PREVENAR (Pneumococcus vakcina)


A Prevenar Pneumococcus vakcina. A Prevenar segít megvédeni gyermekét a Streptococcus pneumoniae baktérium 7 típusa által okozott agyhártyagyulladástól, vérmérgezéstől, bakteriémiától (baktériumok jelenléte a véráramban), tüdőgyulladástól és a középfülgyulladástól.Az oltást igényelni a választott gyermekorvosnál illetve háziorvosnál

2013. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A PREVENAR 13 ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Prevenar 13 egy pneumococcus oltóanyag, amit:

- gyermekeknek adnak 6 hetes kortól 5 éves korig azért, hogy segítsen védelmet nyújtani az olyan betegségekkel szemben, mint az agyhártyagyulladás (meningitisz), vérmérgezés vagy bakteriémia (baktériumok jelenléte a véráramban), tüdőgyulladás (pneumónia) és fülfertőzések,


Szóval agyhártya gyulladás ellen is! Ezt minden gyerkőc megkapja 2 hónaposan, majd 4 hósan és 15 hósan is... Miért nem akarod beadatni???

Üdv, egy nem eü-s anyuka ;)

2013. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Igen, automatikusan adták volna nekünk is (még mondták is h örüljek, m végre ingyenes). Én nem kértem. Egyszerre elég egy szuri is, a diperte-ipv-hib így is 5 vakcina egyben, elég azt feldolgozni!
2013. nov. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Az eü-s anyukáak üzenem, hogy elég sz@rul tájékozott, ne engem oktasson ki, teljesen tisztában vagyok vele, hogy mi ellen véd.

Amúgy nem írtam azt, hogy nem akarom beadatni, csupán annyit, hogy nem most, hanem majd később csak. Méghozzá azért, mert éretlen még az immunrendszere, nem akarom ennyi szurival bombázni.

Az orvos hozzáállása háborított fel, úgy csinált, mintha már kötelező lenne ez az oltás is. Holott, csak jövőre lesz az.

2013. nov. 19. 14:35
 6/25 anonim ***** válasza:

Az eü-s anyuka nem mondott hülyeséget!!!

Ugyanis agyhártyagyulladást nem csak egy dolog tud okozni.

A Prevenar oltásban a Pneumococcus által okozott agyhártyagyullás ellen van vakcina.

Míg amiről az eü-s anyuka ír, az pedig a menningococcus-os oltás, ami, mármint a menningococcus szintén okoz agyhártyagyulladást!

És egyik sem kötelező oltás, viszont míg a pneumococcus ellen ingyenes, addig a menningococcus ellen gyártott oltásért fizetni kell.

2013. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

De aki nincs tisztában a dolgokkal, az itt olvashatja is:


"pneumococcus baktériumok tüdőgyulladást, középfülgyulladást, agyhártyagyulladást és vérmérgezést okozhatnak. Csecsemőknél és kisgyermekeknél súlyos lefolyású, az agyhártyagyulladás minden negyedik kisgyermek halálát okozza, akik túlélik a betegséget, gyakran maradandó károsodást szenvednek, süketség, mozgászavar, szellemi fogyatékosság maradhat vissza.



járványos agyhártyagyulladás okozója a meningococcus baktérium, amely cseppfertőzéssel terjed, és elsősorban az orr, a torok nyálkahártyájában szaporodik – sokáig tünetmentesen. A betegség az első tünetek jelentkezése után robbanásszerű gyorsasággal, néha pár óra alatt, bontakozik ki: a beteg súlyos sokkos állapotba kerülhet, a légzés-keringés teljes összeomlása végül – az esetek legalább 10 százalékában – halált eredményezhet.


Megfelelő felkészültséggel, a szükséges információk birtokában azonban a betegség elkerülhető, hiszen a agyhártyagyulladás védőoltással megelőzhető!"

2013. nov. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
De tény persze az is, hogy azért pontosat se mondott az eü-s anyuka.:) Ő a Prevenar oltással nem volt tisztában, hogy a tüdőgyulladás ellen is, amit ez a baktérium okoz, de az ugyanezen baktérium okozta agyhártyagyulladás ellen is véd és más betegségek ellen.:) De nem mondott hülyeséget a menningoccocus oltással.
2013. nov. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Csak a kérdés nem ez volt...

Tudom, hogy mit mi ellen adnak, 3 gyerekes tájékozott anyuka vagyok, de azért neked is köszönöm a felvilágosítást.

2013. nov. 19. 17:08
 10/25 anonim ***** válasza:
Amúgy tőlünk sem kérdezték meg, hanem odatolták az orrom elé a papírt, hogy írjuk alá és beadták. Azt sem tudtam, hogy ez nem kötelező. De én teljes mértékben megbízom a gyerekorvosunkban, ő tudja, hogy mi miért van, mi miért jó, úgyhogy ő megkapta ezeket az oltásokat. És nem is bánom. Így átesett pici korában az oltásokon.
2013. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!