Milyen orvoshoz, milyen szakrendelésre célszerű kivizsgálásra vinni?

Figyelt kérdés

4 éves fiam 2 éve jár közösségbe. Nem telik el úgy hónap (legyen tél vagy nyár, ősz vagy tavasz), hogy ne lenne beteg. Hurutos köhögés, színes váladékos taknyolás (bocsánat a kifejezésért).

Olvastam, hogy az állandó, visszatérő felső légúti megbetegedés hátterében állhat pl. tejallergia is.


Kimondott/látható tünetei nincsen semmiféle allergiának. De ki tudja...


Akinek volt/van ilyen téren tapasztalata, segítene? Adna tanácsot?

Köszönöm!


2013. nov. 30. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld erősíteni az immunrendszerét. Sok-sok friss levegő, mozgás, kirándulás csodákra képes és nagyon fontos. Gyümölcsök, minden nap egy alma (nem vicc), akár püréként, ahogy megeszi szívesebben. C és D vitamin. Szobájában párás, illóolajos levegő (primavera, aromax - ezek természetesek), kamillateás hideg inhalálás. Ezek mellé nem kell leültetni ;-) Van egyébként immunerősítő gyógyszer is ilyen állandó légúti problémákra, de mivel nem vagyok orvos, ehhez inkább nem szólok hozzá.
2013. nov. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kap immunerősítőt. FLP- aloe vera nektárt, multivitamint, C vitamint kap (egy éve). Van a szobájában egy sóterápiás készülék (két hónapja). De úgy látszik, nem sokat/semmit nem érnek...:(
2013. nov. 30. 22:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Panelban lakunk. lehet, hülyeség volt ez a sóterápiás gép, mert még az is szárítja a levegőt? Inkább hideg párásító kellene??
2013. nov. 30. 22:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom volt bolcsis, most ovis. A különböző közösségek különböző fertőzéseket hordoznak, normalis, hogy a gyerek megbetegszik. Ráadásul 6 eves korig a gyerekek többsége nagyon gyakran kap el felsoleguti betegséget. Adj neki multivitamint, immunerositot.
2013. dec. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a közösségbe kerülés óta vannak a betegségek, akkor elég kicsi az esélye, hogy tejallergia okozná szerintem. Már csecsemőkorban is lettek volna tünetek (vagy legalábbis a tejtermékek bevezetése óta). De gondolom már nagyon el vagy keseredve, és ha ezt a lehetőséget is kizárnád, akkor megnyugodnál. Úgyhogy én azt mondom, hogy beszélj a gyerekorvossal, és kérj tőle egy beutalót. Egy 4 évesnél már vérből is ki tudják mutatni elvileg az allergiát. Hogyha elmentek allergológiára, akkor még talán másfajta allergiákra is tesztelnék, és lehet kiderül valami.
2013. dec. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Az en lanyom 5 eves es hasonlo a sziti bolcsis evek ota. Volt tejallergias is,hala istennek tul vagyunk rajta. Mindenapos hasmenes volt a tunet. Mi egyszerre kertunk beutalot gasztroenterologiara es immunologiara. Vervetel volt. Nalunk alacsony az immunvalasz,de megvannak az immunsejtek,csak kesobb aktivalodik,mint a tobbsegnek. Immunoglukant javasoltak,ami szepen lassan hasznal. Pl mar vannak laz es antibiotikum nelkuli gyogyulasok is. Az allergia nalunk nem jatszott szerepet az immunvedekezesbe. Sajnos en is beteges gyerek voltam,allitolag orokletes is lehet. Rem.tudtam segiteni. Kitartast!
2013. dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kap immunerősítőt, ahogy fentebb írtam. Csak a közösségbe kerülés óta ilyen sűrűn beteg. Igaz többségében nem kellett antibiotikum. Előtte a 2,5 év alatt, jó, ha 3x volt beteg. A tejtermék bevezetése óta én sem észleltem allergiás reakciókat. De már tényleg el vagyok keseredve.

3 hete kezdtem el dolgozni (több mint egy év munkanélküliség után)...és máris táppénz...

2013. dec. 1. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!