Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » BP. -en hova lehet menni...

BP. -en hova lehet menni gasztroenterológiára 3-4 évessel Heim Pálon kívül? Sokára adnak időpontot?

Figyelt kérdés

Kislányomnál tejallergia van a házi gyerekorvos szerint. Sztem is vmi nem stimm, és gondoltam, hogy akkor gyerünk, adjon beutalót, de azt mondja, hogy egyenlőre csináljam a diétát, és ha 2 hét múlva is van tünet, akkor majd ad..hát bakker...na, mindegy, gondoltam, hogy akkoris kérek már időpontot, de nem tudom hova érdemes, meg hova adnak hamarabb...


köszi



2013. dec. 5. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

HAmarabb sehová nem adnak. Általában 3 hónapot kell várni.

Sajnos igazat kell adjak a dokidnak, valószínűleg a gasztros is ugyanezt mondaná. Esetleg csinál egy vérvételt, amiből vagy kijön hogy pozitív, vagy kijön hogy negatív, de attól még lehet rá allergiás.

Szóval a tapasztalati út a legbiztosabb.

Milyen tünetei vannak amúgy?


Ja, mi jártunk a Madarászban (bár most már az is Heim Pál), a Bethesdában is van meg a Budai Gyerekkórházban


3 tejallergiás gyerek anyukája

2013. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

óóó...:-(( ilyen sokra nem gondoltam...3 hónap..jesszus..

megnéztem magánban , de brutál drága, annyit nem tudunk kifizetni..:(


Hát nagyon nagyon puffad+hol előjövő, hol elmúló habos sárgás széklet, a feneke a luksinál erősen iriitált, és ez mostmár nagyon durva, van hogy sebes is, nagyon fáj, és viszket neki, de az a kaksitól független, Betadinnal mossuk neki minden wc-zés után, eddig a doki ennyit mondott+enyhe ekcéma a lábujjak közt, de nem vész hála az égnek.

Mindenesetre először nyár elején voltak jelek, és azóta hol elmúlik, hol pedig előjönnek a tünetetk, de egyre gyakrabban, és egyre erősebbnek tűnnek nekei..ez a fenékdolog nagyon gáz, ez most jött ki 5 hete, nem tudom oviba se vinni, nem tudok dolgozni..most 2 napja nagyon csúnya, azóta csináljuk a diétát, hát talán kicsit jobb, vagy tudomisén..:-((

csak ne szenvedne..:'(

2013. dec. 5. 16:59
 3/11 anonim ***** válasza:
Csináljátok. 2 hét után lesz látható eredmény, ha a tejterméktől van.
2013. dec. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

jóóó..:-)) csináljuk, csináljuk..nálatok milyen tünetek voltak/vannak?

Szted az oviban meg lehet bízni a tejmentes diétás kajában?


Irnál nekem felvágottakat, vagy olyan kajákat ami jó reggelinek, uzsonnának? Te biztos jól benne vagy ebben 3 gyerkőc mellett...jesszsu, elég brutál nekem most ez így elsőre..mert eddig csak a laktóz volt a képben, de most teljes tejmentesen kell...

köszi

2013. dec. 5. 17:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon korán jöttek a tünetek, szopis korban brutális hasfájás volt, hosszú órákon át tartó üvöltés, amik szinte egy csapásra megszűntek, amikor én teljesen tejmentesen étkeztem. Illetve ehhez még a szója is társult (ez sokszor társa a tejnek, szóval még az is lehet, hogy Nálatok is ez a baj, vagy ez is, vagy csak ez...)

A legnagyobb 2,5 éves korára kinőtte (a hozzátápláláskor is először tejmentesen volt, aztán fokozatosan tudtam neki bevezetni a tejtermékeket, három éves elmúlt, amikor először tejet ivott.

A középső nem nőtte ki még, sajnos ő már 4 éves múlt. Azért még reménykedem. Nálunk az ovi brutál feláron tudott volna biztosítani ételt, de csak ebédet, a többit vinnem kellett volna, így most az egészet én viszem neki (a bölcsiben is így volt), naponta dobozolva ételhordóban. Nála is hasgörcs volt picinek, most már "csak" bőrreakció van, a szája körül és a popsija körül pöttyök jönnek ki, ha kap valamit amit nem kéne, illetve néha ekcéma itt-ott.

Évente van terhelés, bár eddig mi mindig megúsztuk az orvosnál, mert sajnos mindig pont besikeredett valami, így egyértelmű volt, hogy nem nőtte ki...


A picinál még bizonytalan, hogy csak laktózintolerancia van, vagy fehérje érzékenység, de mivel nála más bajok is vannak, így egyelőre teljesen tejmentesen van ő is (másfél). Most választottam el nem rég, így végre én ehetek, amit akarok, előtte én is diétáztam...


Ami miatt mégis érdemes orvoshoz menni (gasztro), hogy ha bizonyított ténnyé válik az allergia, akkor "tartósan beteg"-nek számít a gyerek és jár az emelt családi, ami 23000, és persze jól jön, a lányom rengeteg rizstejet iszik, és annak elég húzós az ára, nem is beszélve a felvágottakról, finomságokról...


Felvágottból 90%-ban csomagoltat veszek, végig kell böngészni az apró betűt, és olyat venni, ami nem tartalmaz. A "nyomokban tartalmaz" az nálunk nem okoz problémát.

Aminél vigyázni kell, az összes édes pékáru tabu, a kekszek, sütik, minden, amiről nem tudni mi van benne. Túró rudi helyett gesztenye marcit szoktunk venni, az "kóser".

A margarinok közül csak növényi, és hét a tejtermékek értelem szerűen kiesnek.


Sűrítésre nagyon finom a majonéz egy kis liszttel, illetve tejföl helyett egyes ételekbe jó, édes ételeket vanília pudinggal szoktam sűríteni.


Nehéz, de ha belelendülsz, akkor már gyerkjáték.


A legnehezebb mindig a vendégségek. Saját sütit viszek neki, az oviba is torta helyett.


A LIDL ben vannak egész finom dolgok, amikben nincs tej, csomagolt édes süti. (Általában az étcsokis dolgokat kell keresni, a marcipános csokikat)


Hát hajrá!

2013. dec. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

fúúú, köszi a kimerítő választ!! sokat segítettél...

még annyit, hogy a vizsgálat miből áll? vért vesznek?? :-((

vagy olvastam, hogy ha "csak" laktóz, akkor vmi kilégzéses műszeres vmi...

2013. dec. 6. 16:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Van vérteszt, és van a karon karcolós, nem tudom mitől függ, hogy meliyket csinálják, nálunk mindkettő megvolt, a vérteszt negatív lett, a karos meg több plusszos.
2013. dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, a laktózos az más, de ha a tejfehérjére allergiás, akkor laktózt se kaphat, tehát az már felesleges.

A laktózérzékenység egy "enyhébb valami".

2013. dec. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

aha..értem..és a Te gyerkőceidtől hogy vették a vért??? el sem tudom azt képzelni egy 3 évesnél...:(

Mert míg csecsemő, okés, lefogjuk, de hát most már olyan erő van benne, vagy megértik már, hogy ezt muszáj?

2013. dec. 7. 21:26
 10/11 anonim ***** válasza:

3 évesnek már el lehet magyarázni. Ennek ellenére le kell fogni, Te ölbe veszed, a lábát is leszorítod és az asszisztensnő is segít. Hamar megvan, aztán nálunk kapnak egy kis műanyag játékot ajándékba.

Egyik gyerekem nem is sírt (a másik üvöltött).

2013. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!