Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi esély van rá, hogy...

Mennyi esély van rá, hogy elkapjuk a bárányhimlőt, ha itt a városban járvány van de konkrétan nem megyünk át bárányhimlőshöz?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsi.
2014. jan. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha nem csecsemö a gyerek akkor jobb lenne átesni rajta. egyébklnt van rá esély igy is eleve a báráenyhimlö csak azelött feretöz mielött lenne tünete. tehát akinek már van tünete az már nem viszont ha mondjuk 2 hete találkoztatok vele máris elkaphatta. Sokan akkor sme kapják el ha közveltlenül bárányhimlös beteg mellett vannak. egyik gyerekkori barátnömet az óvonő anyukája még iskolás korában is behordta az oviba hamikor járvány volt hogy essen túl rajta de egyszer sem kapta el.
2014. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkora dilemma nekem ez,hogy beoltassam-e őket, vagy hagyjam,hogy átessenek rajta....
2014. jan. 3. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Had essenek át rajta. Az oltás max 18-20 évig véd, de még ezt sem tudják pontosan. Semmi hosszút távú dologról nincs még információ.

Semmi bajuk nem lesz ha átesnek rajta. Én örültem, hogy elkapta egymástól a két kicsi. Gyors lezajlott. Pedig féltem, mert előtte a kisebb nagyon beteg volt, le volt gyengülve az immunrendszere, mégsem lett semmi szövődmény. Egy síma náthának is lehetnek komoly szövődményei, ha peches az ember lánya.

2014. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi:) ez megnyugtató válasz volt:)
2014. jan. 4. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!